Ви ще не створили ОСББ? У вас залишилось півроку

Ви ще не створили ОСББ? У вас залишилось півроку
Влітку збігає річний термін, за час якого потрібно створити ОСББ, вибрати управителя та отримати всі документи на дім.

- Із прийняттям закону №417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» сталися фундаментальні, світоглядні зміни, – каже Альона Бабак, заступник голови Комітету ВР України з питань будівництва, містобудування і ЖКГ. – Люди нарешті стали власниками багатоповерхівок на офіційному рівні. Фактично, це вже сталося в 1992 році, коли була масова приватизація і державне майно ставало приватним. Але понад 20 років цього ніхто не розумів.

Поки в Верховній Раді проходять доопрацювання нормативних актів та механізмів для цього закону, в Вінниці вже зареєстровано понад 350 ОСББ. А п’ять років тому на всю область було менше 300 ОСББ.

Відео дня

Загальна площа міста за минулий рік збільшилась на 65%. Відтак обласний центр зі своїх 6,8 тис. га виріс до 11,3 тис. га. Більша частина з цієї площі планується під житлові масиви, кажуть у прес-службі Державного земельного агенства України в Вінницькій області. А це - потенційні об’єднання співвласників та житлові кооперативи. Як проходить співпраця між “господарями” багатоповерхівок та міською владою вже зараз?
 

Як діє закон №417 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» ми питали в голови правління Асоціація ОСББ Вінниччини Ельвіри Мрясової.

- Щоб зрозуміти, як працює цей закон на практиці потрібно розглядати кожен окремий випадок, - каже вона. - Десь норми закону ефективно працюють, а десь - не дуже. Документи по дому можна отримати. Але термін передачі може бути від одного до шести місяців. Якщо технічна документація на новий дім - то це вже до компанії-забудовника. Влада проводить співфінансування по утепленню. Яскравим прикладом є дім на Сонячній, 11 в Агрономічному. Стара споруда з дірявим дахом. Зарєеструвались в липні як ОСББ та менш ніж за півроку зробили новий дах. Частину коштів дала міська влада. Головне це зрозуміти самим співвласникам, що вони одна сім’я та повинні виробити загальну стратегію. А потім звертатися до влади з конкретними вимогами та пропозиціями. І повірте, їм не відмовлять.

Закон - є, а дієвих механізмів - немає

Роман Фурман, заступник директора департаменту житлового господарства

- Закон №417 набрав чинності, але багатьох потрібних механізмів для його впровадження ще немає. Вказано, що потрібно робити процедуру списання будинку, але немає її схеми. Ще в законі прописано, що потрібно передати співвласникам ОСББ усю технічну документацію. А затвердженого переліка - немає. Але ми вже збираємо інформацію по інженерним комунікаціям та інші документи. Зрозуміло, що якихось файлів може не бути в наявності. Тому на наступний рік будуть закладені кошти на виготовлення цих документів в міському бюджеті. Сказати скільки поки що не можу, бо міський бюджет на 2016 рік ще не затверджений.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Анонім
    люди добрі, нащо нам оте ОСЄБ?????? Вона ж нічого не робить, тільки бігає по дворі і кричить.
  • Анонім
    БРЕХНЯ! Ніякі голоси ніде не враховуються. Жодного голосування у нас не проводилося, просто приходить фурія із того обб, кричить і калатає в двері, щоб всі підписувалися. Більше того,  обб остворювалося проти волі людей!!
    Анонім reply Анонім
    то чому ви не переоберете ту фурію? якщо вам пофіг, то фурії вами й керують...
    Анонім reply Анонім
    у нас в будинку всім чхати. якщо я піду щось говорити, то більше ворогів наживу, ніж доб'юся чогось

    Та переобирали недавно, а стало лише гірше.
    Анонім reply Анонім
    Я ж кажу,що як в совку: всі підписуються по списку, а якщо ні - то вони приходять щодня, дзвонять в двері о пів на сьому ранку і нагадують.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 5 по 12 травня, які ви могли пропустити 20:03 Історія Вищеольчедаєва, яка оживає серед палаців і природи 19:07 Медика із Калинівки Олег Раковський відзначили державною нагородою за порятунок бійців на фронті 18:09 У Буші стартував мистецький проєкт «Мальована хата» Від читача 19:44 Українці за кордоном 17:33 Як ШІ бачить мам у вигляді міст Вінниччини? Створили зображення за допомогою чату GPT 17:09 Залізничні вокзали стали ближчими: на мапі безбар’єрності — вже 53 об’єкти, зокрема і Вінниця 16:10 У Вінниці почали дбайливу реставрацію мозаїк на фасадах будівель 15:34 «Мама Майя» і «мама Розалія»: як назвали поїзди з Вінниці в День матері 15:08 У Хмільницькому міськрайонному суді відбулися кадрові зміни: у відставку пішов Михайло Войнаревич 13:31 Майже 82 тисячі нових ФОПів відкрилися від початку року: скільки на Вінниччині? 13:06 У Погребищі пройдуть змагання для ветеранів війни в межах обласних ігор «Незламні Вінниччини» 11:32 Чи актуальна ще комендантська година у Вінниці? Ми запитали 10:40 Екскаватор біля Ладижина вигорів вщент — водій дивом не постраждав 10:05 На Соборній водій Peugeot збив велосипедиста. Хлопця забрали до лікарні play_circle_filled 09:05 Вінниця прощається з 28-річним морпіхом Олексієм Іщуком 08:14 Сьогодні відзначають День матері. Історія, заборони та прикмети 11 травня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up