Фермери попались на лізинг: залишилися без грошей та тракторів

Фермери попались на лізинг: залишилися без грошей та тракторів
Шахрайство? Чому фірма «Автофінанс», проти якої порушене кримінальне провадження по шахрайству, спокійно продовжує працювати у самісінькому центрі Вінниці поблизу міського відділу міліції, розслідували журналісти RIA

Зранку гроші, увечері трактори. Але перший внесок наперед. Результат у всіх випадках однаковий: внесок продавці привласнюють собі, трактори не видають, а покупця ставлять перед фактом про необхідність подальших виплат за так і не отриману техніку. Він підписує собі такі умови власноруч, повіривши на слово, що договір - це проста формальність. За такою схемою у Вінниці працює товариство «Лізінгова компанія «Автофінанс» на вулиці Пирогова, 25. Схема по принципу фінансової піраміди випробувана роками – про діяльність подібних фірм можна знайти масу інформації в інтернеті. Змінюються лише назви.

Оголошення знайшов в газеті

- Я  прочитав оголошення в газеті, що можна купити трактор МТЗ 892 на дуже вигідних умовах. Трактор коштує 150000 гривень, хоча ринкова ціна на нього від 220000 гривень, - розповідає Володимир із Томашпільського району. - Зателефонував на вказаний мобільний і домовився про зустріч із представником  «Автофінансу». У мене була уся потрібна сума на руках і я хотів купити трактор за готівку  одним платежем. Але уже  в офісі мені пояснили, що  я обов’язково повинен сплатити 30000 гривень першого внеску та підписати угоду. Вони мають бути впевнені,  що я дійсно купую цей трактор після того, як його привезуть. Трактор на третій день після цього я зможу  забрати при в’їзді з боку Немирова у Вінницю, доплативши 120000 гривень. Мене такі умови повністю влаштовували. Ми склали попередню угоду.

Чоловік каже, що доки він оплачував наданий йому рахунок, представниця готувала документи. Сплативши тридцять тисяч гривень на рахунок «Автофінансу», Володимир надав  для підтвердження квитанцію.

- Після цього мені надали договір та додатки на підпис, запевняючи, що перечитувати його немає часу, їм потрібно терміново йти на зустріч. Продивившись договір, я звернув увагу, що там йде мова про фінансовий лізинг, про який мені нічого не відомо. Представник компанії запевнила, що це формальні стандартні договірні умови, на які не потрібно звертати уваги.

Втратив 30 тисяч замість трактора

Договір чоловік уважно вивчив уже  в машині та помітив, що там записано все по-іншому, ніж домовлялися. Продавці зробили підміну попереднього договору, доки він ходив в банк. Там навіть трактор МТЗ змінили на трактор  FOTON. Сума значно відрізнялася від суми, яка була зазначена у первинному договорі.

- Я зателефонува до «Автофінансу» та повідомив про виявленні неточності в договорі, на що менеджер мене почала переконувати, що підписаний договір ніякого значення не має, так як умови договору підписані сторонами стосуються тільки для тракторів марки FOTON.

Коли прийшов час отримувати трактор, вінницькі «автофінансівці» сказали, щоб чоловік телефонував у Київ за вказаним на договорі номером.

- Коли я зателефонував у головний офіс, то мені відповіли, що їх абсолютно не цікавить те, хто і що там йому наобіцяв, а «Лізингова компанія «Автофінанс» опирається повністю на умови укладеного договору, - говорить Володимир. - Я попросив розірвати договір та повернути гроші, на що отримав відмову та погрози про прописані в договорі штрафні санкції. Я зрозумів, що попався на гачок організованої групи злочинців, які за чітко розробленим планом під приводом продажі тракторів, заробляють кошти нечесним шляхом. Написав заяву в міліцію та звернувся до адвоката, щоб він підготував судовий позов.

Міліція  збирає докази шахрайства

У вінницьких правоохоронців є уже шість заяв від потерпілих, які за такою самою схемою втратили десятки тисяч гривень. У міліції кажуть, що в березні порушене кримінальне провадження за фактом шахрайства, але поки що розслідування триває.

- Правоохоронці не можуть без достатньої доказової бази припинити діяльність будь-якої фірми. Слідство збирає докази. Що стосується саме цього провадження, то тут складність в тому, що потерпілі усі з районів, - говорить керівник сектору зв’язків з громадськість міської міліції Яна Шкляр. - Вони не хочуть їхати давати свідчення у Вінницю, тому слідчому доводиться відбирати їх через доручення слідчим у районах. Ця процедура забирає час. Розслідуванння триває, і як тільки буде достатньо доказів, справу передадуть у прокуратуру.

Журналісти відбили покупця

За коментарями «Автофінансу» ми вирушили до офісу на Пирогова, 25. Виявилося, що фірма працює, але двері відчиняють лише клієнтам, які заздалегідь домовилися про зустріч. Журналістам двері не відчинили. Так само, як і потенційному клієнту, що приїхав на зустріч та почав спілкуватися з журналістами під дверима. На його дзвінки перестали відповідати одразу ж, як працівниці вгледіли через скляні двері людей з диктофоном та фотоапаратом. Микола, з Гайсина хотів придбати трактор за 70 тисяч гривень. Оголошення він знайшов у свіжій районній газеті «Трибуна праці».

- А я ще й думаю, чого так дешево. Такий трактор на ринку коштує 150 тисяч гривень, - каже чоловік. – Ні, я на таких умовах, як ви розповідаєте, нічого купувати не збираюся. Лише за готівку, і одразу забравши трактор. У мене так родич уже сім років «Славуту» виплачує. Уже всю вартість давно сплатив, а машини й досі немає.

У нас лізингова компанія

Коментар «Автофінансу» отримати все-таки вдалося, подзвонивши у київський офіс. Юрист товариства надіслав електронкою повідомлення, у якому пояснив, що з кожною угодою потрібно розбиратися окремо. Що вони готові реагувати на кожне  звернення  клієнтів чи їх представників, а не сторонніх осіб. У відповіді вказано:

“ТОВ «Лізингова компанія «АвтоФінанс» здійснює свою господарську діяльність відповідно до норм чинного законодавства України та займається виключним видом господарської діяльності по наданню послуг з фінансового непрямого лізингу. Відповідно до ст. 3 ЦК України, загальними засадами цивільного законодавства є, серед іншого, свобода договору та свобода підприємницької діяльності, яка не заборонена законом. При укладенні договору, клієнтам Компанії надається вся необхідна та достовірна інформація про послугу та про положення самого договору, що пропонується другій стороні для підпису. Після укладення правочину, між сторонами виникають суто цивільно-правові відносини та у разі незадоволенням якістю виконання сторонами своїх зобов’язань, або порушення чи невиконання умов підписаного сторонами договору фінансового лізингу, сторони вправі звернутись до суду”.

Коментар спеціаліста

Анатолій Мукомел, юрист

- Лізингова компанія «Автофінанс»» займається нечесною підприємницькою практикою. З інтернету можна довідатися про численні порушення закону. Діяльність підприємства спрямована на збагачення незаконним шляхом. Люди сплачують не за сам товар, а за  можливість одержання права на купівлю товару. Воно виникає в учасника, який має найбільшу кількість авансових платежів. За положеннями ст. 19 Закону України “Про захист прав споживачів” нечесна підприємницька практика забороняється.  Вона  включає будь-яку діяльність, що вводить споживача в оману або є агресивною. Правочини, здійсненні з використанням нечесної підприємницької практики, є недійсними. Я раджу утриматись від співпраці з цією компанією. Ті, хто вже встиг стати жертвою шахрайських дій, не здавайтесь! Повернути сплачені кошти можливо. Перш за все варто написати заяву у міліцію, можна звернутись до Державної інспекції з питань захисту прав споживачів, та громадських організацій споживачів. Проте, найбільш перспективним залишається звернення за захистом до суду.

Артем ФЛЯЖНІКОВ, Інга ФЛЯЖНІКОВА, (068)1106323

 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (7)
 • Дима Кукуня

  Надання правової допомоги адвокатом у справах по поверненню коштів з лізингових шахраїв, консультація безкоштовна, є реальні результати. Дмитро Кукуня, http://erau.unba.org.ua/  095-097-07-78

  068-736-32-48

 • Nataliya Zozulya

  Тут однозначно треба звертатись до суду! Маю позитивний досвід в справах з Автофінансом та подібними! До того ж, зараз існує позитивна практика розгляду таких спорів, тому не хвилюйтесь, здебільшого зараз суди на стороні обманутих споживачів! Якщо є питання, пишіть, можливо мій досвід допоможе) n.o.zozulya@gmail.com

 • Стратюк Вікусік

  Допоможу тим,хто підписав лізинговий договір.Телефонуйте - проконсультую 0989262345
 • Micheal Anderson

  Тамілнад Mercantile Bank Limited "перевершують приватні кредитори по

  з сильним борг / власний капітал

  Приватні інвестори, щоб запропонувати удосконалений спосіб

  Комерційні власники нерухомості і спонсорів. наше кредитування

  Платформа широко відкрита, і включає в себе: СБА (504 і 7 (а)),

  Будівництво, міст, мезонін, жорсткий гроші і привілейовані

  Справедливість. Ми також можемо допомогти з фактурою і обладнання

  фінансування, а також, в разі необхідності. Там НІЯКІ екстравагантних відчуває "Ми

  зниження вартості за рахунок доступу до Інтернету для кредиторів і інвесторів -

  НІ бюрократизму.

  Тамілнад MERCANTILE БАНК ЛІМІТЕД кредитувати на:

  - Багатоквартирні призначення

  - Роздрібна торгівля

  - Готелі

  - Місцевих і іноземних бюро Установа

  - Виробник житлового призначення

  - Student Housing

  - Низький дохід

  - Assisted Living / Вік обмеженою Living

  - Промислового призначення

  - Ресторани та бар

  - Медичні установи

  Кредитні суми від 1,5 млн до більш ніж 250 + мільйонів "LTV до

  90% в залежності від сили угоди, місця розташування і кредиту

  Програма.

  Ви можете відвідати наш особистий G плюс профіль для більш запитів

  і з'єднання tamilnad23mercantilebankltd@gmail.com.

  Ми будемо раді працювати з вами і отримати вашу угоду

  закрито - легко і ефективно.

  Тамілнад Mercantile Bank Limited є

  Комерційний консультант позики

  кредитування

  Tamilnad23mercantilebankltd@Gmail.com

  Стільниковий: +44 7024079894

  Для більшу цінність і конкурентоспроможні ціни, наш новий,

  Майбутні персональні кредити може бути ідеальним

  вибір для вас.  Про ТМБ  Тамілнад MERCHANT БАНК ЛІМІТЕД встановлюється Для підключення гроші

  позичальників і дебіторів в простому угоді, ми використовуємо дружню документ

  .Це Місце, де ви можете отримати швидкий доступ до ленд грошей і купити

  Це ваша мрія автомобіля, платити податки, отримати освітній стипендію, отримати

  Ваш будинок мрії, Отримайте ваш окупити кредиту, бізнес кредит, Модифікація

  Кредит, відрядження угоди і все .......... Ми також можемо дати вам

  проконсультувати про те, як отримати хороший кредит для вас сам. так вибрав

  Тамілнад MERCHANT БАНК ЛІМІТЕД Виберіть Творчість і влада.  Зацікавлені кредиту притулку, щоб заповнити форму заявки на отримання позики нижче для затвердження ..

  Сума позики необхідно як: .....................

  Кредит Тривалість: ........................... ..

  Мета кредиту: .............................. ..

  Супутній: .............................. ..

  Чи зверталися ви за кредит раніше? ........................ ..

  Режим погашення: щомісяця або щорічно .................. ..

  Ви говорите по-англійськи або почути? ........................... ..  Спасибі, як ми очікуємо вашого оперативного реагування, ми до ваших послуг.  (Кредитна інформація)  Tamilnad Mercantile Bank Limited "perevershuyutʹ pryvatni kredytory po

  z sylʹnym borh / vlasnyy kapital

  Pryvatni investory, shchob zaproponuvaty udoskonalenyy sposib

  Komertsiyni vlasnyky nerukhomosti i sponsoriv. nashe kredytuvannya

  Platforma shyroko vidkryta, i vklyuchaye v sebe: SBA (504 i 7 (a)),

  Budivnytstvo, mist, mezonin, zhorstkyy hroshi i pryvileyovani

  Spravedlyvistʹ. My takozh mozhemo dopomohty z fakturoyu i obladnannya

  finansuvannya, a takozh, v razi neobkhidnosti. Tam NIYAKI ekstravahantnykh vidchuvaye "My

  znyzhennya vartosti za rakhunok dostupu do Internetu dlya kredytoriv i investoriv -

  NI byurokratyzmu.

  Tamilnad MERCANTILE BANK LIMITED kredytuvaty na:

  - Bahatokvartyrni pryznachennya

  - Rozdribna torhivlya

  - Hoteli

  - Mistsevykh i inozemnykh byuro Ustanova

  - Vyrobnyk zhytlovoho pryznachennya

  - Student Housing

  - Nyzʹkyy dokhid

  - Assisted Living / Vik obmezhenoyu Living

  - Promyslovoho pryznachennya

  - Restorany ta bar

  - Medychni ustanovy

  Kredytni sumy vid 1,5 mln do bilʹsh nizh 250 + milʹyoniv "LTV do

  90% v zalezhnosti vid syly uhody, mistsya roztashuvannya i kredytu

  Prohrama.

  Vy mozhete vidvidaty nash osobystyy G plyus profilʹ dlya bilʹsh zapytiv

  i z'yednannya tamilnad23mercantilebankltd@gmail.com.

  My budemo radi pratsyuvaty z vamy i otrymaty vashu uhodu

  zakryto - lehko i efektyvno.

  Tamilnad Mercantile Bank Limited ye

  Komertsiynyy konsulʹtant pozyky

  kredytuvannya

  Tamilnad23mercantilebankltd@Gmail.com

  Stilʹnykovyy: +44 7024079894

  Dlya bilʹshu tsinnistʹ i konkurentospromozhni tsiny, nash novyy,

  Maybutni personalʹni kredyty mozhe buty idealʹnym

  vybir dlya vas.  Pro TMB  Tamilnad MERCHANT BANK LIMITED vstanovlyuyetʹsya Dlya pidklyuchennya hroshi

  pozychalʹnykiv i debitoriv v prostomu uhodi, my vykorystovuyemo druzhnyu dokument

  .Tse Mistse, de vy mozhete otrymaty shvydkyy dostup do lend hroshey i kupyty

  Tse vasha mriya avtomobilya, platyty podatky, otrymaty osvitniy stypendiyu, otrymaty

  Vash budynok mriyi, Otrymayte vash okupyty kredytu, biznes kredyt, Modyfikatsiya

  Kredyt, vidryadzhennya uhody i vse .......... My takozh mozhemo daty vam

  prokonsulʹtuvaty pro te, yak otrymaty khoroshyy kredyt dlya vas sam. tak vybrav

  Tamilnad MERCHANT BANK LIMITED Vyberitʹ Tvorchistʹ i vlada.  Zatsikavleni kredytu prytulku, shchob zapovnyty formu zayavky na otrymannya pozyky nyzhche dlya zatverdzhennya ..

  Suma pozyky neobkhidno yak: .....................

  Kredyt Tryvalistʹ: ........................... ..

  Meta kredytu: .............................. ..

  Suputniy: .............................. ..

  Chy zvertalysya vy za kredyt ranishe? ........................ ..

  Rezhym pohashennya: shchomisyatsya abo shchorichno .................. ..

  Vy hovoryte po-anhliysʹky abo pochuty? ........................... ..  Spasybi, yak my ochikuyemo vashoho operatyvnoho reahuvannya, my do vashykh posluh.  (Kredytna informatsiya)

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:33 Що найбільше дивилися та слухали: ТОП відео на YouTube в Україні за 2021 рік play_circle_filled 21:01 Свято Миколая, Різдво та Новий рік. Календар державних та релігійних свята на грудень 2021 20:17 Більше двох мільйонів коштує Вінниці новорічне диво. Яким буде зимове містечко в парку play_circle_filled stars 20:10 Від +1 до +15 градусів. В Україні очікуються температурні гойдалки та опади Від читача 11:54 День відкритих дверей буде :) 4 грудня об 11:00 в Університеті «КРОК» 19:19 За безкоштовні пластикові пакети будемо тепер платити. Скільки та які їм існують альтернативи stars 18:56 Нечітка мова та запах алкоголю з рота. 39-річна вінничанка попалась по 130-тій photo_camera 18:23 Ховався два роки від поліції, а попався через куріння в громадському місці 17:45 У всіх на вустах. Десять нових закладів, які відкрилися у Вінниці у 2021 році photo_camera stars 17:08 На Вінниччині шахраї видурили з 90-літньої бабусі 75 тисяч гривень 16:40 Проблема — вирішення: Як правильно давати в борг і точно гроші повернути, розповідає адвокат stars 16:19 На Хмельницькому шосе 13 рятувальників гасила палаючу квартиру play_circle_filled photo_camera 15:10 Лише люди з народу і без політики. Стартував відбір до «Рейтингу лідерів думок і блогерів Вінниччини» photo_camera stars 15:02 Під Бердичевом у ДТП потрапив вінничанин. Чоловік загинув photo_camera 14:16 «Працювали» по всій країні, попалися у Вінниці. КОРД затримав серійних крадіїв play_circle_filled photo_camera 13:39 Понад 500 нових випадків та 20 смертей. Дані по захворюваності на COVID в області 12:51 У Вінниці СБУ викрила лікаря, який підробляв Covid-сертифікати photo_camera 12:21 Посилення карантину, пляма на Бузі та інше важливе за 1 грудня на 20minut.ua 11:16 Яка погода буде в Україні на Новий рік: народний синоптик дав прогноз 10:19 Ускладнений рух та дві побиті машини. На Центральному мосту не розминулися Nissan та BMW play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up