Вінниця розвивається і розваги у місті теж стають сучаснішими. Власне, варіантів де відпочити із родиною або друзями достатньо, щоб урізноманітнити свій відпочинок і не засиджуватися довго у гостях.
Нова локація зимових розваг у місті. Тюбінговий парк уже офіційно працює і всі охочі можуть спорбувати катання на «бубликах». Зазвичай, такі розваги популярні на гірськолижних курортах, але й у Вінниці цей напрям за кілька днів став не менш популярним. Парк розмістили у Шкуринцях. Це невелика гірка з кількома імпровізованими доріжками, якими люди спускаються на тюбах. Коли можна спускатися говорять інструктори, так само вони зустрічають на фініші. Тому розвага відносно безпечна, якщо дотримуватися всіх правил. Парк працює щодня, крім понеділка. У вівторок, четвер та вихідні можна приїжджати з 10-ї до 19-ї години, а в середу та п'ятницю з 12-ї до 21-ї. Ціна за один спуск становить 30 гривень, абонемент на одну години – 150, а за дві доведеться заплатити 250 гривень. До речі, абонемент можна використовувати кільком людям, а не лише одному.
Звісно потрібно враховувати черги, які збираються тут пообіді і до вечора. Тому краще приїжджати раніше, аби було більше часу для катання і менше на те, щоб стояти у черзі.
У парку працює бугельний підйомник, тому підійматися на гірку можна навіть не встаючи з «бублика».
Для учасників бойових дій передбачені пільги, а для їх дітей та діток із дитячих будинків діють соціальні програми. Варто лише сконтактувати з адміністрацією парку.
Ще одна суто зимова розвага – ковзани. Звичайно, дуже не вистачає місту відкритих ковзанок, але й криті теж користуються популярністю. Великі розміру льодового поля дає можливість кататися вдосталь, вчитися новим елементам і просто проводити час із близькими. Льодовий клуб знаходиться у центральному парку. Година катання у будній день для студентів і школярів обійдеться в 75 гривень за годину, дорослі – 85 гривень. У вихідні та святкові дні ціна трохи вища: пільговий – 90 гривень, дорослий – 100. Діти до 6 років – безкоштовно за умови наявності документів.
Льодова арена знаходиться у ТРЦ «Мегамолл». Цінами майже не відрізняється, проте є градація по часу. Отже, в будній день за катання з 9-ї до 13-ї години треба заплатити 70 гривень. з 13-ї до 17-ї – 80 гривень, а до з 17-ї до закриття – 85 гривень. Святкові дні та вихідні – 90 гривень.
Як на одній, так і на іншій ковзанці діють спеціальні тарифи на безлімітне катання.
Щоб зимова казка стала реальністю можна просто придбати сертифікат у кінних клубах на годину катання на конях. Серед засніженого лісу верхи на коні, разом з інструктором, можна отримати масу задоволення. За такий відпочинок варто буде заплатити не менше 300-т гривень за годину. Але це того вартує. Покататися можна на базі відпочинку «Зачароване озеро», яке знаходиться на 10-му кілометрі Київського шосе. Для того, щоб покататися на конях варто тепло вдягнутися та знайти речі, які не будуть ковзати – так буде зручніше сидіти верхи та контролювати тварину. Про що ще треба знати, коли вперше сідаєш на конях, читайте за посиланням.
Багато вінницьких заміських комплексів пропонують відпочити взимку у саунах та чанах. Це теж різновид відпочинку, який здебільшого притаманний відпустці у Карпатах, але якщо немає змоги поїхати в гори, то можна влаштувати релакс і в межах Вінницької області.
Отже, чани є у кількох ЗК. Це класичні невеликі конструкції із гарячою водою, яка постійно підігрівається дровами. Всередині викладені великі камені, для того, щоб сидіти було не так гаряче. Крім того, за бажанням клієнтів адміністратори можуть запарити у воді різні трави: чебрець, м’яту, лаванду… Поруч із чаном, як правило, стоїть висока бочка з льодяною водою. Такий спосіб відпочинку може коштувати від 350-400 гривень за годину. Така сама ціна і на годину відпочинку в бані.
Все це можна знайти на базах «Комарово», «На Яру», «Батерфляй» та «Зачароване озеро».
Проте обираючи такий спосіб відпочинку, потрібно зважати на власний організм та користуватися порадами лікаря. Зазвичай, висока температура повітря чи води може нашкодити людям, які мають проблеми зі шкірою, загострені хронічні захворювання та розлади центральної нервової системи.
Вінницький «Подільський зоопарк» функціонує цілий рік. Тому подивитися на тих, хто ще не заснув і пристосований до холодних умов може кожний. Зараз у відкритих вольєрах можна побачити диких свиней, верблюдів, лам, альпак, вовка, папуг, страусів, хижих птахів та вівців. У спеціальних теплих будиночках розміщені теплолюбиві сурікати, лебеді білі та чорні, пелікани та мавпи. Тих, хто взагалі не може жити у зимовий період заховали – це тварини з Африки.
До речі, зараз у зоопарку відбувається будівництво просторих вольєрів для бурих та гімалайських ведмедів. Там вже розташований басейн, берлоги, є зали для прийому їжі, каналізація. Коли ми завітали до зоопарку, то ведмідь ще спав у відриктому вольєрі, а це за словами директора говорить про те, що сильні морози настануть ще не скоро.
Зоопарк працює щодня з 9-ї до 16-ї. Ціна за дорослий квиток – 50 гривень, дитячий – 25 гривень.
За умови засніженої зими можна брати санчата та лижі і відпочивати разом із родиною в центральному парку, лісопарку та на старому місті, де є високі гірки. Крім того, багато хто приїжджає у Шкуринці і катається не на тюбах, а на привезених із собою пакетах, мішках із тирсою, санях і «тарілках».
Ось такий невеликий список розваг та відпочинку на свіжому повітрі, який доступний для кожного. Тому не зволікайте і плануйте свої вихідні завчасно.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер
Женя Панчук
Тинц reply Женя Панчук
Порошок