Як доглядати за роботом-пилососом: поради для довговічної роботи (Новини компаній)

Роботи-пилососи – це сучасні автоматичні пристрої, які вміють виконувати прибирання без активної участі людини. Це гарний спосіб утримувати будинок у чистоті, коли часу обмаль, а джерел забруднень багато. Щоб ніколи не доводилося виконувати прибирання замість робота-пилососа, за ним потрібен правильний догляд, якому потрібно приділити невеликий час.
Експерти магазину техніки Венкон розкажуть про правильну експлуатацію робота-пилососа.
Регулярне очищення контейнера для пилу
Щоб ефективність робота-пилососа не знижувалася, регулярно очищайте контейнер, в якому знаходиться все зібране забруднення. У більшості випадків виробник рекомендує робити це після кожного прибирання. Особливо це важливо, якщо в будинку є тварини або інші джерела інтенсивних забруднень.
Якщо контейнер можна мити, то обов'язково промийте і висушіть його після очищення. Тільки після цього поміщайте назад у пилосос. Якщо не миється, то його потрібно просто очистити, мити не можна. Дізнатися про ці особливості можна в інструкції до вашого пристрою.
Контейнери виготовляються з міцного пластику. Але під час очищення обов'язково поводьтеся з ними дбайливо, не допускайте ударів і падінь. Під час демонтажу та монтажу в пилосос не докладайте сили та зробіть це за інструкцією.
Регулярне очищення фільтрів
Це також необхідно для того, щоб ефективність робота-пилососа не знижувалася. Очищення фільтра відбувається різними способами залежно від його типу та спосіб для цього вказується в інструкції. У більшості випадків його потрібно протирати м'якою вологою щіткою. Деякі фільтри можна промивати.
Раз на 1-3 місяці фільтри рекомендується замінювати. Точна періодичність вказується в інструкції. А також це залежить від інтенсивності використання робота-пилососа і ступеня забруднення приміщень, у яких він працює.
Очищення щіток і коліс
Зазвичай робот-пилосос оснащується основною щіткою по центру та кількома бічними. Кожну щітку потрібно раз на 1-2 тижні очищати та видаляти з них волосся, шерсть та інші забруднення. Бічні щітки з часом можуть втрачати форму – у цьому разі їх потрібно замінити.
Колеса також піддаються забрудненням і потребують догляду. Потрібно протирати вологою серветкою поверхню коліс, яка стикається з підлогою. А також видаляти з осей намотане волосся і шерсть.
Догляд за датчиками робота-пилососа
Робот-пилосос оснащується ультразвуковими датчиками, які допомагають йому орієнтуватися у просторі та визначати наявність перешкод поруч. Оскільки вони розташовані в безпосередній близькості до підлоги, то їх потрібно іноді очищати м'якою сухою серветкою. Якщо ваша модель оснащується камерою, то її об'єктив також повинен іноді протиратися. Купити робот пилосос або дізнатись актуальні ціни радимо на сайті Vencon.ua.
Підтримання бази робота-пилососа в чистоті
База – це платформа для зберігання і зарядки робота-пилососа, і за нею теж потрібен догляд. Ось що потрібно робити:
- сухою м'якою тканиною протирайте контакти, через які пилосос заряджається;
- злегка вологою ганчіркою видаляйте пил та інші забруднення з платформи.
Зберігайте робот-пилосос правильно
Робот-пилосос зберігається на своїй базі, на якій заряджається. Щоб він прослужив довше, для розміщення бази потрібно вибрати правильне місце:
- Не встановлюйте базу там, де на неї можуть потрапити бризки води – у ванній, біля мийки та в інших місцях.
- Не розміщуйте базу біля джерел тепла – плити, обігрівача, батареї, котла.
- Не встановлюйте базу біля вікна, там де на пилосос може потрапляти пряме сонячне світло або опади.
Також пам'ятайте, що робот-пилосос має працювати тільки на сухих поверхнях. Користуватися ним на мокрій підлозі не можна, це може призвести до ламання.
Регулярно оновлюйте прошивку
Оновлення прошивки роботів-пилососів допомагає виправити наявні в них помилки, оптимізувати роботу. Тому якщо з'явилося якесь оновлення, то обов'язково виконайте його.
Користуйтеся роботом-пилососом правильно й іноді приділяйте трохи часу на його обслуговування. Це дасть змогу уникнути більш серйозних і часозатратних несправностей.