Чи кожен вінничанин може дозволити собі адвоката? Ціни на послуги захисників

Чи кожен вінничанин може дозволити собі адвоката? Ціни на послуги захисників
20minut.ua дізналася ціни на адвокатські послуги у Вінниці

Гроші за захист. Вінницькі адвокати називають себе лікарями долі і в основному за «рецепт», тобто консультацію, грошей не беруть. Зате їхня участь у судових справах коштує немало. RIA/20minut.ua розпитала у вінницьких адвокатів, скільки вони беруть за послуги

Зустрічають клієнта по одежині, а потім оцінюють трудозатрати і ризики. Ось так можна пояснити те, яким чином вирішують, скільки запросити за свою роботу вінницькі адвокати.

Їх, як каже реєстр адвокатів, в області є 372. Саме у місті свої контори, за даними об’єднання адвокатів, зареєстрували 345 людей зі свідоцтвами на право займатися адвокатською діяльність. І сьогодні, коли змінами до Конституції збираються впровадити монополію адвокатури (на представництво в судах втратять право юристи, правозахисники та інші «непрофесіонали» справи захисту), експерти передбачають: вартість послуг адвокатів зросте в рази, якщо не на порядок.

Які гроші беруть зараз за оплату своїх послуг вінницькі адвокати? Журналіст розпитала про це десятьох захисників, прізвище яких найчастіше фігурують у резонансних справах або яких часто зустрічаємо в судах. У них чітких тарифів немає, як, наприклад, у нотаріусів. І на державному рівні розмір оплати роботи адвоката визначений туманно.  

Відео дня

Мін’юст каже, що одна година роботи адвоката коштує 40 відсотків мінімальної зарплати. Сьогодні зарплатний мінімуму 1450 гривень, тож ціна «адвокатогодини», виходить 580 гривень.

Адвокат може прийти до суду і прочекати годину початку засідання, а потім виставити клієнту за «простой»? Може не мати натхнення на написання скарги чи позову, тому тягти з цим процесом і теж врахувати в оплату години своєї безрезультатної муки?

- Так, ви праві, - каже один з опитаних адвокатів (прізвищ не називаємо, аби не створювати реклами). – Тому й виникають не те що конфлікти, а непорозуміння з клієнтами. Суди у нас працюють таким чином, що запізнюються і переносяться.

- У Києві не так, - говорить інший захисник. - Там, якщо суддя запізнився на засідання на 15 хвилин, адвокат робить відмітки у секретаря та в канцелярії і йде. Кияни ж за одне засідання беруть від 500 до тисячі гривень – байдуже, відбулося воно чи не відбулося.

А що стосується часу, затраченого на опрацювання документів, участі в слідчих діях, підготовку до слухань тощо, то існує методика, затверджена Мін’юстом. Нею користуються так звані «державні» адвокати, яким із бюджету відшкодовують витрати на захист людей у судах, що не мають коштів на платного адвоката.

У кожного адвоката можна просити докладний звіт про роботу за цією методикою. Коефіцієнтів у ній застосовується маса, а розрахунок, знову ж таки – від мінімальної заробітної плати. Наприклад – складання документа процесуального характеру – 15 відсотків від «мінімалки», тобто 217 гривень 50 копійок.

- Від 200 до 400 гривень коштує скласти скаргу, залежно від складності роботи, - сказала одна з приватних адвокатес, яка потрапила в опитування RIA/20minut.ua. Її тарифи були найнижчі.

Решта називали більші суми, які саме – дивіться в інфографіці нижче. Там вказані найчастіше названі ціни на конкретні послуги.

- У мене тарифікації немає! – образився адвокат, який багато років працює захисником у судах. – Що справа вбивства, що ДТП, що крадіжка – немає значення. Це все – конфіденційна інформація!

Інші були відвертими. Не приховували, що орієнтуються на статки клієнта, коли укладають договір, та зважають на його вигоду в справі. Якщо позов на сотні тисяч гривень, то виставляють відсоток від ціни позову. Якщо людина судиться з банком, теж мало не візьмуть. Дехто казав, що й справа розлучення може потягти на 500 доларів, якщо подружжя ділить дороге майно.

- Земельні справи, розділ майна та якщо судяться великі підприємства, – такі справи найдорожчі, - каже керівник адвокатської компанії.

– У нас в роботі зараз є справа на мільйони. Скільки за неї беремо? Не скажу, - сміється керівник іншої компанії адвокатів. - Чесно кажучи, оплата визначається більше в доларових еквівалентах…

- Якщо прийшла мама з дитиною, то хіба з неї багато візьмеш? - говорить жінка-адвокат з великим стажем роботи. – А були часи, коли приходили бандити просити захисту. З них я брала значно більше, ніж насправді коштує моя участь у справі.

На питання, скільки беруть за консультацію, адвокати, опитані RIA/20minut.ua, переважно казали, що з бабусь гроші не візьмуть. Разом з тим, дали зрозуміти: ображаються на людей, які регулярно звертаються за порадами й не більше, мовляв, «дякую в кишеню не покладеш».

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (13)
  • Давід Кукуть
    але в Європі і якість послуг вища в рази.
    Анонім reply Давід Кукуть
    Вища, ніж де?

    Вінниця теж знаходиться в Європі.

    Межа Європи проходить по Середземному моря, Мармуровому морю, Керченські протоці, річці Дон, Каспійському морю, Кумо-Маницькій западині, Уральських горах.

    Якщо ви мали на увазі саме західну Європу, то дуже спірно. В ній є різні країни, і головне - ДУЖЕ РІЗНІ ЛЮДИ.
    Давід Кукуть reply Анонім
    мала на увазі країни ЄС. 150 ЄВРО це великі гроші , але  така вартість юридичних послуг . Послуги бухгалтерів і аудиторів теж є висооплачуваними .
    Анонім reply Давід Кукуть
    знайома старший бухгалер одного успішного вінницького виробника отримає аж 3 тис. грн. Будь-які правознавці заробляють набагато більше.
    Анонім reply Анонім
    Перше - особисто знаю багатьох юристів, які заробляють менше ніж 3000 грн., при цьому багато з них дійсно добрих професіоналів.

    Друге - бухгалтер на сьогодні одна з найзатребуваніших професій, натомість юрист - входить в трійку найнезатребуваніших спеціальностей.

    А тому словосполучення "будь-які правознавці заробляють набагато більше" як мінімум недоречне і не перевірене.

    І взагалі, звідки такі думки??? Невже з особистого досвіду?
    Анонім reply Давід Кукуть
    Я так розумію, ви юрист, а можливо навіть і адвокат.

    Я думаю, очевидно, вам відомо, що серед ваших колег є знаючі і не дуже люди, хтось тягне час за гроші, а хтось проймається розумінням ситуації.

    Поняття "вища якість" в адвокатурі як на мене - теж поняття розтяжне. До того ж, наші правознавці стараються обережно себе поводити, не "вигороджують" свого підзахисного, а в капіталістичних країнах вони починають розказувати який він святий та божий, що йому треба просто дати хорошого психолога, бо він перехвилявався. Коротше, не соромляться нічого. Так що тут палка з двома кінцями...
  • Давід Кукуть
    європейські норми не 50 євро годину , а мінімум 150 євро , а підготовка позову сягає десятки тисяч євро
    Анонім reply Давід Кукуть
    Це ви уже ваші вигадки. 150 євро - це великі гроші для будь-якої країни світу і їх просто так ніхто не віддасть.
    Давід Кукуть reply Анонім
    сума вказані з особистого досвіду співпраці з колегами з ЄС .
    Анонім reply Давід Кукуть
    врахуйте, що там, скоріше за все, мала місце надбавка за ведення міжнародних справ, роботу з перекладеними документами, яка вимагає особливої увагу + враховано "витрати-час-нерви" на різноманітні дзвінки, листування тощо.
  • Анонім
    Критеріїв оцінки насправді набагато більше. Так, загалом на "ціну" справи впливають такі фактори, як: строк укладення договору (можна тільки на одну інстанцію наприклад у Вінницькому міському суді, а можна одразу домовитись і на всі три інстанції - аж до Вищого суду у Києві), досвід адвоката, складність справи, наявні ризики у справі, бажаний результат для людини, яку захищає чи представляє адвокат і т.п. Крім того, в даній статті не зазначається про можливість розстрочення або відстрочення оплати гонорару адвоката, що сьогодні є досить актуальним або здійснення оплати частинами: авансу з початку - і доплати у разі "позитивного" результату у справі. Тобто все дуже індивідуально і суб'єктивно, а тому досить не правильного говорити, що хтось бере більше, а хтось менше.
    Анонім reply Анонім
    чому це неправильно? Вважаєте, що всі беруть однаково?
  • Анонім
    ціни деруть такі, що іноді звертатися до них абсолютно невигідно навіть суто математично.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 14 – 19 квітня photo_camera 10:01 Що не можна робити у Велику Суботу: традиції та заборони напередодні Великодня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up