Колись тут жив граф, а зараз бездоглядні діти (Пресслужба Сергія Пліхти ГО «Щира турбота»)

Колись тут жив граф, а зараз бездоглядні діти (Пресслужба Сергія Пліхти ГО «Щира турбота»)

Мало хто знає, що у Сутиски що на Вінниччині, до революції належали графу Дмитру Гейдену. Саме тут, на березі Південного Бугу, знатний російський вельможа побудував свій маєток. Палацу вже давно нема. Збережені лише  неоготичні флігелі, стилізована вартова башта, вежа, стайня, царська ванна, а також частина парку. Інша територія садиби вже зайнята під господарські та житлові споруди, зведені для дитячого будинку, який тут було організовано в 1921році.

Нині вихователі Сутисківської спеціалізованої школи-інтернату як можуть, тримають у належному вигляді старі приміщення навчального закладу. Зараз проводять ремонтні роботи в корпусах, готуються до зустрічі своїх гамірливих вихованців у новому навчальному році, біля 190 дітей з неповних та неблагодійних родин.

Новий навчальний рік в умовах карантину,  для навчального закладу, буде непростим, говорять педагоги школи-інтернату. Потрібні засоби захисту, дезінфектори,безконтактні термометри.

 — Районний бюджет обмежений, живемо за рахунок спонсорів, — розповідає Інна Ніколюк, вихователь та координатор благодійних заходів школи. — На харчування для дітей гроші дають, на ремонт лише для вестибюля виділили кошти. Все інше — благодійники дпомомагають, недавно канцтовари вихованцям закупили. Що говорити про дітей з інтернату, якщо діти, коли в звичайну  школу йдуть, батькам кажуть по тисячі гривень здавати на ремонт школи. Ми все або власними зусиллями щось робимо, або спонсори допомагають. Але не нарікаємо, бо краще щоб деякі родини дійсно віддавали дітей до нас у будинок-інтернат, аніж щоб малеча була з нетверезими чи агресивними батьками. Добре, що люди з добрим серцем відгукуються, приходять на допомогу.

Вінничанин Сергій Пліхта, директор громадської організації «Щира турбота» один із тих меценатів, що прийшли на допомогу. У минулому бізнесмен, батько трьох синів, давно займається благодійною діяльністю.

— Якщо своїх дітей троє, то і за чужих серце болить, — говорить благодійник. — неодноразово відгукувався на прохання спонсорської допомоги кризовому центру «Дім Мама», що в Луці, іншим сиротинцям: забезпечував необхідною технікою, продуктами,одягом, допомагав чим міг. Врешті, сам вирішив організувати громадську організацію, щоб мати змогу робити добро дітям ще в більших масштабах.

На прохання вихователів Сутисківської школи-інтернату Сергій Пліхта привіз рушники, засоби гігієни, пластикові бокси пральні засоби,електрочайники.

— За новими умовами, кожній дитині потрібен бокс, щоб шкільне приладдя у нього складати, ділиться вихователь Інна Ніколюк.— Школу мали б цим забезпечити, але ні. Тому батьки, вчителі за власні кошти купують. Ось Сергій Олегович нам привіз, уже легше.

В майбутньому обіцяв допомогти коштами і усім необхідним, найближчим часом подбає про закупівлю безконтактних термометрів, захисних масок і антисептиків. Бо здоров'я для дітей в період епідемії, то найголовніше,—  говорить голова громадської організації.

— У нас три спальних корпуса, де діти знаходяться і ночують.Ось туди б термометри,  — до розмови долучається Тетяна Ольшевська, заступник директора з навчально-виховної роботи школи-інтернату.— А ще є школа, їдальня, тобто нам би п'ять безконтактних термометра не завадило.

Голова громадської організації запитав у педагогів, чи потрібно інтерактивну дошку. Відповідь здивувала.

— Інтерактивна дошка одна є, нам вистачить, — сказала заступник директора.— Солодощі теж можемо купити. Нам би оновити подушки, ковдри,  матраци, постіль років пять не оновлюється. Засоби гігієни теж є трохи, але не в таких кількостях, як нам необхідно.

— Я вражений, що в школі-інтернаті не просять продуктів чи планшетів, говорять про елементарні речі.— коментує Сергій Пліхта. — Просять поставити вікно, купити постільну білизну.

Я не вважаю себе великим меценатом. Усі звички потрібно виховувати, і благодійність – не виняток. Я — простий хлопець з Старого міста. Просто мене батьки так виховали: якщо щось маєш, поділися з іншими. Не робиш погане, то з тобою погане не відбувається — такі закони світу. Крім того, в свої роки чогось досяг в житті. Відтак, щомісяця можу виділити кошти і допомогти тим, хто найбільше цього потребує — дітям. Лише рік існує моя організація, так що роботи багато попереду.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
13:58 Додому повернулися українські Захисники, які понад два роки провели в російському полоні photo_camera 13:42 Ласий шматок у центрі Вінниці: ділянку біля фонтану Рошен передали в управління АРМА 13:10 Сльози радості й вдячності: Гайсинщина зустріла свого Героя з полону photo_camera 12:38 ДТП на трасі Мізяківські Хутори — Стрижавка: водійка виїхала на зустрічну Від читача 13:20 Продаж земельної ділянки для будівництва туристичної інфраструктури 12:03 Понад тисячу гектарів водойм повертають громадам на Вінниччині 11:15 Вперше за 15 років вінничанин виступить на чемпіонаті світу з греко-римської боротьби 11:10 На Вінниччину насувається гроза: очікують до +35°C, зливи та шквали 10:30 Кращі місця для покупки квітів: як обрати та де замовити (парнерський проєкт) 10:02 На Брацлавській п’яний водій Hyundai влетів у зустрічне авто play_circle_filled 09:40 Без води та світла: оперативна інформація про відключення 4 липня 09:11 У Вінниці попрощаються з Олександром Вуглицьким, який загинув, рятуючи побратима 08:10 Сьогодні професійне свято правоохоронців України. Іменини, заборони та прикмети 4 липня 21:00 Вінницька область очолила рейтинг регіонів за кількістю антикорупційних вироків 20:04 У Северинівській лікарні відкриють одне з перших в Україні сучасних відділень онкореабілітації 19:19 Обіцяють гроші — крадуть ваші дані: як працює фішинг і чому це небезпечно 19:06 На Вінниччині виписали понад 1600 штрафів за перевантаження фур, та загалом порушень меншає 18:22 «Мамо, не звинувачуй себе»: як у Буші загоюють серця після втрати синів на війні 18:05 Трояндовий рай у Великій Кісниці: родина Гуровських вирощує понад десять тисяч квітів photo_camera 17:32 Суд скасував генплан, але Агрономічна сільрада хоче дорогу: що відбувається на провулку Весняному? play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up