Вінницькі волонтери: навіщо їм ця морока?

Вінницькі волонтери: навіщо їм ця морока?

Гуртом легше. Щоб не тягти волонтерського «воза» в різні боки, вінницькі громадські організації та фонди об’єдналися для допомоги воїнам АТО та біженцям

Донедавна у Вінниці практично жодної взаємодії між благодійними фондами та громадськими організаціями не було. З початком війни на Сході це стало необхідною.

Траплялося навіть таке, що кілька організацій допомагали одній і тій же людині.

– Але тепер ми маємо об’єднання «ВСІ разом», у яке вступили вже понад 13 організацій, - розповідає один із координаторів Людмила Станіславенко.

Відео дня

«Сухий борщ» від «Кулінарної сотні»  

Наші бійці у зоні АТО цілу зиму мали гарячу страву. Спочатку шість жінок нарізали, висушивали і запаковували овочі для борщу у вакуумні упаковки. Тепер там ціле виробництво, є свій офіс, уже виготовили близько 4 000 упаковок. З однієї упаковки виходить 10 л – ціле відро смачного і поживного борщу. Треба тільки картоплі додати і тушонки - а цього добра у бійців вистачає.

- Дуже сподобалася у сюжеті на телеканалі 1+1, як дніпропетровські колеги сушили овочі та відправляти їх нашим бійцям. І ми вирішили це робити у Вінниці, - розповідає координатор «Кулінарної сотні» Анна Вальчук.

Переселенцям і їх дітям з Донбасу

Окреме болюче питання – побут переселенців із зони АТО.

- На Вінниччині вже близько 15 тисяч переселенців (це за офіційними даними, а за неофіційними – 20 тисяч), тому допомога потрібна постійно, - каже голова ГО «Гармонія» Раїса Панасюк.

У Жмеринці живуть 25 переселенців з Донеччини. Їм віддали під житло перший поверх гуртожитку спортшколи. Меблі там старенькі, на кухні навіть посуду не вистачало, а там же і дітки маленькі є, причому двоє з них народилися вже тут. Недавно «ВСІ разом» завезли туди одяг, взуття, посуд, ліки, малечі - памперси, ходунки, коляску, іграшки…

Часто бувають потрібні ліки – і для тих, хто вимушено перебрався у наші краї, тікаючи від війни (серед них немало людей з особливими потребами, діабетиків), і для воїнів, що лікуються у Вінницькому військовому госпіталі, і для бійців у зону АТО. У цих випадках потрібні медикаменти знайдуться у волонтерського центру «Бойові бджоли», яким заправляє Лариса Полулях. Ліна Ковальчук з їхньої медичної служби здатна відшукати практично будь-які ліки, якщо їх немає в Україні – знайде через соцмережі за кордоном.

Не морока, а гарний приклад

При Вінницькому військово-медичному клінічному центрі Центрального регіону «ВСІ разом» створили наглядово-координаційну раду громадських організацій та волонтерів. Коли сюди тільки почали привозити поранених бійців, тут було справжнє паломництво: люди несли, що тільки могли, але все те добро «осідало» у найближчих до входу палатах, а до дальніх майже ніхто й не доходив. Тепер волонтери мають списки, кому з поранених що треба, і відповідно до них розподіляють усе принесене.

Крім того, у госпіталі працює група професійних психологів (понад 16 осіб) під керівництвом Людмили Євсеєвої. А на вулиці Зодчих відкрито центр психологічної допомоги, працюють там з дружинами, мамами, вдовами учасників АТО.

До 1 травня більше тисячі бійців з Вінниччини мають бути демобілізовані. Частина з них уже повернулася додому. Майже половина з них можуть відчути симптоми посттравматичних стресових розладів. Як стверджують волонтери, якщо їм не допомогти, збільшиться кількість випадків алкоголізму, наркоманії та насилля.

"Немає дня, щоб хтось не звернувся за допомогою"

- І волонтерів, і благодійників часто запитують: нащо вам ця морока? – каже Людмила Станіславенко зі «ВСІ разом». – Я й сама над цим часом замислююсь - особливо коли втомлююся так, що ледве ноги переставляю, бо ж немає дня, щоб хтось не звернувся за допомогою. А потім згадую, як сердилася на свою маму, бо вважала, що той час, який вона витрачає на допомогу чужим людям, вона могла б віддати своїй родині. Але дивлюся на своїх дітей – і розумію, що і мама все робила правильно, і я чиню правильно: мої діти ростуть небайдужими і людяними.

Овочі для роботи «Кулінарній сотні» з районів часом тоннами привозять.

- Якось із «Самопомочі» подзвонили: є кілька мішків овочів, заберіть. Я й поїхала на своїй машині. Після цього з мене кепкували: мовляв, хтось купує дорогу машину, щоб свою гарну «п’яту точку» катати, а хтось – щоб мішки з капустою і картоплею возити. Правда, чоловік не знає, що в цій машині возиться, поки він по відрядженнях їздить…

Сергій ЗАМОСТЯНСЬКИЙ,

(096)8009327

 

* Психолог Людмила Євсєєва є координатором групи «Збережи душу» Вінницького обласного товариства психологів і психотерапевтів​. Головування в інших організація їй було приписано помилково. 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Нагородили 21-річного воїна, який врятував життя побратимам під час обстрілу «Градами» 20:21 «Продемонстрували майстерність у сфері, що стрімко розвивається». Про конкурс юних програмістів photo_camera 19:58 В Іллінцях через несправну пральну машинку ледь не згоріла квартира 19:04 На Вінниччині зафіксували 57 випадків браконьєрства під час нересту Від читача 20:49 Прагнеш знайти роботу своєї мрії? Відвідай Ярмарок кар‘єри 2024 на стань на крок ближче до професійної реалізації! 18:23 «Де мій лист, Укрпошто?» Два тижні журналіст чекає конверт з Могилів-Подільського 18:17 На Вінниччині судитимуть учасників масштабного підпільного виробництва алкоголю photo_camera 18:02 Мільйони, бізнеси та енергетика: декларації членів медкомісій розкривають несподівані зв'язки 18:00 Де замовити передвеликоднє прибирання: огляд клінінгових компаній та хімчисток Вінниці (партнерський проєкт) 17:23 Оголосили підозру жінці, яка бреше про українських полонених та виправдовує агресію рф 17:07 Захисник з Козятинщини отримав «Золотий Хрест» від Головнокомандувача ЗСУ 16:19 Поліція шукає 16-річну дівчину та 17-річного хлопця 15:55 Вкрала понад 200 тисяч? ОСББ на Лялі Ратушної звинувачує колишню бухгалтерку в махінаціях photo_camera 15:14 На Калинівщині перекинувся легковик. Загинула 20-річна пасажирка 15:00 Квадромарафон «RUN 4 VICTORY»: компанія МХП проводить благодійний забіг у чотирьох містах України (новини компаній) 14:21 Двоє чоловіків продавали за $6000 ухилянтам «путівки» до Молдови 13:57 «Почули» після публікації: чоловік, якому без пояснень не дали групу, добився справедливості 13:13 У Вінниці збільшили кількість автобусів на одному маршруті 12:08 Терор України окупантами: 170 атак на фронті, загиблі та поранені серед мирних жителів 11:14 Родом з Калинівки, але жив у Вінниці. На війні загинув військовий Павло Радецький
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up