Діти чотири тижні не можуть їсти в школі. Чому в Агрономічненському ліцеї не працює їдальня

- В Агрономічнеському ліцеї не працює їдальня через погану якість води.
- Що сталося та яка причина, що цьогоріч заклад вже чотири рази не може пройти перевірку якості води? Ми дізналися.
Днями стало відомо, що в Агрономічненському ліцеї не можуть готувати їжу для учнів. Через це батьки складали своїм дітям до школи ланчі самостійно або давали кошти, щоб дитина могла купити собі обід за межами школи.
Така ситуація неприємна для батьків та їх дітей, оскільки замість повноцінного обіду ліцеїсти вимушені обходитись найчастіше бутербродами та печивом. Особливо цю проблему відчувають ті родини, діти яких навчаються в молодшій школі, оскільки їх тут годували безплатно і батьки були впевнені, що їх дитина точно їла корисну їжу.
Тож вирішили розібратися, через що виникла така проблема та чи вирішується вона.
Чотири рази не пройшли діагностику води
Проблему виявили під час першої діагностики води, яку роблять традиційно перед початком нового навчального року. Цьогоріч в Агрономічненському ліцеї знайшли не відповідності в якості води. Директорка ліцею каже, що така ситуація у них виникла уперше.
— В нас вже відбулося таких чотири перевірки, та всі вони негативні, — зізнається Наталія Ануфрієва, директорка ліцею. — Далі ми звернулися до водоканалу, але нам сказали, що у нас є посередник ЖЕК «Агрономічне». Ми вже написали до нашого ЖЕКу з проханням розв'язати цю проблему, а ті вже відповідно направили офіційного листа, знову ж таки, до водоканалу.

Що саме сталося з водою?
У ліцеї усі дуже здивовані тим, що вода вже кілька разів не проходить діагностику. Тож журналістка «20 хвилин» також зв'язалися з водоканалом, щоб дізнатися деталі цієї ситуації.
І як редакції повідомили у телефонній розмові, підведенні до ліцею мережі не належать водоканалу, тож вони не мають до них доступу і не можуть допомогти у розв'язанні цієї проблеми.
Тому цим наразі займається ЖЕК «Агрономічне», про що нам сповістила директорка ліцею. І там припускають, що така ситуація сталася через застій води у трубах, внаслідок чого там розвинулись різні бактерії та інфекції, тому потрібно робити дезінфекцію води.
Треба купувати фільтр для води?
Директорка Агрономічненського ліцею каже, що разом з керівником ЖЕКу Тарасом Побережником та сільським головою Сергієм Сітарським вже обговорюють питання встановлення фільтрів, щоб надалі такі труднощі не виникали і діти могли повноцінно харчуватися.
— В нас зараз за планом має бути ще п'ята перевірка. І якщо ми її не пройдемо, то тоді, щоб пришвидшити процес відновлення роботи їдальні, будемо залучати ідею з купівлею фільтра, — каже пані Наталія.
На запитання, якщо доведеться купувати фільтр, то за чиї кошти буде здійснюватися купівля, Наталія Ануфрієва пояснила, що в них є власна бухгалтерія, з якою вони розраховують, що зможуть взяти кошти на фільтр і на його обслуговування.
— Але, наприклад, якщо так станеться, що нам невистачатиме грошей, коли скажуть остаточну суму за фільтр і всі потрібні для нього деталі, то Сергій Миколайович (сільський голова) сказав, що немає питання і він нам допоможе, мовляв, це ж діти і їх здоров'я, — каже директорка Агрономічненського ліцею.
До ста гривень на день дитині
Наталія Ануфрієва також подякувала батькам за те, що ті перейнялися ситуацією, що сталася у закладі, та забезпечували їжею дітей самостійно.
Журналістка «20 хвилин» поцікавилася у кількох батьків, чи складали вони своїм дітям до школи ланчі, чи давали кишенькові гроші. І більшість сказали, що намагаються складати їжу до школи з дому.
Наприклад, Ірина, в якої син навчається у першому класі, складає йому бутерброд з круасаном та чаєм.
— Він ще зовсім маленький, тому не даю йому кошти, адже він скоріше собі солодощі купить, — пояснює мама. — А так, то навіть це зібрати, може бути 50-70 гривень в день.
Пані Ольга також зізнається, що своїй донці, яка навчається у другому класі, з собою складає їжу.
— Зазвичай це яблуко та круасан, разом буде приблизно 30 гривень, — каже жінка.
А Олександра своєму сину вже дає кошти до школи. Хлопчик навчається у третьому класі, тому мати каже, що може йому вже довірити вибір їжі.
— Я судочок пробувала йому складати, але він його не їсть, бо каже, що всі діти ходять до магазину. Тому я йому даю зазвичай 100 гривень в день, — каже мама третьокласника. — А там він, я помічаю, купляє зазвичай ватрушку і якусь солодку водичку або сік. То в нього зі ста гривень ще 30 залишається.
Та попри все мами учнів зауважують, що їх засмучує те, що їдальня зараз не функціонує, адже відмічають, що годують там смачно.
А ваші діти харчуються в шкільній їдальні чи беруть їжу з дому? Напишіть у коментарях.
Читайте також:
«Це неправда, що тата вбили! Він мені ще подзвонить». Як загибель батька травмувала дитину
У Вінниці діє Координаційна рада з питань переселенців. Чим вона займається?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
ЛюдмилаДякуємо за висвітлену тему, але цією водою користується все село! І тільки завдяки сумлінному виконанню роботи санітарної служби ми тепер знаємо, що нас нагло труять. Фільтр вирішить проблему в школі, а вдома діти яку воду використовують? Навіть помити яблуко тепер треба кип'ятити!
-
Валентина Трунова.20хв.А ви завітайте на водоканал,проведіть екскурсію ,сфотографуйте те обладнання,ті фільтра, в якому вони стані,покажіть людям, тоді все місто відмовиться від користування,окрім туалету ,звичайно!!!!Щоб відновити ,грошей немає,а коли все місто потоне у фекаліях-може тоді знайдуть???
-
Віталій ДацковМої беруть гроші і купують їжу