Розмитнення машин на іноземній реєстрації впевнено набирає швидкість: зовсім недавно ми повідомляли про першу тисячу «легалізованих», через кілька днів рахунок перевалив за три, а днями ДФС повідомила про шість тисяч легковиків, які вже не «євробляхи».
Цілком ймовірно, що темпи зростуть ще більше, так як Кабінет Міністрів затвердив «Тимчасовий порядок митного оформлення», що стосується легковиків, ввезених в режимі «транзит» або «тимчасове ввезення» з 1 січня 2015-го по 25 листопада 2018-го року. Важливо, що цей документ має врегулювати питання з оцінкою митної вартості автомобілів, яку, за словами багатьох власників і навіть представників влади, митники занадто завищували.
А ми тим часом, ґрунтуючись на наявних за неповний місяць даних про хід «легалізації», склали прогноз – скільки «євроблях» до завершення 180-денного перехідного періоду встигнуть отримати українські номери. Наразі виглядає так, що приблизно третина парку «єврономерів» буде розмитнена.
І не лише «газ», а крім цього ще чотири послуги надаватимуться без необхідності чекати в автомобілі з відкритим капотом людини з дзеркальцем і фотоапаратом. Нові автомобілі будуть реєструватися «напряму», без дослідження номерних площадок, а також при зміні анкетних даних власника, видачі тимчасового «техпаспорта» чи оформленні вибракування машини послуги експерта більше не знадобляться.
Серйозно: мова про нові машини, які з тих чи інших причин не влаштували своїх власників, і ті вирішили від них позбутися. Причому, в перший же рік після покупки! І без єдиного натяку на жарти, в десятці «покинутих», яка складена аналітиками iSeeCars, чотири рази зустрічається BMW і двічі Mercedes. Повний список автомобілів можна побачити в нашому матеріалі, а от що хотілося б побачити крім списку – тих балуваних покупців, яким так і хочеться сказати: та ви у своєму житті ще «Ланоса» не бачили!
В 2025-му році Ауді обіцяє випускати 12 електромобілів, а серійна версія e-tron GT, про яку піде мова далі, має бути представлена в 2020-му. Машина вийшла з розряду «дрім-карів»: довжина майже 5 метрів, потужність 590 «коней», максимальна швидкість 240 км/год і розгін до першої сотні за 3,5 секунди. При цьому запас ходу обіцяють на рівні 400 кілометрів, а серед варіантів зарядки 90-кіловатного акумулятора буде і швидкий, на чарджері власної конструкції, який видаватиме напругу 800 вольт, що дозволить «залити» до 80% заряду в «батарейку» за 20 хвилин. Припущень щодо майбутньої вартості автомобіля поки немає, хоча, хіба це важливо, коли мова заходить про «дрім-кари»?
Вашій увазі 12-хвилинна добірка заїздів 2018 року на «Північній петлі», які закінчилися не зовсім так, як цього очікували водії автомобілів або мотоциклів, що вилетіли з треку. Зрештою, на те він і гоночний трек, щоб ганяти, на межі своїх можливостей або машини. А нам залишається подивитися, як все відбувалося, і, звісно, встигати коментувати куди в тому чи іншому випадку слід було повертати кермо, гальмувати або додавати «газу»...
Заходьте на AUTO.RIA частіше – цього тижня у нас буде ще більше цікавих новин!
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер