Вінницька птахофабрика: Працюємо заради Перемоги та тримаємо продовольчий фронт (Новини компаній)

Вінницька птахофабрика, як і всі підприємства групи МХП під час повномасштабного вторгнення і протягом року війни сфокусувалися на головному — підтримка харчової безпеки країни.
2022-й — це рік випробування, опору, міцності та рішучості. Вінницька птахофабрика не зупинила виробництво: зберегла робочі місця, виплату заробітної плати; як соціально-відповідальний бізнес вчасно й у повному обсязі сплатила всі збори та податки до бюджету за 2022 рік. Підприємство й далі допомагає розвитку громад та, всім хто цього потребує.
Про те, як працювало підприємство в перші дні війни, і як працює зараз нам розповіли керівники Вінницької птахофабрики.
Руслан Волков, директор філії «Птахокомплекс»: «Війна змушує розставляти пріоритети та приймати рішучі рішення. Нова реальність, яка чекала на українців уже після 24 лютого, принесла в наші домівки трагедію та розруху. Ми змінювалися на ходу, десь на помацки, однак, із повною впевненістю у свою Перемогу. Чи було страшно? Так. Проте ми вистояли та зберегли свій колектив. Ми прийняли майже 600 колег з інших окупованих регіонів України, де також були потужності МХП.
З перших днів війни ми особливо активно працювали з колективами. Запевнили людей, що готові надавати максимальну підтримку тим, хто цього потребує – це й допомога з продуктами, переселенцям та облаштуванням родинам колег. Я робив усе, щоб згуртувати свою команду та продовжувати працювати далі. Постійно пояснював, що саме ми формуємо другий потужний фронт, наш тил, у якому ми маємо забезпечувати продовольчу безпеку країни.
Ми зберегли виплати всім нашим мобілізованим працівникам та тим, хто служив у територіальній обороні. Взагалі, МХП стала тим роботодавцем, який продовжує виплачувати захисникам середній заробіток, окрім збереження робочого місця. Тримаємо зв'язок із колегами, які на фронті та за можливості допомагаємо їм. Разом із Фондом «МХП—Громаді» забезпечуємо речами критичної необхідності – шоломами, берцями, бронежилетами, також харчовими продуктами, засобами гігієни тощо. Нещодавно відправили на передову мобільний побутовий комплекс, який виготовили власними силами.
Як соціально-відповідальний бізнес, ми справно сплачуємо податки й наповнюємо бюджети, зміцнюючи економіку нашої держави. За минулий рік, Вінницька птахофабрика сплатила до бюджету 921,7 млн грн зборів та податків.
Ми і далі продовжуємо допомагати та розвивати громади, підтримувати проєкти, спрямовані на утвердження української ідентифікації. Серед яких: «Час діяти, Україно!», конкурс грантів для мікробізнесу «Роби своє», національний кінотур «Кіно заради перемоги!», «Посій насіння зі МХП» та «Збережи насіння зі МХП» тощо.
У зв’язку з критичною ситуацією в енергосекторі нам довелося перейти на ручний режим керування процесами. Насамперед це перемикання на допоміжні джерела енергетики. Однак, ще до війни ми прораховували всі ризики, з якими могли зіштовхнутися на виробництві внаслідок стихійних явищ. І сьогодні це зіграло ключову роль. Підприємство працює у звичному режимі на 100%. Усе завдяки професіоналізму нашої енергетичної служби».
Артур Яарвеотс, керівник регіонального центру логістики: «Логістика практично працювала на державу для забезпечення стабільного рівня функціонування перевезень в нестабільний для країни час. У нас є історії співробітників, які працювали в будні дні на роботі, а на вихідних возили гуманітарну допомогу на Схід в «гарячі точки». При цьому люди самі продукують ідеї як допомогти військовим на фронті. Всі розуміють потреби нашої країни і що від їх згуртованості залежить як швидко настане Перемога.
З війною роботи додалося, тому маємо потребу у кваліфікованих кадрах. Окрім штатного резерву працівників також плануємо залучати молодих фахівців за програмою дуальної освіти для студентів. Дуальна освіта — вид освіти, при якій поєднується навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях на підприємстві. Теоретична частина підготовки фахівця проходить на базі освітньої установи, а практична — на робочому місці. Проєкт вже кілька років успішно реалізується на інших філіях підприємства, не втратив актуальності він і під час війни. Наразі залучаємо жінок, які мають водійське посвідчення, до керування легким автотранспортом. З подальшим навчанням їх як водійок автобусів для пасажирських перевезень. А чоловіків перекваліфіковуємо для роботи зі складнішою технікою.
Основна ціль філії у 2023 році – це перехід на самозабезпечення, ми стаємо більш клієнтоорієнтованими та намагаємося надавати послуги відповідного рівня. Такі як ремонтні роботи, перевезення вантажу тощо».
Вячеслав Концур, директор філії «ВКВК»: «Великою допомогою для нас стала підтримка топменеджменту компанії й особисто Юрія Косюка. Команда СЕО була з нами на ВПФ з перших днів війни. Завдяки їх підтримці нам було легше спланувати всі свої дії, адже було чітке розуміння загального вектора компанії. Впевненість нашого СЕО передалась і нашим працівникам, з якими він зустрічався особисто. Людям важливо було почути з перших вуст, що вони можуть розраховувати на свого роботодавця в разі необхідності. А також що попри всі складнощі вони зможуть і надалі стабільно працювати та отримувати заробітну плату.
У жовтні 2022 року нам вдалось запустили в експлуатацію другий олійно пресовий цех. І таким чином забезпечити роботою ще 60 працівників. Тобто попри війну ми не лише вистояли як бізнес, а навіть збільшили загальну потужність виробництва перероблення соняшника від 1620 т/добу до 2820 т/добу.
З першим днів війни ми відчули гостру потребу мати укриття, де б люди могли сховатись від ракетних обстрілів. Раніше ми мали технічні приміщення, які на жаль не зовсім відповідали критеріям сховища. Тому ми розпочали будівництво вже повноцінних бомбосховищ. Там є все для безпечного перебування персоналу, включаючи запас необхідних медикаментів, продуктів та системи підігріву, а оператори пультів керування можуть керувати виробництвом дистанційно - напряму з укриттів.
Увесь рік ми системно працювали забезпечуючи ВПФ кормами, а споживачів олією та іншими продуктами – ми були максимально стабільні. Нам не доводилось віднаходити альтернативні рішення для того, щоб забезпечити себе роботою».
Ігор Москалец, директор філії «Комунальний комплекс» та ВП “Біогаз Ладижин»: «Ситуацію, яка склалася в країні люди сприйняли дуже достойно — жоден працівник не покинув свого робочого місця. Люди активно допомагали з переселенням та переїздами своїм колегам під час активних дій ворога. Постійно волонтеримо та допомагаємо нашим захисникам.
Не зважаючи на кризу пов’язану з війною, відновили будівництво будинку в центрі Ладижина.
Ми не на один день не зупиняли роботу біогазового комплексу. Він і далі працює відповідно до своїх можливостей. З енергетичними коливаннями справляємося завдяки чітко продуманому плану дій, самоорганізації та дисципліні. У разі необхідності ми в змозі забезпечити себе альтернативними джерелами енергії самостійно.
Безперебійна робота підприємства стала можливою завдяки переоснащенню дільниць. Наприклад, на дільниці когенерації ми реалізуємо проєкт щодо роботи генеруючого модуля саме на потреби підприємства. Мова йде виключно про роботу переробного комплексу.
Загалом у МХП є визначена стратегія забезпечення підприємств альтернативними видами енергогенеруючих установок, які дають нам можливість бути за потреби абсолютно енергонезалежними від зовнішніх чинників».
Олександр Зеленський, директор філії «Переробний комплекс»: «У той період мало хто знав, яким буде завтра, але всі точно усвідомлювали, що компанія повинна стабільно працювати, і що найголовніше, ми знаємо як цього досягти.
Частково ми залишили ті цілі, які були раніше, і вони корелювались із новою ситуацією. Якісь із них ми оптимізували, зокрема, частину завдань довелося перевести в короткострокові плани.
Щодо кулінарної трансформації, яку МХП розпочала 4 роки тому, то на Вінницькій птахофабриці вона навіть прискорилась. Якраз у цей період ми розширили асортимент продукції, зокрема, розгорнули виробництво чипсів. Мова йде про хрумкі курячі слайси РябChick та сиров’ялені м’ясні чипси «Хо». Уже з квітня ми змогли підвищити ступінь доопрацювання своїх продуктів під реальні кулінарні потреби — збільшили виробництво шматочків, стріпсів — спеціально підготовлених частин м’яса. Для нас чим менше наш споживач витрачає ресурсів на приготування їжі, тим краще. Особливо зараз, в умовах частих відключень світла та води й з усіма супутніми проблемами, така продукція особливо затребувана.
Ми й далі розвиваємо нашу мережу ритейлу. Відкрили в Ладижині «М’ясомаркет» та Doner Маркет. Останній запрацював у цілком новому форматі кафе, де можна смачно скуштувати шаурму на будь-який смак. Ми й надалі працюємо заради Перемоги».