Як вибрати віртуальний хостинг сайтів в Україні? (Новини компаній)

Як вибрати віртуальний хостинг сайтів в Україні? (Новини компаній)

Хостинг для сайтів - це незамінний елемент для створення будь-якого вебсайту. Існують різні типи хостингу, які мають свої технічні особливості та специфіку використання для різних типів онлайн-проєктів.

Проте якщо ви початківець, який не знає з чого розпочати, варто розглянути віртуальний хостинг сайтів.
В статті ми розкажемо, який хостинг краще вибрати для сайту в Україні та в чому перевага віртуального хостингу для новачків.

Як обрати хостинг

Хостинг - це така послуга, яка надає вам в оренду якусь частину сервера або фізичну машину в цілому для розміщення вашого онлайн-проєкта. Звичайно, можна розмістити сайт на своєму домашньому комп’ютері без витрат на оренду. Проте особливість хостингових серверів - це їх постійне знаходження в мережі. Тобто компанія, яка надає вам хостингові послуги, зобов’язується забезпечити для своїх серверів постійне підключення до електромережі та до Інтернет-з’єднання. А також гарантувати відповідні умови для розміщення та технічного обслуговування серверів. Вдома такі умови забезпечити складно та дорого. Тому існує купа компаній, яка пропонує хостингові послуги за доступними цінам, гарантуючи для користувачів цілодобовий доступ до вашого сайту. Окрім того, хостер має підтримувати безпеку для своїх серверів від шкідливого програмного забезпечення та хакерських атак.

До основних типів хостингу можна віднести віртуальний хостинг, віртуальний виділений сервер або VPS, виділений сервер. Розглянемо особливості кожної з цих послуг, щоб підібрати хостинг для створення вашого вебсайту.

Оренда виділеного сервера потрібна для тих, хто хоче розмістити на сервері крупний вебресурс з високими потребами до серверних ресурсів та гнучкого налаштування машини. Це найпотужніший тип хостингу з кореневим рівнем доступу (root-доступ), в якого немає ніяких обмежень з боку хостера щодо специфіки використання сервера. Разом з тим це й найдорожчий варіант хостингових послуг.

Віртуальний виділений сервер схожий на виділений сервер за можливостями гнучкого налаштування машини та кореневого доступу до сервера. Наприклад, користувачі можуть самостійно вибрати, яку операційну систему та програми встановити. Проте на відміну від виділеного сервера, VPS - це лише частина фізичної машини, яка розділена на декілька ізольованих один від іншого віртуальних серверів. Тому цей тип хостингу не такий дорогий та менш потужний у порівнянні з виділеним сервером. Віртуальний виділений сервер підійде до вебресурсів, які потребують гнучкого налаштування сервера, але не вибагливі до потужності хостингу.

Віртуальний виділений сервер та виділений сервер - це хостингові послуги, які надаються без графічної контрольної панелі. Це означає, що налаштування серверів та робота з ними, а також сайтами має відбуватись через SSH-доступ. Для цього потрібні технічні знання та навички щодо роботи серверів. Тому це точно не варіант для початківців. Але за потреби саме одного з цих типів хостингу, ви завжди можете знайти серверного адміністратора, який все налаштує та контролюватиме за вашими вказівками.

Віртуальний хостинг - це базовий тип хостингу, який повністю підійде для новачків. Це недорогий сервіс, який доступний кожному. Тому вам не треба вкладати багато коштів, якщо ви тільки починаєте ваш онлайн-ресурс. Окрім того, віртуальний хостинг надається з графічною контрольною панеллю, в якій легко розібратись та до якої існує безліч інструкцій та відеоуроків. З її допомогою ви зможете легко завантажити файли сайту, керувати доменами та їх DNS-налаштуваннями, створити поштові та FTP облікові записи, працювати з базами даних.

Проте через структуру такого типу хостингу ви отримуєте досить обмежений сервіс. Замовляючи віртуальний хостинг, вам надається лише невеличка частина сервера, якій виділені певні ресурси сервера, а інші ви розділятимете з “сусідами” по серверу. Окрім того, всі налаштування ви зможете робити лише в рамках власного акаунта без глобального впливу на налаштування сервера. Але попри ці обмеження та невисоку потужність хостингу ви зможете легко розмістити невеликий сайт, наприклад, блог, візитку, лендінг, невеликий онлайн-магазин, простий форум, інформаційний вебресурс.

Також віртуальний хостинг - це ідеальний варіант, якщо ви не впевнені, скільки потрібно ресурсів сервера або як виросте вебсайт згодом. Ви просто починаєте ж цього типу хостингу, а за потреби змінюєте його на інший, який більш відповідає поточним вимогам вашого сайту.

Де купити віртуальний хостинг

Коли ви вже вирішили, який хостинг обрати для сайту, його треба замовити в надійній компанії. І це питання, якому варто приділити час та увагу, адже від хостера залежить, чи стабільно працюватиме ваш вебсайт.

Щоб знайти хорошого хостинг-провайдера, потрібно вивчити та порівняти декілька компаній за наступними критеріями:

  • Типи хостингу та тарифні плани, які хостер пропонує. Тут важливо, щоб у вас була можливість гнучко та швидко змінити тариф або тип хостингу без зміни провайдера.
  • Технічні характеристики та обмеження пакетів послуг. Ви повинні розуміти, які саме можливості та обмеження ви отримаєте в тому чи іншому тарифі. 
  • Ціни та бонуси. Зараз провайдери часто дають знижки при оплаті на довгий період та бонуси при замовленні хостингу, якщо компанія пропонує інші послуги, наприклад, безплатний домен чи SSL-сертифікат.
  • Якість обладнання та актуальність програмного забезпечення. Від цього залежить стабільність та продуктивність роботи серверів, а також їх безпека.
  • Резервне копіювання. Звичайно, що резервна копія сайту - це відповідальність власника вебресурсу. Проте не завадить мати додаткове джерело резервного копіювання в особі хостинг-провайдера.
  • Дата-центри. Добре, якщо провайдер надає можливість обрати дата-центр, де буде розміщено ваш хостинг. Оскільки краще вибирати дата-центр, який знаходить ближче до вашої цільової аудиторії. Наприклад, якщо ви шукаєте хостинг для сайту з українською аудиторією, то найкраще обирати сервер в Україні.
  • Технічна підтримка. Хороший провайдер забезпечить своїх клієнтів цілодобовою підтримкою в декількох каналах зв’язку. Оскільки техніка може ламатися або можуть виникнути різні питання щодо роботи з хостингом, необхідно, щоб ви мали змогу в будь-який момент отримати відповідь та допомогу. Підтримка має бути швидкою та еффективною.

Ось основні параметри, за якими варто порівнювати компанії. Проте постає питання, як вибрати провайдерів для аналізу. Рекомендуємо знайти незалежні рейтинги хостерів та обрати 3-5 топових компаній, а також почитати відгуки реальних користувачів хостингових послуг.

Тепер ви знаєте, як вибрати хостинг для вашого сайту. Бажаємо знайти надійну компанію, яка забезпечить стабільну роботу вашого сайту.

keyboard_arrow_up