Щороку в Україні зовсім маленькими створіннями вбивають понад 850 тварин – це норки, лисиці, песці. Вбивають ради хутра. Виробництво хутра наносить критичну шкоду не лише вбитим тварин, але й довкіллю.
Організація “Єдина Планета” у Вінниці залучає до ідеї небайдужих вінничан.
Виробництво натурального хутра визнане найбільш згубним для довкілля у 17 з 18 показників впливу на навколишнє середовище. і цей згубний вплив більший у 2–28 разів (залежить від критерію) за вплив від виробництва інших матеріалів для одягу.
Вікторія Довгань – зоозахисниця, координатор організації Єдина Планета у Вінниці. Вона каже, що виробництво хутра шкодить довкіллю
– Забруднюється ґрунт, водойми та повітря вірусами, бактеріями й токсичними речовинами. Тіла вбитих тварин обробляють хімікатами – формальдегідом і хромом. Це призводить до хронічних захворювань та навіть раку, – каже Вікторія Довгань. – Виробництво хутра – це не гуманно – два. І хутро – це не модно – це три. Відходи якій йдуть від виробництва ніколи не утилізуються так, як мають бути утилізованими. Вони просто викидаються. Складуються відстійниками і на цьому утилізація закінчилась
– Волонтери організації Єдина Планета та компанії HutroOff брали тести землі і води у селах, поруч з якими є хутрові ферми. Ту воду, м’яко кажучи, пити не можна. Саме виробництво хутра є абсолютно не гуманним – тварин душать газом. Дуже часто також їх вбивають за допомогою електроструму. Є два контакти – один вставляється в зуби тварини, інший – в її анальний прохід. Потім подається струм, таким чином тварина вмирає, при цьому її шерсть розпушується від напруги і саме це вважається естетично гарним на виробах з хутра. Воно того дійсно варте?, – продовжує Вікторія Довгань.
Такоже Вікторія каже, що все своє життя хутрові тварини проводять у клітках, за ними нормально не доглядають, вони отримують обмежену кількість їжі та води.
– Те, що тварини починають себе вести неприродньо і неадекватно у таких умовах на звірофермах вважається нормальним. У них розвиваються психічні розлади. Часто бувають випадки канібалізму, тварини просто б’ються головою об клітку безкінечну кількість разів... Зазвичай усі хутрові тварини сидять у своїх клітках, повністю покриті гниючими ранами, чекають своєї долі. Долі наступить кінець від газу або електроструму. Таке собі життя, – каже Вікторія.
Щороку в Україні вбивають понад 850 тварин – норки, лисиця, песці, а вбивають їх дітьми – ще зовсім маленькими створіннями. Але для хутра є замінники.
– Зараз 21 сторіччя – є безкінечне число замінників хутра. На сьогоднішній день дійсно дуже легко відмовитись від натурального хутра. Більшість дизайнерів і брендів врешті решт теж приходять до цього висновку, бо такі тваринні жертви – вони просто не потрібні і тварини не мають так страждати. Взагалі краще голою ходити ніж у хутрі,– каже Вікторія.
Дівчина каже, що, наприклад у Китаї, шуби часто роблять з котів. Тобто купуючи китайську шубу, люди, які не мають співчуття до хутрових тварин, але мають співчуття до домашніх – я закликаю їх зайвий раз подумати – можливо шуба, котру ви носите, все ж зроблена з кота?
У більшості країн Європи виробництво хутра або заборонено вже, або це заплановано на найближче майбутнє. В Україні наразі розглядається законопроект «2360», який передбачає заборону в Україні хутрового виробництва. І як каже Вікторія, вони скоро будуть проводити збір підписів на підтримку цього законопроекту.
Вікторія та організація Єдина Планета, разом з усіма зоо захисниками Вінниці та людьми, яким не байдужа доля тварин закликають громадян подумати – чи повинен хтось так страждати задля наших примх?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Так,ще жахливо. Краще-б валили зоозахисників. Ще маленькими.