Найпоширеніші помилки у формуванні чеків та як їх уникнути (Новини компаній)

Найпоширеніші помилки у формуванні чеків та як їх уникнути (Новини компаній)

Які найпоширеніші помилки у формуванні чеків існують і як їх уникнути?

Розповімо про найголовніше у цьому матеріалі разом із онлайн-касою «Вчасно.Каса»

Що буде, якщо видати неправильний чек?

Згідно з чинним законодавством, штрафи застосовуються, якщо продавець взагалі не видав покупцю фіскальний чек. Також не є дійсним розрахунковим документом чек, у якому відсутній якийсь із обов’язкових реквізитів.

Штрафи за такі порушення становлять:

  • 100% вартості товарів (робіт, послуг), проданих з порушенням — за перше порушення; 
  • 150% вартості товарів (робіт, послуг), проданих з порушенням, за кожне наступне порушення.

Тому підприємцям варто дотримуватись вимог законодавства при оформленні фіскальних чеків, щоб уникнути санкцій від податкових органів.

Які найпоширеніші помилки при видачі чеків?

Важливо розуміти, які помилки у чеках зустрічаються найчастіше та як оперативно (і, головне, правильно) їх виправити, щоб уникнути проблем із податковими органами.

1. Помилка у формі розрахунку

До прикладу, вказана оплата карткою замість оплати готівковою чи навпаки. Цю помилку можна виправити у будь-який момент. Для цього достатньо:

  • зареєструвати від'ємну суму (яка відповідає вартості товару/послуги) через ПРРО;
  • оформити акт про анулювання помилково проведеної суми;

2. Неправильно виданий чек

Цю помилку можна виправити, створивши розрахунковий документ під назвою «Повернення товару».

3. Помилково проведена сума

Якщо продаж через касу був проведений, але не відбувся. Цю операцію можна скасувати шляхом реєстрації операції «сторно». Також ця операція фіксується на фіскальному сервері, створюється новий фіскальний номер для розрахункового документа, а також вказується фіскальний номер документа, який скасовується.

4. Відкриття зміни без продажів

Зміну слід відкривати, коли здійснюється перший продаж. Нульовий Z-звіт (звітування про всі продажі протягом зміни) не призводить до накладення штрафів, але може викликати увагу податкових органів і стати підставою для перевірки.

5. Дані електронного платіжного засобу не зазначені в чеку

Деякі підприємці відзначають, що податкові органи вимагають зазначення ЕПЗ у чеку. Однак законодавство не передбачає обов'язку з'єднувати або інтегрувати РРО/ПРРО з POS-терміналами.

6. Неправильні «службова видача» або «службове внесення» готівки

Якщо «службова видача» була помилково проведена помилково, то достатньо зробити «службове внесення» на ту ж суму. Однак, якщо сталася помилка під час проведення «службового внесення», для виправлення необхідно зареєструвати операцію «сторно».

При використанні ПРРО податкові органи не вказують конкретний день для виправлення помилок. Проте, якщо підприємець використовує традиційний РРО, то виправити помилкове «службове внесення» на наступний день неможливо.

Програмний РРО «Вчасно.Каса» пропонує безкоштовне рішення для маленького бізнесу з 1 касою: сервіс має понад 60 інтеграцій, ФОПи можуть безкоштовно підключити касу практично до будь-якого платіжного терміналу чи облікової системи, вести облік товарів і видавати чеки за передплату.

keyboard_arrow_up