Що далі з Паріматч?(Новини компаній)

Що далі з Паріматч?(Новини компаній)

Постанова РНБО від 10 березня цього року про накладення економічних обмежень на цілий ряд фізичних, та юридичних осіб була ухвалена президентом Володимиром Зеленським.

Однією з компаній, що потрапила під дію таких санкцій є Parimatch. Розберемося ж детально в тому, які наслідки настали для компанії через запровадження санкцій і яка доля її чекає надалі.

До чого призвели санкції проти Парі Матч?

Після введення санкцій компанія РМ виявилася практично заблокованою у своїй діяльності. РМ позбавлена можливості здійснювати бізнес, керувати власними фінансовими ресурсами та виконувати, існуючі зобов’язання в Україні. Зараз подібні обмеження поширюються тільки на Україну, проте МЗС було доручено інформувати відповідальні державні іноземні структури про накладені санкції та розглянути фактичну можливість введення аналогічних обмежень на території іноземних країн.

Заходи санкціонування щодо РМ діятимуть протягом 50 років. Головною метою цих обмежень є зменшення діяльності підприємств та інших організацій, які формують або загрожують державним інтересам, незалежності та безпеці країни, порушують законні права, свободи українських громадян, а також української держави. Вони також призначені для запобігання терористичній діяльності, захоплення державної території, незаконному переходу прав власності та заподіянню майнових збитків, а також створення перешкод для стабільного розвитку національної економіки.

Наявні у компанії зобов'язання

РМ несе відповідальність перед країною, своїми співробітниками та клієнтами за сплату бюджетних зборів. З іншого боку, накладення санкцій на РМ перешкоджає її бізнес-діяльності та ускладнює виконання цих зобов'язань. Законодавство не містить ясних інструкцій щодо того, як РМ має оплачувати свої зобов'язання у разі обмежень доступу до банківських рахунків. Постановою Національного банку України № 654 від 01.10.2015 року заборонено здійснювати будь-які розрахунки. Хоча податкове законодавство дозволяє сплачувати податки готівкою, соціальний внесок не може бути сплачено в такий спосіб.

Таким чином, виникає питання про те, чи варто РМ продовжувати сплачувати готівкою доти, доки це можливо, чи не виконувати оплату зовсім, збільшуючи розмір своїх зобов'язань перед контролюючими органами через затримку в оплаті.

Існує кілька способів, якими контролюючі органи можуть стягувати заборгованість у платників податків: списувати гроші з рахунків платника без судового рішення щодо дозволу керівника податкової служби; пред'являти податкові вимоги до суду; відправляти вимоги щодо сплати недоплати за єдиним соціальним внеском до виконавчої служби.

Введення санкцій перешкоджає розпорядженню РМ своїми активами, оскільки це залежить від банківських операцій. Усі спроби безготівкових операцій для повернення коштів гравцям будуть відхилені банками. РМ неспроможна здійснювати видаткові операції, але банки продовжують здійснювати прибуткові операції.

У разі арешту активів та майна боржника у виконавчому провадженні працівники не можуть бути розраховані при накладенні санкцій.

Що чекає на компанію в майбутньому?

Через особливості поточної ситуації та наявність санкцій, можливі кілька сценаріїв для подальшої роботи компанії Парі Матч:

  • Платформа може продовжувати роботу на вітчизняному ринку, використовуючи міжнародну ліцензію, зберігаючи при цьому статус офшорного майданчика.
  • Керівництво компанії може робити юридичні зусилля для зняття санкцій, доводячи свою правоту та відсутність зв'язків із країною-агресором.
  • Пари Матч також може вирішити провести повний ребрендинг та пройти процедуру ліцензування під новою назвою.
  • Букмекер може ініціювати судову справу, щодо припинення своєї діяльності на території України для виходу зі списку платників податків.
  • Звільнення працівників, які працювали з українським ринком.

Петиція про зняття санкцій із Париматч

На офіційному сайті Президента України було опубліковано петицію від клієнта Parimatch, яка закликає зняти санкції, накладені на цю компанію. У документі зазначається, що Pari Match є одним з перших учасників азартного ринку, якому вдалось першим отримати державну ліцензію, та одразу завоювати лідируючі позиції на вітчизняному ринку.

За два роки роботи компанія сплатила майже один мільярд гривень до українського держбюджету у форматі різноманітних платежів. Крім того, бренд Pari Match припинив свою діяльність на території РФ, заборонив використання свого бренду та технічних рішень, а також будь-яку присутність на території країни-агресора. Тому немає жодної підстави для включення компанії до списку санкціонованих організацій.

Підсумки

Парі Матч категорично відкидає всі звинувачення, які призвели до включення її до списку санкціонованих організацій, і вважає, що накладення санкцій на компанію було помилкою. З початку війни Pari Match була активним учасником різноманітних соціальних програм і надавала підтримку українській армії.

Декілька тисяч українців звернулися з проханням переглянути рішення щодо обмеження діяльності компанії на території України, оскільки це призвело до серйозних наслідків для сотень співробітників та тисяч клієнтів компанії, а також до зменшення податкових доходів до бюджету України на сотні мільйонів гривень.

keyboard_arrow_up