Вінницькі свинки: як живуть символи майбутнього року

Вінницькі свинки: як живуть символи майбутнього року
  • Майбутній 2019 рік – рік жовтої земляної свині, якщо вірити китайському календарю.
  • Вона, за повір’ями, не дуже вимоглива, компанійська і без зайвих забаганок. Саме так езотерики пропонують ставитися до зустрічі Нового року.
  • Чи насправді свині такі прості тварини, дізнавалися у директора Подільського зоопарку та працівників зоодворика в парку.

 

Зрозуміло, що чимало вінничан утримують власні господарства в селах або їздять до родичів і там не раз бачили свійських тварин у всій красі. Але у місті побачити символ 2019-го року наживо можна тільки в зоопарку та зоодворику. Саме там ми і дізнавалися про тварин детальніше.

Дикі свині Подільського зоопарку

Коли ми приїхали до зоопарку, то очікували побачити рожевих невеликих поросят, проте у звіринці живуть лише дикі та свині породи «пекарі ошийковий». Перші – великі, волохаті і коричневого кольору, других журналістам не показали, бо тварини не пристосовані до низьких температур і вже давно заховані від зими.

Відео дня

– Усі тварини доглянуті. Годуємо свиней здебільшого комбікормом. Але дикі ще люблять кукурудзу, моркву, буряк, яблука, капусту. Час від часу додаємо сіль, щоб корми краще перетравилися і раціон був повністю збалансований, – говорить директор зоопарку Євгеній Ткачик. – Крім того, диким кабанам даємо сіно, особливо в зимовий період.

Самки диких свиней живуть в зоопарку вже давно, а самця змінюють раз на три роки. Кілька місяців тому Євгеній знайшов кабана в Судовій Вишні (Львівська область).

– Самця привіз звідти, бо на Вінниччині фактично не залишилося диких кабанів. Усіх знищила африканська чума, – розповідає директор.

Свиням постійно потрібна нова кров, тому самець у зграї необхідний. Щоправда, його не одразу приймають у групу. І це, за словами Євгенія Ткачика, велика проблема.

– Ми того самця на два місяці ізолювали від самок, щоб вони трохи осиротіли без вожака. Але і до цього часу свиноматки не приймають його. Це буде відбуватися до того часу, поки він не почне їх покривати і шугати, – пояснює Євгеній.

Усього в зоопарку 11 свиней. Відвідувачі зоопарку не втрачають можливості підгодовувати тварин.

– З ветеринарної точки зору – це дуже погано. У вихідні або святкові дні до зоопарку  приходять тисячі гостей. І кожен обов'язково повинен кинути бодай одне печиво. А для тварин це додаткове навантаження на шлунок, підшлункову і печінку, – розповідає директор.

Крім того, у тварин таким чином розвиваються паразити. Тому після таких активних днів тваринам обов'язково травлять паразитів та влаштовують розвантажувальні дні. Євгеній Ткачик говорить, що заборони на годування тварин відвідувачами не діють, тому залишається лише таким чином допомагати жителям звіринця почувати себе в нормі.

– Насправді бувають різні проблеми. Цієї осені, наприклад, люди кинули яблуко альпаці. Вона вдавилася, прийшлося втручатися. Я вставляв зонт, навколо близько 300 людей зібралося. У тварини стрес. У результаті, прокусила мені пальця, але добре, що альпаку врятували. Тварина коштує три тисячі євро, – розповідає директор.

Тому перш ніж годувати тварину, краще порадитися з працівниками зоопарку. Або взагалі утриматися від такої ідеї.

До речі, директор говорить, що на честь прийдешнього символу року для свиней в зоопарку влаштують святкову вечерю на Новий рік та Різдво. Чим саме годуватимуть, керівництво не говорить, але запевняє, що раціон тварин урізноманітнять улюбленими смаколиками.

Звісно, крім свиней у зоопарку є ще на кого подивитися. Наприклад, африканські страуси, вовки, альпаки, муфлани, верблюди, хижі птахи. Крім того, на деяких теплолюбивих птахів і ссавців теж можна подивитися, щоправда через пластикове вікно, бо вони знаходяться в утеплених будиночках.

Вразити можуть папуги-монахи, які витримують мороз до -30 градусів. Птахи самі в'ють гнізда, а працівники зоопарку лише підносять гілки та їжу.

Ціна за вхід: дорослі – 50 гривень, підлітки – 25 гривень, діти 3-5 років – 5 гривень, до трьох років – безкоштовно.

Адреса: вул. Зулінського, 9

Міні-піги в зоодворику

Невеликий зоологічний двір у парку теж функціонує протягом всього року. Тут живуть в'єтнамські та корейські свині. І варто сказати, що ці тварини більше відповідають символу року, тому що активно відвідують вінницькі корпоративи та знімаються у фотосесіях.

Насправді, міні-піги будуть такими маленькими недовго – вже через три місяці поросята перетворяться у великих свиней. Тому охочі бронюють тварин на майбутні фотозйомки завчасно.

Тварини живуть в утеплених вольєрах, всередині яких є додаткові обігрівачі та світло. Годують їх зерном і дозволяють підгодовувати відвідувачам. Хоча варто наголосити, що маленькі поросята поки харчуються лише молоком.

Проте з тваринами дозволяють сфотографуватися. Коштує ця послуга 10 гривень. Працівниця зоодворику Юлія говорить, що тварин потрібно частіше виводити до людей, аби вони краще соціалізувалися.

Ціна за вхід: 25 гривень

До речі, мініатюрні породи свиней дуже популярні і на сайті OLX можна знайти безліч оголошень із пропозицією купити декоративну тварину. За такого улюбленця доведеться віддати від 250 до 10-ти тисяч гривень. Проте радимо перевіряти та уточнювати характеристики породи, аби хтось підприємливий не «підклав свиню».

Читайте також: 

Без гаджетів та синіх екранів: як розважатися у місті взимку?
 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:08 У Гнівані 10-річна дівчинка постраждала в ДТП за участі легковика та КамАЗа photo_camera 10:12 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 9 липня 09:28 Чоловік з Ямполя обіцяв переправити через кордон, але потрапив під домашній арешт 08:22 Понад 200 ракет та дронів одночасно. Вінниччина пережила шість годин повітряної тривоги Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 08:14 Вітаємо Михайла та Федора. Свято, іменини, заборони та прикмети 9 липня 21:01 П'яний вінничанин на Volkswagen «літав» Немирівським шосе 20:21 «Чи здоровий сон у вінничан?»: професор б’є на сполох і радить, як приборкати шум у місті 20:12 Тріумф на Чемпіонаті світу. Вінницькі юніори здобули 8 медалей у спортивній радіопеленгації 19:15 «Дайте, я перевірю вашу сумку»: права споживачів, які найчастіше порушуються в магазинах 19:08 П'яне застілля закінчилося пограбуванням: чоловік побив жінку та забрав її речі 18:49 Стартує відкритий чемпіонат Вінниці з пляжного футболу серед чоловічих команд 18:23 Вінничанам із порушенням зору розповіли, як виявляти дезінформацію та фейки 18:05 НМТ-2025 у цифрах: що показали результати по Україні та як відзначилась Вінниччина photo_camera 18:04 У селі Гулі 14-річний мопедист потрапив у ДТП: його госпіталізували 17:17 У Вінниці зафіксували новий температурний рекорд. Про що варто памʼятати під час спеки? 17:17 Нашому малюку шість місяців — і він уже плаває!» Як у Вінниці з’явилися басейни Kinder SPA (Новини компаній) 16:40 Задушили та закопали: на Вінниччині винесли вирок за жорстокий розбій та вбивство 15:03 На Вінниччині п'яні хулігани побили 64-річного чоловіка палицями photo_camera 14:30 Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова: освіта майбутнього (Новини компаній)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up