Колишній пивзавод у Брацлаві: броварня, яка мала стати готелем для паломників

Колишній пивзавод у Брацлаві: броварня, яка мала стати готелем для паломників
  • Столітній пивоварний завод у Брацлаві, який колись мав стати готелем для паломників.
  • Що про нього відомо і в якому він стані? Розповідаємо.

 

Якщо з центру Брацлава спуститися до річки Південний Буг, то на березі перед вами постануть будівлі колишнього пивоварного заводу.

Фото: Viktor Levenez

Історія броварні

Завод заснований понад сто років тому, але виробництво пива тут припинилося 20-25 років тому, і нині корпуси заводу пустують.

Проте, порівнюючи старі світлини, на яких зображена пивоварня, можна помітити, що вона дійшла до наших днів з мінімальними зовнішніми змінами. Це підтверджується тим фактом, що пивоварня внесена до переліку пам'яток архітектури.

Відео дня

Місце надзвичайно мальовниче і має цікаву історію. На пагорбі за пивзаводом колись розташовувалося стародавнє городище, а пізніше — середньовічний замок. Втім, жодних видимих залишків замку або городища не збереглося, тому ця місцевість цікава лише фахівцям-археологам. 

Та все ж понад сотню років тому в цих місцях знаходили чимало цінних скарбів. Наприклад, у 1887 році на слободі Недільського знайшли скарб із 742 польськими і шведськими монетами XVII століття.

Роком пізніше біля підніжжя старого замку було знайдено гробницю зі кістяками людини і коня, уламки шаблі та мідну чашу. А ще за десять років на місці фортеці відшукали гранітну молот-сокиру.

Також біля самого заводу стоїть будівля перед основним приміщенням броварні — колишня синагога. Є версія, що її побудував сам раббі Нахман, проте документальних підтверджень цьому поки не знайдено.

Що з пивоварнею зараз?

У матеріалі на depo.ua знайшли інформацію, що кілька років тому єврейська громада заявила про бажання викупити пивзавод і облаштувати тут готель. Схожу інформацію знайшли в статті на vlasno.info за 2016 рік. У ній йшлося, що територію вже викупила єврейська громада.

«І тепер очікується перетворення заводських корпусів у синагогу з прилеглими готельними корпусами для паломників», — писало видання.

Фото: Viktor Levenez

Однак, переглядаючи фото та відео за місцем розташування пивоварні у Google-картах, видно, що світлини за останні два роки свідчать про те, що зміни, які мали б відбутися з історичною пам'яткою, так і залишилися лише планами.

А з відгуків за останні місяці можна дізнатися, що час бере своє, і будівля поступово перетворюється на руїну.

Фото: Viktor Levenez


 

Читайте також:

Як Вінниця допомогла відновити Незалежність Україні? Інтерв’ю з активістами і хронологія тих подій

Від дворянської садиби до сільської школи: історія маєтку в Луці-Барській

Усюди червоні знамена і майже немає автомобілів на вулицях: як Вінниця виглядала 50 років тому

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (6)
  • Ludmila Larizky
    Моя бабушка жила не далеко от пивзавода.Когда я была маленькой, он ещё работал.
  • Георгій
    Як і багато чого у нас. Спочатку комуняки приклали  руки. А потім після 91 року нові українські капіталісти. І славне ж пиво могли варити. Але нездорова конкуренція знищує все. Ні собі ні людям.
  • Ольга
    А крім синагоги таку будівлю більше немає на що перетворити? Не треба ні освітніх закладів, ні лікарень-санаторіїв, ні виробництв, лише офіси усіх можливих культів і божеств.
    Serhio reply Ольга
    чи хоча б дім розпусти...
    Nadiia reply Ольга
    Так синагогу не зробили. Візьміть вкладіть гроші і зробіть, що вважаєте за потрібне. Але це памʼятка архітектури і там нічого сильно змінювати неможна
  • Валя Шевчук
    Дуже багато разів була там ходили купатися до Бугу

keyboard_arrow_up