Що робити, якщо ви сильно поранилися під час приготування їжі? (Новини компаній)

Що робити, якщо ви сильно поранилися під час приготування їжі? (Новини компаній)

В результаті необережного руху ножем на шкірі може залишитися глибокий поріз. Від цієї неприємної ситуації ніхто не застрахований: ні шеф-кухар ресторану, ні домогосподарка. Поява рани змушує призупинити процес приготування їжі, оскільки потрібна перша допомога. Ми підготували для вінничан короткий матеріал про те, як правильно обробити поріз, щоб допомогти собі швидко та ефективно.

Важливість надання першої допомоги

Після травматизації кухонним ножем або іншими гострими предметами порушується цілісність шкіри, нерідко ― судин, зв'язок, сухожилля та м'язової тканини. Утворюється тонкий, але глибокий поріз. Травмоване місце стає беззахисним, а ризики зараження ― дуже високими. Щоб запобігти інфікуванню, необхідно негайно обробити рану та накласти стерильну пов'язку. Інакше можливе виникнення таких ускладнень, як:

  • поява гнійного вмісту;
  • серома;
  • ранова гематома;
  • зараження крові тощо.

Банальний поріз може нести велику небезпеку для здоров'я та життя, вірніше, не він, а відсутність правильної обробки та захисту, особливо в тому випадку, коли структури пошкоджені ножем, яким обробляли сире м'ясо та рибу.

Дійте відразу

Перше, що необхідно зробити, ― це промити травмовану область водою, бажано кип'яченою, але кімнатної температури. Наступними повинні бути такі дії:

  1. Промивання порізу перекисом водню або його аналогами.
  2. Усунення надлишків засобу стерильним ватним тампоном або бинтом.
  3. Обробка країв зеленкою, йодом або іншими подібними медикаментами (виключіть їхнє безпосереднє потрапляння в рану).
  4. Накладання стерильної пов'язки або лейкопластиру.

Для запобігання абсцесу в нього слід включити пункт (після 2-ї дії) ― нанесення мазі Левомеколь. До її складу входять такі речовини, як хлорамфенікол (антибіотик) і метилурацил (потужний ранозагоювальний та протизапальний компонент). Препарат ефективно знищує бактеріальну флору, прискорює процес регенерації тканин. 

Важливо: перед використанням мазі «Левомеколь» уважно вивчіть інструкцію, особливо її пункти, присвячені застосуванню, протипоказанням та побічним ефектам. Крім того, рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Що робити у разі появи кровотечі

Після порізу відбувається рясне виділення крові? Підніміть кінцівку вгору (іноді це допомагає зменшити кровотечу) або відразу візьміть стерильний тампон, закрийте рану і добре натисніть. Приблизно через 20 секунд ситуація стабілізується. Відразу після зупинки кровотечі необхідно накласти стерильну пов'язку. Якщо описані дії не принесли очікуваного результату, терміново викликайте службу швидкої допомоги або самі їдьте до найближчого травмпункту. Поріз при цьому закривайте чистою пов'язкою!

У таких випадках не слід самостійно щось робити (відразу набирайте 103):

  • місце рани пульсує, а кров б'є фонтаном;
  • червоні виділення змінилися темними, зменшилася швидкість їхнього витікання;
  • оніміла пошкоджена поверхня, з'явився синець, спостерігається місцеве зниження температури тіла;
  • сильно травмувалися люди з цукровим діабетом чи серйозними патологіями ендокринної системи.

Кровотеча не менш небезпечна, ніж інфікування! У деяких випадках не обійтися без накладання швів (наприклад, коли видно кістку або м'язову тканину, краї рани розходяться, глибина порізу перевищує 5 мм, а ширина – 20 мм). 

Чи можна прискорити процес загоєння рани? Ні, головне — своєчасно обробляти та регулярно міняти стерильну пов'язку. Якщо було надано медичну допомогу, необхідно дотримуватися всіх рекомендацій хірурга. Одним пацієнтам потрібно щодня приходити на обробку і зміну пов'язки, іншим ― систематично в домашніх умовах наносити мазь «Левомеколь» або її аналоги. 

Практика показує, що процес загоєння безпосередньо залежить від дій людини, яка отримала травму під час приготування їжі. Якщо ви не знаєте, як правильно обробити поріз і зупинити кровотечу, не витрачайте часу — одразу звертайтеся до лікаря. Так само рекомендується вчинити, коли в домашній аптечці не виявилося ні антисептика, ні стерильної вати. У жодному разі не прикладайте до пораненого місця кухонні губки та рушники сумнівної чистоти.

keyboard_arrow_up