У зверненні йдеться про те, що у Вінниці вже понад 50 років триває боротьба між громадськістю міста та міською владою за встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку. Тим часом Вінниця залишається єдиним обласним центром, який не має гідного пам’ятника Шевченку.
Встановлена скульптурна група «Шевченко і діти», на думку активістів вінницьких ГО, які підписали звернення, не відповідає мистецькому та історичному значенню Шевченка в умовах сьогодення. Адже там пам’ятник відображає епізод в біографії Тараса Шевченка, коли він працював художником у складі археологічної комісії, яка курсувала Україною.
Раніше ми писали про архітектурний комплекс розроблений Анатолієм Будейним. За його словами, пам’ятник на площі перед музеєм зовсім невдала інсталяція. Пам’ятники Шевченка більш пізнішого життєвого періоду поета йому теж не подобаються.
- Шевченка чомусь зображують скорботним канонізованим старцем, - каже Анатолій Бурдейний. – Ми всі забуваємо, що «Кобзаря» він написав до 30 років. «Заповіт» у 33, бо він тяжко захворів і думав, що помирає. Далі це вже роки заслання, загублене здоров’я. Тому я взяв його портрет з того часу коли він був другий рік у засланні і вперше відпустив вуса. Щоб він був вже не юнаком, але і не старцем.
Чи потрібно будувати на площі Героїв Небесної сотні архітектурно-скульптурний комплекс Тараса Шевченка?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер