У залі суду на лейтенанта одягли наручники і доставили у слідчий ізолятор. Там він перебуватиме протягом місяця. Саме стільки часу надається засудженому для оскарження вироку в Апеляційному суді. На запитання журналіста RIA, чи буде він оскаржувати вирок, лейтенант сказав, що відмовляється говорити з цього приводу. У залі судових засідань знаходилася жінка. Вона теж не стала відповідати, ким доводиться засудженому. У матеріалах суду зазначено, що лейтенант розлучений, у нього є малолітній син, 2011 року народження. Поки готували документи, жінка залишалася поруч з лейтенантом.
Фінансиста звинуватили у привласненні державних коштів, виділених на матеріальне забезпечення та винагороду для бійців батальйону. Як стало зрозуміло під час судових засідань, лейтенант скористався тим, що частина бійців виявила бажання отримувати гроші готівкою, а не на банківські картки. Тому гроші надходили на картку фінансиста, він знімав їх і розвозив бійцям на блокпости. Як встановлено досудовим розслідуванням, у період з 21.07 по 20.08 2014 року привласнив 213 тисяч гривень.
Під час судових засідань підозрюваний був без адвоката. Він визнав свою вину у повному обсязі. Так записано у вироку суду. Привласнені кошти витратив на власні потреби. Слідством встановлено, що купив автомобіль марки BMW за 21 тисячу гривень (?), погасив кредитну заборгованість перед банком, повернув борг знайомому, сплатив аліменти. А ще – робив ставки у букмекерських конторах. Пояснював це тим, що мав намір таким чином виграти гроші, щоб повернути їх бійцям.
Помічник обласного військового комісара з правових питань капітан Ангеліна Кушнір повідомила на суді, що для доставки грошей на блокпости були створені усі необхідні умови.
-Все, що передбачено наказом Міністра оборони для супроводження особи, яка доставляє кошти, було забезпечено , - каже пані Ангеліна. За її словами, бійців, які недоотримали грошей через злочинні дії фінансиста, не залишили без зарплати. Заборгованість відшкодували за рахунок Міноборони, тобто держави. Саме тому військова прокуратура звернулася з позовом до суду про відшкодування збитків державі в інтересах Вінницького обласного військового комісаріату.
На запитання, хто контролював роботу фінансиста, капітан Кушнір повідомила, що це робив начальник фінансово-економічної служби обласного комісаріату.
- Йому щоденно доповідав помічник комбата з фінансових питань із зони АТО, що кошти виплачуються справно, - розповідає капітан Кушнір. – Скарг від бійців не надходило. Про зловживання фінансиста повідомив командир частини.
Журналіст RIA особисто чув про такі скарги від бійців батальйону, які влітку прибули із зони АТО і висловлювали претензії керівництву військкомату.
Лейтенанта призвали під час мобілізації. На посаду помічника комбата з фінансових питань призначили тому, що має відповідну вищу освіту.
На суді військовий прокурор Вінницького гарнізону Роман Мрочко вимагав покарання для підозрюваного у формі позбавлення волі на строк сім років. Суддя Олена Саєнко під час оголошення вироку помітно хвилювалася. Суд взяв до уваги те, що лейтенант уже повернув 45 тисяч гривень, а також його каяття, і визначив термін покарання на шість років.
Після оголошення вироку прокурор про щось розмовляв із засудженим, відокремившись від присутніх у залі. Коментувати рішення суду військовий прокурор не став. Виходячи з приміщення, на ходу повідомив, що оскаржувати рішення суду прокуратура не має наміру. Не буде цього робити і потерпіла сторона – обласний військкомат. Про це сказала помічник обласного військового комісара Ангеліна Кушнір. Засуджений, як уже згадувалося, взагалі відмовився говорити з цього приводу.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер