Автоледі із Жмеринки. Розповідаємо про сімейний бізнес Тетяни Милої
- Редакція «20 хвилин» започаткувала рубрику «Жіноча справа». В ній розповідаємо про жінок, які розвивають бізнес у непрості часи.
- У цій публікації жмеринчанка Тетяна Мила ділиться секретами успіху сімейного автобізнесу.
Жмеринчанка Тетяна Мила після закінчення магістратури, де отримала спеціальність «публічне управління та адміністрування», почала працювати в управлінні освіти Жмеринської міськради, паралельно — методистом в коледжі.
Після звільнення Тетяна з чоловіком Максимом задумала організувати власну справу — автомагазин і автосервіс. Купили приміщення, пів року у ньому робили ремонт. З коштами допомагали батьки, а далі все самі. Автосервіс запрацював в 2019 році. Автомагазин відкрили в травні 2023 року.
— Коли ми зустрічалися, чоловік займався малярною справою, — розповідає власниця автомагазину і автосервісу «Exclusive Car». — Навіть у його молоді роки мав немалу клієнтуру. Ми почали разом цим займатися. Спочатку було важко. Я їздити вміла, а більше про авто нічого не знала. Прийшлося багато чому вчитися. Згодом почала розбиратися в автоаксесуарах, автохімії. Ще я вивчала фінанси і оподаткування, тому взяла цей бік бізнесу у свої руки.
За словами Тетяни, сімейний бізнес працює досить успішно.
— Ми любимо те, чим ми займаємося, — каже Мила. — За кілька років ми сформували свою команду однодумців та професіоналів, які обожнюють свою роботу. Ми відкрили автосервіс та створили власну лабораторію з підбору фарби.
Демократичні ціни, широкий асортимент товарів та надання послуг «під ключ» — усе це зробило автомагазин «Exclusive Car» улюбленим серед клієнтів.
— Ми допомагаємо якісно та оперативно відновити зовнішній вигляд автомобілів, рятуємо після ДТП, реставруємо, замінюємо деталі, професійно підбираємо колір та фарбуємо. Але разом з тим ми хотіли відкрити власний автомагазинчик, де нашим клієнтам буде зручно підбирати товари для автомобілів, — розповідає жінка.
Повномасштабне вторгнення змусило подружжя сумніватися, чи варто продовжувати далі. Адже були проблеми з кадрами. Але захисники дали Тетяні і Максиму серйозну мотивацію.
— Війна змусила відмовитися від мрії, і поставила нові виклики перед власниками бізнесу, але хлопці-захисники, яким не раз довелося допомагати ремонтувати автомобілі на фронт, допомогли повірити у власні сили і в те, що підтримка економічного фронту та допомога в тилу також дуже важливі, — акцентує Тетяна Мила.
До цього часу бізнесмени надають спектр безкоштовних послуг військовим. Для цього користуються грантами від держави, напрацьовують власний капітал.
Зараз жмеринчанка навчається у проекті для українських підприємиць «Зростай 2.0».
— Було кілька груп, де проводились навчання для початківців, матусь в декреті, і тих, хто вже кілька років ведуть власну справу. Мені було цікаво бути на курсах у бізнес- аналітиків.
Ні пандемія, ні війна не зупинила молодих бізнесменів. З словами Тетяни Милої, вони намагаються бути взірцем для молоді, щоб вона залишалася в Україні і не виїздила за кордон.
Читайте також:
Ромчик Олексів, який постраждав від ракетного удару, зняв компресійну маску
«Про операцію дізнався за п'ять днів»: як офіцер з Вінниччини брав участь у боях на Курщині
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Ольга
Георгій
Сергій
Oleksii