Тести

Українська мова вражає своєю милозвучністю і багатогранністю.  Для позначення одного предмета чи явища можна використати до десяти різних слів (або й більше). Крім того, кожне місто, містечко й село має власні колоритні словечка, які іноді важко зрозуміти без пояснення. Пропонуємо пройти наш тест, аби перевірити, як добре ви розумієтесь на діалектизмах Вінниччини.

Найбільший і найефектніший фонтан нашого міста та України відкрили у 2011 році. Мова, звісно, про фонтан Roshen. Цього року водограй святкує свій перший ювілей. Вирішили до річниці зробити тест про вінницькі фонтани.

Якщо те, що Центральний парк ще донедавна був названим на честь Горького знає, ймовірно, більшість вінничан, то як щодо назв вулиць? Чи згадаєте ви, як називалися вулиці до декомунізації?  Перевірте свою пам'ять у нашому тесті, а кількість правильних відповідей пишіть у коментарях.

Картопля по-уланівські, вінницьке сало — страви-візитівки нашого міста та області. А чим ще відома подільська кухня?  Чи знаєте ви, як готують білий вінегрет, з чого варять тиманівську кашу та що таке «шалтибарщай»? Відповідайте на ці питання в тесті від «20хвилин».

Сфотографували вінницькі будинки та склали з них для вас пазл. Вгадайте, як виглядає інша половина будинку та доповніть фото.   

Вишенька, Корея, Старе місто чи Тяжилів: у Вінниці є понад 30 мікрорайонів, які мають народні назви.  Який мікрорайон підходить вам по ритму, духу та стилю життя? Пройдіть наш тест та дізнаєтесь.   

Протягом всього свого існування історія Вінниці нерозривно пов’язана з цією річкою. Але що ми про неї знаємо? Спробуйте розгадати кросворд про Південний Буг  

Перевірте свої знання і спробуйте здогадатись, яким містам у Вінницькій області належать ці герби

Народне свято Івана Купала святкують з вечора 6 липня до вечора 7 липня. А чи добре ви знаєте традиції та повір’я, які склалися на святкування Івана Купала? Проходьте наш тест.

Сильні дощі та блискавки останнім часом не є для Вінниці рідкістю. А чи знатимете ви, що робити, якщо під час негоди будете у лісі чи на воді? Куди дзвонити, якщо затопило будинок? Та, врешті, що робити, якщо промочили ноги?

keyboard_arrow_up