З електронним направленням та тестом на COVID-19: як вінничани зможуть відвідувати лікарні

З електронним направленням та тестом на COVID-19: як вінничани зможуть відвідувати лікарні
  • З 11 травня дві державні лікарні Вінниці вийдуть з карантину. 
  • Днями Вінницька обласна дитяча лікарня частково відновлює консультації.
  • Подільський регіональний центр онкології знову проводитиме планові операції.
  • Які умови пацієнтам поставила Національна служба здоров’я України, читайте у публікації.

З вівторка, 12 травня, Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня частково відновлює планові консультації та операції пацієнтів. Але це не означає, що ви з дитиною можете просто прийти в медзаклад і постукати в двері лікарю. Консультація надаватиметься за таких умов:

  • спочатку слід записатися через сайт дитячої лікарні;взяти електронне направлення сімейного лікаря (паперове направлення недійсне);
  • дитині та особі, яка її супроводжує (супровід пацієнта на прийом тільки однією особою), пройти тест на COVID-19, методом ПЛР (дійсний протягом трьох днів). 
  • Якщо тест покаже негативний результат — аж тоді в масках і рукавичках приходьте на консультацію в дитячу обласну.

Головний лікар медзакладу Василь Паненко розповів, що електронне направлення — вимога Національної служби здоров’я України. 

— Сімейний лікар формує направлення у медичній інформаційній системі і перенаправляє його у наш заклад. Визначається дата і час консультації, і пацієнт звертається безпосередньо у кабінет спеціаліста без черг у реєстратурі, — уточнив Паненко.

Відео дня

Стосовно ПЛР-тесту. Його, за необхідності вам зможе зробити сімейний лікар. Також пробу можна здійснити у приватних медзакладах (біля 2 тис. грн).

— Якщо у дитини важке захворювання, або є температура і вона потребує консультації в Дитячій обласній, ми без проблем зробимо тест їй і одному із батьків, який супроводжуватиме в лікарню,— розповідає лікар сімейної медицини Юрій Тарануха. — Експрес і ПЛР-тести є у наявності. Так само ми робимо тести і хворим перед операцією в онкоцентрі. Процедура для таких пацієнтів безкоштовна.

Як ви вже зрозуміли, Подільський регіональний центр онкології теж виходить з карантину. Тут відновлюють проведення планових операцій. Нагадаємо, що 30 березня через виявлення випадків захворювання на COVID-19 серед їхніх працівників, центр закрили на карантин. 

— До пандемії тут робили від 30 до 50 операцій щодня,— розповів головний лікар закладу Володимир Шамрай. — Під час карантину планові операції не проводили протягом місяця, хіміотерапію робили. Онкохворих, яким потрібна була невідкладна допомога, направляли в лікарню швидкої медичної допомоги та в обласну лікарню ім. Пирогова.

Відтепер, згідно з вимогами, пацієнти, яким проводять планові операції, теж повинні мати електронне направлення від сімейного лікаря та результати тесту на COVID-19. 

— В онкоцентрі, — каже Шамрай,— безкоштовно його робитимуть не всім. Лише малозабезпеченим пацієнтам, які не мають змоги пройти обстеження. 

Стосовно вимоги Національної служби здоров’я України — електронного направлення. Його хворому, за необхідності, виписує сімейний або лікуючий лікар. Направлення потрібне пацієнту для того, аби отримати безоплатні медичні послуги, які йому гарантує Програма медичних гарантій, що діє уже понад місяць. Завдяки цьому пацієнт може вільно обирати медичний заклад, в якому хоче лікуватися, незалежно від місця реєстрації.
 

Читайте також:

Вінниця з 11 травня: які послуги будуть доступними після послаблення карантину? 

Єгипет і Туреччина чекає українців у червні. Вінничани підпільно почали туристичний сезон 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (14)
×
0%
  • Людмила Иванишина 12 травня 2020 р.
    Очередной бизнес
  • Людмила Иванишина 12 травня 2020 р.
    Подлость за подлостью, надоели
  • Галина Сапожник 11 травня 2020 р.
    РЕКЛАМА!
  • Виктория Домбровская 10 травня 2020 р.
    Скільки дійсно хворих людей загубили!!!Дуже шкода .що політичні інтриги відігралися на житті простих людей!!!Хто за це буде відповідати???
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 За кожною цифрою — біль: суд розповів про допомогу жертвам домашнього насильства 20:10 Старовинні гроші та марки намагалися провезти через кордон на Вінниччині play_circle_filled 19:20 На Вінниччині понад сто років тому розводили верблюдів: яким був палац у Софіївці photo_camera 19:11 Вінницька «Нива» запізнилася на матч в Горішніх Плавнях і мінімально програла Від читача 12:25 Мапування малих річок Вінницької громади для збереження та сталого управління 18:55 «Сад Підтримки»: Колись плоди з цих дерев нагадають, як вінничани у війну висадили сад з шаною до Героїв! photo_camera 18:09 Кричала та смикала за одяг: вінничанку оштрафували за знущання з доньки 17:14 У залі сучасного Собору Вінниці 40 років тому відбувся перший органний концерт photo_camera 17:03 Через Вінницю, Козятин та Жмеринку курсуватиме додатковий поїзд з Києва 16:32 «На щиті» до Жмеринки повертається 33-річний захисник Олег Чадюк 16:11 На Вінниччині палало: рятувальники за добу ліквідували 25 пожеж photo_camera 15:41 Тепло ненадовго. Синоптик розповіла про погодний «сюрприз», який чекає українців 15:05 Народився в Погребищі, був зіркою ТБ. Де зараз легендарний диктор Сафонов і що про нього відомо photo_camera 14:48 Кривава розправа у Вінниці: ревнивець витяг чоловіка з авто і побив 14:03 Небезпечний обгін призвів до потрійної ДТП у Тульчинському районі 13:36 Уланівська громада в жалобі: загинув Герой Дмитро Дулісов 13:02 ЗСУ відбили сотні атак: ворог рветься вперед на сході, але зазнає втрат photo_camera 12:15 Гвоздика Коцюбинського. Як письменник привіз насіння квітки в Україну 11:08 Битва за «Електромережу»: мешканці Вінниччини відстояли зручний автовокзал play_circle_filled 10:14 Масована дронова атака: вночі 183 «шахеди» атакували Україну photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up