Нескінченні виклики і штрафи пішоходам на велодоріжках: як працює велопатруль у Вінниці

Нескінченні виклики і штрафи пішоходам на велодоріжках: як працює велопатруль у Вінниці
  • З потеплішанням на вулицях міста з’явилися поліцейські вело-патрулі;
  • Як вони працюють та чим відрізняються від звичайних патрульних екіпажів?

У Вінниці велопатруль презентували 20 вересня 2016 року. Тоді ж вони вперше і вийшли на маршрути. От тільки попрацювали лише один день. Через похолодання поліцейські перестали патрулювати місто — не було спеціального одягу.

У цьому році з квітня вінницькі патрульні стабільно виїжджають працювати на двоколісних. У них є визначені квадрати, у яких вони слідкують за порядком.

Корисне посилання

Найбільша база пропозицій продати чи купити Lada в Україні. Аutomoto.ua - пошуковик на 100 автосайтах.

Велопатрулі мобільніші за піших копів. А у дворах будинків та на вузеньких вуличках ефективніші за екіпажі на «Пріусах». Вони можуть швидко та не привертаючи зайвої уваги проїхати у важкождоступні місця.

Відео дня

Що носять з собою вело-копи?

Екіпаж складається з двох поліцейських. У них є планшет, на який приходять виклики. Є рюкзаки за плечима. Там копи носять аптечку, документи, щоб складати протоколи та постанови.

— Найчастіше у велопатрулі стає у нагоді нашатирний спирт, — говорить старший лейтенант Денис Гладкий.

Велополіцейським видали шорти, щоб їздити було зручніше. Але якістю така «обновка» не вражає. Копи кажуть, що у них жарко. Але можна замінити на інші (за свій рахунок), головне, щоб вони були схожі на поліцейські.

— Сьогодні (31 травня, — авт.) ми оформили два матеріали, — розповідає Гладкий. — Один за те, що люди розпивали алкогольні напої у громадському місці. Другий — за те, що двоє вінничан знаходились у стані сильного сп’яніння на проспекті Космонавтів. Було багато викликів: тілесні пошкодження, порушення правил парковки, погрози. Був виклик до лікарні, де людина з психічними розладами погрожувала лікарям.

У кожній роті, а у Вінниці їх чотири, визначені 6-7 поліцейських, які заступають працювати на двоколісних. Запитали, чи не втомлюються копи крутити педалі по 12 годин на добу:

— Їздити на велосипедах було спочатку незвично. Потім це пройшло., — говорить Денис. — Вже не важко. Після кожної зміни таке відчуття, ніби після тренування. Буває, що не їжджу у шоломі, бо цілий день у ньому зовсім не зручно.

Нагадаємо, що запуск велопатрулів обійшовся місту приблизно у 130 тисяч гривень.

Читайте також: Любо-дорого: Вінницький велопатруль став одним з найдорожчих в Україні

Постійно на викликах

Коли ми тільки зустрілися з вело-копами, вони якраз приїхали на виклик до будинку на вулиці Порика. Там зав’язався конфлікт між чоловіком, який на вигляд мав років 40, та неповнолітнім хлопцем. Останній викликав поліцію, бо отримав ляпаса від того чоловіка.

Одразу після цього — інший виклик. На велосипедах доїхали приблизно за чотири хвилини. У супермаркеті вінничанин намагався вкрасти брелок, що коштує 70 гривень. Це помітили охоронці та викликали патрульних. Цей виклик затягнувся на годину. Потрібно було опитати свідків, відібрати пояснення у крадія та скласти матеріали.

У той невеликий проміжок часу, коли патрульні не на виклику, вони катаються на велосипедах у своєму квадраті, шукають підозрілих людей, роблять зауваження порушникам.

Штрафують пішоходів на велодоріжках

На проспекті Космонавтів, у рамках реконструкції, оновили велодоріжку. Вона відокремлена від тротуару і велосипедисти можуть на ній добряче розігнатися. Любителі «роверків», які мчать назустріч на великій швидкості, чомусь не лякають мам з колясками та інших вінничан, що гуляють по проїжджій частині для велосипедистів.

Поліцейські роблять таким порушникам зауваження. І навіть штрафують їх.

Так сталося вчора, 1 червня, з Ігорем Дмитровичем (так він представився журналісту), що гуляв по велодоріжці. На зауваження від поліцейських він відреагував грубими словами і відмовився показувати документи. Копи хотіли затримувати чоловіка до з’ясування особи, але він таки представився. Отримав постанову за порушення правил дорожнього руху. Тепер має заплатити штраф 51 гривню.

Нещодавно ми писали про те, чому небезпечно ходити по велодоріжкам.

Читайте також: «Навіть не хочу чути!»: пішоходи не діляться велодоріжками з велосипедистами (ФОТО, ВІДЕО)

Велосипед може бути спецзасобом

Національна поліція України кілька днів тому презентувала ролик, у якому вело-патрульні показували, що велосипеди вони можуть використовувати, як спецзасіб. Він допоможе зненацька затримати злочинця, на якого отримали орієнтування. Велосипедами можна перекривати дорогу та відтісняти агресивний натовп.

Ось це відео:

А тут, для порівняння, ви можете подивитися, як працюють вело-поліцейські під час масових заворушень у США:

Одразу увагу привертає різниця у екіпіруванні.

Володимир Іванічкін у Facebook пише:

«Вірогідність зловити палку в колесо переднє там і тут. І що буде в штатівських обладунках при польоті через руль і в футболці наших, — пише Іванічкін. — Якось воно сумно виглядає... З таким підходом головна ціль — яжемать на велодоріжці, ятутпиріжкивсежиттяпродавала на площі. І все, що не є небезпечним для футболки».

Велоактивіст Олександр Царевський пише, що на відміну від наших патрульних, американські мають спеціальні міцні велосипеди Trek.

«Я мовчу за обвіс байка (не підсідільна маленька сумка, а повноцінний обвіс де принаймі є повноформатна аптєчка.... Я мовчу за захист рук/ніг/спини... І вже навіть не заікаюсь за велоформу», — пише Царевський.

Ось які велосипеди у вінницьких патрульних:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (22)
  • Гах Саша
    Коли будуть штрафувати оленів, що їздять на вєліках по тротуарах?
  • Серж Волчег
    и тут Котовоз своих 5 коп ставил. вот какая разница есть у них защита или нет? ты ж к тому отношения не имееш.
  • З.А.Глядач
    "катаються на велосипедах у своєму квадраті, шукають підозрілих людей, роблять зауваження порушникам"

    Тобто,займаються єрундою.
  • Иван Порошенко
    почему пешеходы не нападают на машины припаркованные на тротуарах и возле домов? они же мешают ходить - перекрывают дорогу пешеходную?!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху 15:34 Керівницю «Вінницязеленбуд» внесли до реєстру корупціонерів. Хто тепер керує підприємством? 14:52 У сервісному центрі Вінниці вперше зареєстрували гірничого велетня. Спецтехніка отримала номер 00001 14:24 У Вінниці планують відкрити нові заклади освіти. Де та які саме? 14:08 Липневі тури від Офісу туризму: музей трамвая, пошуки дзену і смарагдова вода чекають на вінничан 12:54 Вінницьку прокуратуру очолив Олег Ткаленко — прокурор з мільйонними статками 12:02 Героя України Максима Устименка, який загинув у бою на F-16, чекали вдома на Вінниччині photo_camera 11:06 У Вінниці врятували жінку з раком і тяжкою хворобою серця. Медики провели комбіновану операцію 10:40 Де замовити смачний торт, печиво та інші солодощі у Вінниці (партнерський проєкт) 10:08 Поліцейський зробив пропозицію випускниці просто на сцені медуніверситету play_circle_filled 09:46 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 1 липня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up