Все, що ви хотіли знати про лікування безпліддя, але боялися запитати (новини компаній)

Все, що ви хотіли знати про лікування безпліддя, але боялися запитати (новини компаній)

Якщо ви зіткнулися з проблемою безпліддя знайте, ви не самотні. Це найпоширеніша проблема, з нею стикається кожна п'ята пара. Безпліддя та його лікування відносяться до дуже особистого боку життя, тому не всі готові обговорювати це відкрито. Однак брак інформації породжує міфи, а крім того, через нього може бути згаяно час на лікування. Поговоримо про найчутливіші питання, пов'язані з безпліддям.

За покликанням ви знайдете докладну інформацію щодо лікування безплідності: https://mdclinics.com.ua/ua/uslugi/lechenie-besplodiya/

Чи можна вилікувати безпліддя?

Деякі види безпліддя потребують лише корекції ліками або невеликого хірургічного втручання, інші лікуються роками. Однак можна з упевненістю сказати, що сьогодні безпліддя у цілому виліковне, якщо ви готові скористатися ДРТ, допоміжними репродуктивними технологіями.

Чи правда, що лікування безплідності вимагає вживання гормонів, від яких товстішають?

Лікування різних видів безплідності різне. Іноді гормонотерапія потрібна, іноді ні. Однак навіть якщо вона потрібна, не всі жінки набирають від цього вагу, особливо якщо вони знають про ризики та контролюють своє харчування та спосіб життя. Але й у тому випадку, якщо вага додається, це зворотно.

Чи можливо при ЕКЗ переплутати ембріони, підсадивши чужий ембріон замість свого?

Теоретично це не можна виключити повністю, навіть ЗМІ висвітлювали такі випадки. На практиці це трапляється вкрай рідко, тобто поодинокі випадки на всю світову практику — саме тому ЗМІ буквально чіпляються заа цю тему.

Чим відрізняються діти, народжені після ЕКЗ, від «природних»?

Нічим. Штучне запліднення існує вже понад сорок років, мільйони людей, що нині живуть, є «дітьми з пробірки». Це достатня кількість, щоб зібрати статистику. Вона підтверджує: діти, зачаті за допомогою ДРТ, не мають ані переваг, ані недоліків у порівнянні з тими, хто був зачатий природним способом.

Ми пройшли обстеження, воно не виявило відхилень, але вагітність не настає, чому і що робити?

Якщо пара не може зачати дитину, але причину виявити не вдається, говорять про безплідність незрозумілого генезу. Можливо, річ у сучасних засобах діагностики, які ще не здатні виявляти деякі відхилення в організмі. На запитання «що робити?» лікарі мають відповідь. Призначається лікування, спрямоване на поліпшення репродуктивних функцій загалом. Часто воно виявляється успішним. Якщо ні, парі пропонують вдатися до ДРТ.

Ми хочемо дитину, але поки не готові до ДРТ психологічно та морально. Скільки ми маємо часу на підготовку?

Репродуктологи не радять зволікати з рішенням про штучне запліднення, оскільки велику роль відіграє віковий чинник, особливо важливий вік жінки. Після 35 років репродуктивна функція починає повільно згасати, а після 45 згасає швидко. Оптимальним і для природної вагітності, і для ДРТ є вік до 30–35 років. Це не означає, що не можна зробити ЕКЗ пізніше, але це означає, що для жінок до 35 років потрібно менше зусиль, щоб досягти бажаного результату.

H_UfXFrbULSoLlrqSjeXnw5L2gjj5unnuxhUXjYfJTGMEWRiMcOmtAgnpkhIhDkybiIqkHkk1om1toKNKz-DRobSSVAPoEaNoDmTkTAIAn1P5c3mNHsnqibm1CCguMS-QsDnAgHlLWmm

Чи є гарантії, що лікування безплідності дасть результат?

Коли справа стосується живого організму, важко говорити про гарантії. Перевірені та ефективні методи у деяких людей не дають ефекту, і навіть не завжди зрозуміло чому. Схема лікування безплідності така: спочатку спроби виправити порушення, що призвело до безпліддя, щоб пара могла завагітніти самостійно. Якщо це не спрацьовує, вдаються до ЕКЗ. Якщо одна-дві спроби не мали успіху, репродуктолог пропонує зміну методу, наприклад ІКСІ замість класичного ЕКЗ. Вважається, що якщо вісім спроб виявились безрезультатними, далі немає сенсу їх робити. Залишається одна ДРТ, яка здатна подарувати радість батьківства навіть тоді, коли всі методи не мали успіху, — сурогатне материнство.

keyboard_arrow_up