Всього за кілька кілометрів від Вінниці затишний куточок з мальовничим подільським рельєфом. Село Агрономічне Вінницького району стає дедалі привабливішим для тих, хто прагне наблизитися до природи, і водночас побоюється виявитися «відірваним від цивілізації» й залишитися без міського комфорту.
Місця під забудову в Агрономічному охоче купують вінницькі підприємці, політики й інші заможні люди, які хочуть віддалитися від метушні міста і шуму, віддавши перевагу зеленим ландшафтам і тихому затишку. Відтак на Агрономічному вже зупинили свій вибір чимало персон, відомих на Вінниччині й за її межами. І це не випадково. По-перше, тут усі комунікації, як у місті, централізовані і давно працюють, як годинник. Найперші вимоги для цивілізованого проживання - вода, газ підведені до оселі, водовідведення налагоджене. По-друге, наближеність до міста, і це теж важливий привілей. З Агрономічного до Вінниці можна дістатися за якихось 15 хвилин. Навіть проживаючи в деяких віддалених районах міста, не кожен може похвалитися, що на автомобілі доїжджає до центру міста за 15-20 хвилин. А з Агрономічного це цілком можливо.
Зараз в селі проживають близько 5000 осіб. Більшість з них – люди працездатного віку. 70 % мешканців працюють у Вінниці. Місцеві розглядають селище, як спальний район за 3 кілометри від міста. Тут немає підприємств, які можуть негативно впливати на навколишнє середовище. Зате є повний набір об’єктів соціального призначення, завдяки яким більшість потреб при бажанні можна вдовольнити, навіть не виїжджаючи за межі селища. Тут і прекрасна школа з чималою кількістю гуртків та секцій на різний смак, і дитсадок, і медпункт, будинок культури, приватна стоматологія, аптека, магазини, кафе, ательє, відділення зв’язку й «Нова пошта». Всі центральні вулиці охоплені вуличним освітленням. Агрономічне не відстає від передових тенденцій, першим в районі почало організовано вивозити сміття, а тепер навіть облаштувало сортувальні майданчики.
Для тих, у кого нема власного авто, від світанку до нічних годин кожні 10 хвилин між Агрономічним та Центральним універмагом курсує маршрутне таксі 10-А. Сільська адміністрація веде переговори з міською владою, щоб пустити через село муніципальний автобус.
- Сісти зранку в транспорт буває проблематично, - розповідає сільський голова Агрономічного Володимир Постовий. – Але коли будуть відремонтовані дороги, по них пустять міські автобуси й більше маршрутних таксі. Вже від Нового року ми очікуємо, що їх кількість зросте.
Проблема доріг має ефективне вирішення. Нововведення після прийняття закону «Про децентралізацію» призведуть до збільшення фінансових надходжень в територіальну громаду. Управлінці запевняють, на ремонт доріг вивільнені кошти будуть направляти першочергово.
- Наш бюджет становить два мільйона гривень, - каже сільський голова. - На ці гроші утримується дитячий садок, будинок культури з хореографічними гуртками, сільська рада тощо. Але з впровадженням бюджетної децентралізації мінімальний бюджет громади становитиме 16 мільйонів. З такою сумою можна буде вирішувати проблеми села.
Оскільки село молоде, то й дітей багато. Садочок відвідують 120 малюків. В загальноосвітній школі 1-3 ступенів навчаються 360 дітей. Це якраз оптимальна кількість, щоб було і здорове суперництво, яке гарно розвиває дітей, і не так багато, що вчитель не встигає приділити увагу кожному учню. Педагоги школи в с. Агрономічне знають свою справу. Підтвердження цього – протягом останніх років за багатьма показниками заклад – найкращий в районі. Учні займають найбільшу кількість перемог в предметних олімпіадах різного рівня. Не поодинокі випадки, коли батьки з Вінниці відправляють дітей до школи в Агрономічне.
Школа в с. Агрономічне
Школа, садочок, будинок культури в чудовому стані, з сучасним ремонтом й усіма зручностями, потихеньку впроваджуються енергозберігаючі технології.
Ті, хто хоче, може забезпечити собі змістовне дозвілля. При будинку культури діють три танцювальні гуртки для різних вікових категорій. У школі 34 гуртки і спортивні секції. Для дорослих – танці живота і навіть кінний клуб, таким може похвалитись не кожне місто.
- Спокій, тиша. Без страху можу відпустити дітей на прогулянку – цього в Агрономічного не відбереш, - розповідає місцева мешканка, мати двох дітей Вікторія Гончарук.
Прекрасна інфраструктура, наближеність до міста і те, що село молоде й стрімко розвивається, привертає увагу забудовників. З року в рік виростають в Агрономічному квартали новобудов. Тут є багатоповерхівки та будинки з Європи – таунхауси.
В Агрономічному гарно і затишно в будь-яку пору року. Приємно прогулятися місцевим дендропарком з дубовим, модриновим, березовим і хвойним гаями. В перспективі планується облаштувати велодоріжки, дитячі майданчики, створити такий благоустрій, щоб парк став улюбленим місцем відпочинку.
Місцевим жителям є де порибалити і влітку відпочити біля води. На балансі дослідного господарства п’ять водойм. Після завершення генерального плану два ставки залишаться за громадою, прогнозує сільський голова.
Озеро в с. Агрономічне
Привітні люди, широкі вулиці, відкритий простір, крислаті плодові дерева і повітря, не насичене машинними газами, яке можна з насолодою вдихати на повні груди - те, чого інколи так бракує міському жителю. А до цього, виявляється, рукою подати! Агрономічне – село з оптимістичним майбутнім. Познайомившись з ним ближче, все більше людей хоче тут поселитися.
За детальною інформацією звертатись:
Центр консультацій "Перший парковий", 5 кілометр Гніванське шосе, (068)057-77-99, (063)057-77-99