Зоотехнік — це фахівець, який працює у комплексах з розведення тварин, на фермах, рибних господарствах та комбінатах.
Найбільше вакансій сконцентровано у регіонах, проте і у містах можна знайти роботу за такою спеціальністю. Наприклад, цікаві пропозиції розміщені за посиланням https://hh.ua/vacancies/zootekhnik.
Серед інших назв цієї посади — тваринник. Деякі можуть плутати зоотехніка та зооінженера, проте це різні за призначенням професії, і щоб це довести, розглянемо спочатку особливості роботи зоотехніком.
Основні обов’язки фахівця
Головна місія зоотехніка — забезпечення оптимальних умов для годування та утримання худоби для отримання високої якості продукції. Окрім того, на великих підприємствах вони відповідають за правильне використання технологій, дотримання стандартів і норм.
В цьому й полягає основна відмінність між зоотехніком та зооінженером — якщо перший відповідає за утримання скота, то зооінженер відповідає за його розведення.
В деяких випадках до функцій фахівця відносять маркетингові задачі — просування продукції на ринку, участь в розробці маркетингової стратегії тощо. Проте вони не є основними. До головних обов’язків зоотехніка належать:
Вимоги до спеціаліста
Загалом для зоотехніка достатньо середньої спеціальної освіти, проте фахівці з вищою освітою краще влаштовуються й мають вищу зарплату. Від спеціаліста вимагають глибоких знань в зоотехніці, ветеринарії, володіння технологіями приготування кормів та комбікормів. Також потрібен досвід у складанні раціонів, знання сучасних технологій, що збільшують продуктивність худоби. Якщо компанія працює з іноземними партнерами, то необхідне знання іноземних мов.
Аби стати затребуваним професіоналом, треба в першу чергу любити тварин та мати бажання працювати за професією. Крім того, необхідні високий рівень логіки, вміння швидко переключатися з одного об’єкта на інший, мати фізичну підготовку та розвинену пам'ять, бажання організовувати заходи у ході маркетингової кампанії.
Важливі також вимоги щодо здоров’я — не дозволяється працювати з тваринами алергікам, людям із захворюванням серцево-судинної системи, інвалідам, людям з порушенням опорно-рухової системи, слабким зором та слухом.
№ 13 від 26 березня 2025
Читати номер