Як часто слід відвідувати стоматолога, щоб не мати проблем із зубами (Новини компаній)

Як часто слід відвідувати стоматолога, щоб не мати проблем із зубами (Новини компаній)

“Профілактика” — слово, що у більшості з нас викликає неприємні емоції. Мабуть, даються взнаки спогади про стоматологів, що у нашому дитинстві не відрізнялися ввічливим ставленням та безболісними процедурами. Тож, їх нав'язливі рекомендації щодо профілактики захворювань зубів не сприймалися як щось надто корисне.

Сьогодні, коли ми маємо змогу обрати клініку та спеціалістів за власним бажанням, коли маємо всі можливості, щоб якнайдовше зберегти здорові зуби, нехтувати профілактичними заходами як мінімум безглуздо. 

Проте і досі багато хто не знаходить часу та можливостей піклуватися про зуби превентивно. Ми йдемо до стоматолога вже коли “горить”: коли турбує нестерпний біль. І майже не замислюємося про те, що своєчасна профілактика допоможе не тільки зберегти зуби та ясна здоровими, але й зможе суттєво зекономити бюджет на лікування. 

Якщо ви хочете забути про проблеми з зубами надовго, введіть за звичку регулярні візити до стоматолога. Про те, як часто треба відвідувати лікаря, ми поспілкувалися зі спеціалістами сучасної сімейної стоматології Dr.Miller у Вінниці. Вони відповіли нам на найважливіші питання щодо профілактики захворювань зубів. 

Як часто варто відвідувати стоматолога для профілактики? 

Як мінімум раз на пів року потрібно приходити на плановий огляд до лікаря та робити професійну гігієну ротової порожнини. Навіть найбільш ретельний самостійний догляд за зубами не допоможе вам повністю позбавитися від нальоту, зубного каменю та решток їжі у важкодоступних місцях. З цими проблемами здатне впоратися тільки чищення зубів за допомогою спеціальних інструментів та ультразвуку. 

Чому саме раз на пів року? 

Як правило, на ранній стадії карієсу чи інших захворювань вас не турбує біль. З плином часу зуб починає реагувати на подразники: холодні, гарячі, солодкі чи кислі їжа та напої викликають дискомфорт. Але багато хто і на це не звертає увагу. І тільки, коли карієс вже починає руйнувати поверхню зуба, пацієнт приходить до лікаря. В цей час він вже може відчувати гострий біль, ступінь пошкоджень емалі висока. Відповідно, лікування може бути довгим та мати високу вартість. 

Каріозний процес не завжди проходить швидко — тож за пів року на зубі може з'явитися лише потемніння. Якщо ви будете регулярно приходити на обстеження, лікар зможе помітити ці зміни та вжити заходів ще на ранньому етапі хвороби. Ви уникнете дискомфорту, лікування пройде швидко та буде коштувати значно нижче, ніж реставрація сильно пошкодженого зуба. 

Навіщо потрібні візити до лікаря, якщо нічого не турбує? 

По-перше, можна  виявити захворювання на ранній стадії та вилікувати зуб з мінімальними втратами часу і грошей. По-друге, лікар може порадити вам замінити застарілі пломби. По-третє, регулярна професійна чистка зубів допоможе уникнути багатьох патологій зубів та ясен. 

Також під час регулярних візитів до стоматолога ви можете підібрати засоби по догляду за ротовою порожниною згідно з вашими індивідуальними особливостями. Можливо, вам варто змінити тип пасти або підібрати оптимальну жорсткість щітки. 

Кому особливо слід регулярно відвідувати стоматолога? 

Особливу увагу профілактичним оглядам слід приділити дітям шкільного віку — у них якраз змінюються молочні зуби та формується прикус, отож варто не прогавити можливі патології зубного ряду. Своєчасне ортодонтичне лікування може виправити прикус швидко та безболісно. 

Також регулярних візитів потребують ті, хто носить брекети — лікар зазвичай розробляє індивідуальний графік візитів для таких пацієнтів. Коригувати ортодонтичні конструкції треба раз на місяць або частіше. 

Ще одна “група ризику” — пацієнти, що мають зубні протези. Вони потребують регулярного огляду та чищення. 

Підсумовуючи все вищесказане, відзначимо, що регулярний огляд у стоматолога є запорукою здоров'я зубів. Відвідуючи лікаря два рази на рік, ви зможете запобігти розвитку багатьох захворювань ротової порожнини та зекономити кошти на лікування. 

keyboard_arrow_up