Нове або б/у: як купити ліжко недорого(Новини компаній)

Нове або б/у: як купити ліжко недорого(Новини компаній)

Купівля меблів у спальню - задоволення не з дешевих, однак і купуються такі предмети обстановки не на один рік. Ті, хто змушені або просто люблять економити, часто розглядають купівлю ліжка, що було у вжитку. Чи варто так чинити - кожен повинен вирішити сам, а ми постараємося показати всі переваги і недоліки такого варіанту.

Чому продаються ліжка з рук

На сайтах оголошень пропозицій про продаж меблів б/в можна зустріти чимало. Серед запропонованих варіантів нескладно знайти доволі непогані: ліжка чи дивани у відмінному стані за цілком привабливою ціною.

Причини можуть бути різними:

  1. Раптовий переїзд у сусіднє місто або країну. Транспортування меблів обійдеться господарям дорого, тому багато хто надає перевагу продажу ліжка, шафи і дивана, а на новому місці вирішує придбати нове.
  2. Невідповідність розмірів. Неправильні заміри під час купівлі ліжка можуть стати причиною того, що нові меблі просто не підходять для спальні. Іноді після покупки з'ясовується, що спати незручно, і хочеться купити більші меблі.
  3. Капітальний ремонт у будинку. У таких випадках, за наявності фінансів, господарі часто приймають рішення не тільки оновити підлогу і шпалери, а й повністю змінити інтер'єр у спальні.
  4. Хочеться новизни. Бувають випадки, коли старі меблі в кімнаті мають неприємні спогади або просто з'являється бажання повністю змінити обстановку.

Можуть бути й інші причини, що спонукають людину позбутися старих меблів, водночас ліжка, крісла, дивани та шафи, виставлені на продаж, мають непоганий вигляд і цілком здатні прослужити ще десяток років. Чи варто купувати такі меблі, і які плюси та мінуси таїть у собі позитивне рішення?

Плюси і мінуси купівлі ліжка б/в

У рішення купити старе ліжко всього один позитивний момент - суттєва економія. Будь-який товар, що залишив стіни магазину, автоматично втрачає мінімум 20% початкової ціни. Навіть якщо ліжко було куплене всього місяць тому, воно все одно коштує дешевше. Якщо ж спальні меблі прослужили колишнім господарям кілька років, їхня вартість знижується мінімум удвічі.

6447bae035bcf.png

На цьому плюси закінчуються, і починаються неприємності:

  • зовнішній вигляд - на б/в меблях часто залишаються явні сліди використання: подряпини, потертості, плями тощо;
  • скрипи - з плином часу кріплення розхитуються і ліжко починає видавати неприємні звуки, особливо в тих випадках, коли його збирали і розбирали кілька разів;
  • складнощі з матрацом - якщо ліжко йде в комплекті з матрацом, його все одно доведеться змінити, і сильної економії вже не вийде; спати на старому - небезпечно для здоров'я, адже він уже "продавлений" і підлаштувався під анатомічні особливості колишніх власників;
  • небезпечні "підселенці" - хвороботворні бактерії та кліщі-сапрофіти, які часто заводяться в спальних меблях, особливо з м'якими спинками; на чищення та дезінфекцію доведеться витратити чимало коштів, а нехтування цим моментом стане причиною розвитку алергії, шкірного висипу та інших неприємних моментів;
  • "чужа" енергетика - в це вірять не всі, проте нехтувати таким моментом все ж не варто;
  • неможливість вплинути на важливі параметри - купуючи меблі б/в, не вдасться вибрати колір оббивки або розміри: доводиться брати, що є;
  • відсутність гарантії - неможливо достовірно дізнатися, як колишні господарі користувалися меблями, тому не варто дивуватися, якщо вони зламаються через короткий час, при цьому пред'являти претензії буде нікому;
  • доставка за рахунок покупця - меблеві магазини часто пропонують безкоштовну доставку, а в разі купівлі ліжка з рук, про це доведеться подбати самостійно.

За бажання можна знайти й інші негативні моменти, але чи варта економія коштів таких складнощів - питання неоднозначне.

Як купити нове ліжко недорого

Сучасна меблева промисловість пропонує безліч варіантів меблів у різних цінових діапазонах. Сьогодні купити ліжко недорого без проблем можна в будь-якому меблевому магазині або на відповідних інтернет-майданчиках. Щоб покупка вийшла недорогою, але практичною, варто враховувати кілька важливих моментів:

  1. Розміри ліжка - чим менше, тим дешевше. Наприклад, у разі купівлі двоспального ліжка, модель 200х220 см обійдеться набагато дорожче, ніж 180х200см або 160х190 см. При цьому навіть останній варіант достатній для комфортного розміщення двох людей середньої комплекції.
  2. Матеріал виготовлення. Найдешевші ліжка виготовляються з ДСП, МДФ або ЛДСП. Звичайно, вони менш довговічні, ніж меблі з натурального дерева, але цілком здатні без нарікань прослужити 10-15 років.
  3. Модель. Ліжка без м'якого узголів'я зазвичай коштують дешевше, та й загальний дизайн меблів теж позначається на їхній вартості.

Купуючи меблі в дитячу, варто розглянути двоярусні моделі. Таке ліжко обійдеться дешевше, ніж два односпальні, та й місця в кімнаті займе менше.

6447bae0c9375.png

Популярні матеріали для недорогих ліжок

Для виготовлення недорогих, але досить якісних ліжок зазвичай використовують:

  1. ДСП. Найбільш простий і доступний матеріал для меблів економ-сегмента. Такі ліжка часто купують господарі недорогих готелів, пляжних будиночків, дач або хостелів. Меблями з ДСП можна обладнати гостьову спальню або кімнату в орендованій квартирі. Деревно-стружкова плита добре піддається обробці, тому ліжка з такого матеріалу мають привабливий вигляд. Під час купівлі варто віддавати перевагу ДСП класу Е1 - у ньому міститься мінімальна кількість потенційно небезпечних для здоров'я сполук: формальдегіду, клейових з'єднань та іншого. Ліжка з ДСП (Е1) повністю безпечні для здоров'я і дозволені до використання в більшості країн світу.
  2. ЛДСП. Від попереднього варіанту цей матеріал відрізняється більшою міцністю завдяки тонкій ламінуючій плівці і широким вибором кольорів. Більш за все покупцям подобаються моделі, що імітують цінні породи натурального дерева. Ліжка з ЛДСП більш стійкі до вологи і служать довше.
  3. ДВП. Такий матеріал практично не використовується для виготовлення ліжок через невисокі експлуатаційні характеристики. Однак його застосовують для виготовлення прихованих деталей: задньої частини м'яких узголів'їв, білизняних ящиків.
  4. МДФ. Матеріал, що володіє найбільш високими експлуатаційними якостями в середній і низькій цінових категоріях. З МДФ часто виготовляють ліжка з декоративними елементами, наприклад, різьбленими узголів'ями. Його відмінні якості - естетичність, безпека і міцність.
  5. Метал. Сьогодні такі ліжка переживають друге народження і користуються популярністю. Звичайно, ковані моделі, виготовлені вручну, коштують дорого, а ось вироби, виконані способом штампування або за допомогою зварювання, цілком доступні в бюджетному сегменті.

6447badeb29fa.png

З урахуванням високої популярності недорогих спальних меблів і високої конкуренції на ринку, виробники пропонують безліч варіантів дизайну і поєднання матеріалів. Додатковий комфорт моделям надають недорогі, але практичні оздоблювальні матеріали: екошкіра, штучний замш, сучасні текстильні оббивки. Використовуються також і декоративні елементи: різноманітні види стяжки, фігурні накладки.

Купівля недорогого ліжка: що врахувати

Щоб нові меблі служили довго і були комфортними в експлуатації, звертайте увагу на такі нюанси:

  1. Під час купівлі уточнюйте максимальне навантаження, закладене виробником, а також вагу і зріст користувачів, параметри спальні. Загальні габарити меблів мають бути такими, щоб після встановлення з кожного боку ліжка залишався вільний прохід не менше 60-70 см завширшки. Довжина моделі має бути мінімум на 10-15 см більшою за зріст найвищого користувача.
  2. Огляньте місця кріплень і стики - там не повинно бути відколів та інших дефектів. Від якості збірки залежить чимало, тому краще довірити цей момент професіоналам.
  3. Важлива складова комфортного сну - основа ліжка. В ідеалі вона має бути виконана у вигляді блоку ламелей. Суцільна основа, хоч і здешевлює конструкцію, але майже повністю нівелює властивості ортопедичного матраца - спати буде некомфортно. Основа з ламелей забезпечує додаткову аерацію матраца, збільшує термін його експлуатації.
  4. Для невеликої спальні варто купити ліжко з білизняними шухлядами або іншими зонами зберігання. Це дасть змогу заощадити місце і гроші, адже від купівлі великої шафи можна буде відмовитися.

Під час купівлі дешевого ліжка, важливо звертатися в магазини з перевіреною репутацією, які давно зарекомендували себе на ринку. В іншому випадку, можна зіткнутися з поганою якістю меблів і аксесуарів. Відмінні відгуки вдячних клієнтів отримала мережа магазинів "Світ Матраців", де представлений широкий вибір недорогих спальних меблів для дорослих і дітей. На сайті https://svit-matrasiv.com.ua/ua/ можна вибрати односпальні, двоспальні та полуторні ліжка з ДСП, МДФ, металу та натурального дерева. Є також і двоярусні моделі для дітей і дорослих. Широкий ціновий діапазон, розмаїття моделей і кваліфікована допомога консультантів дають змогу вибрати гарне недороге ліжко, що відповідає вимогам і фінансовим можливостям. Там же можна придбати недорогий ортопедичний матрац потрібного розміру, а також інші спальні аксесуари.

keyboard_arrow_up