З вівторка, 12 травня, Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня частково відновлює планові консультації та операції пацієнтів. Але це не означає, що ви з дитиною можете просто прийти в медзаклад і постукати в двері лікарю. Консультація надаватиметься за таких умов:
Головний лікар медзакладу Василь Паненко розповів, що електронне направлення — вимога Національної служби здоров’я України.
— Сімейний лікар формує направлення у медичній інформаційній системі і перенаправляє його у наш заклад. Визначається дата і час консультації, і пацієнт звертається безпосередньо у кабінет спеціаліста без черг у реєстратурі, — уточнив Паненко.
Стосовно ПЛР-тесту. Його, за необхідності вам зможе зробити сімейний лікар. Також пробу можна здійснити у приватних медзакладах (біля 2 тис. грн).
— Якщо у дитини важке захворювання, або є температура і вона потребує консультації в Дитячій обласній, ми без проблем зробимо тест їй і одному із батьків, який супроводжуватиме в лікарню,— розповідає лікар сімейної медицини Юрій Тарануха. — Експрес і ПЛР-тести є у наявності. Так само ми робимо тести і хворим перед операцією в онкоцентрі. Процедура для таких пацієнтів безкоштовна.
Як ви вже зрозуміли, Подільський регіональний центр онкології теж виходить з карантину. Тут відновлюють проведення планових операцій. Нагадаємо, що 30 березня через виявлення випадків захворювання на COVID-19 серед їхніх працівників, центр закрили на карантин.
— До пандемії тут робили від 30 до 50 операцій щодня,— розповів головний лікар закладу Володимир Шамрай. — Під час карантину планові операції не проводили протягом місяця, хіміотерапію робили. Онкохворих, яким потрібна була невідкладна допомога, направляли в лікарню швидкої медичної допомоги та в обласну лікарню ім. Пирогова.
Відтепер, згідно з вимогами, пацієнти, яким проводять планові операції, теж повинні мати електронне направлення від сімейного лікаря та результати тесту на COVID-19.
— В онкоцентрі, — каже Шамрай,— безкоштовно його робитимуть не всім. Лише малозабезпеченим пацієнтам, які не мають змоги пройти обстеження.
Стосовно вимоги Національної служби здоров’я України — електронного направлення. Його хворому, за необхідності, виписує сімейний або лікуючий лікар. Направлення потрібне пацієнту для того, аби отримати безоплатні медичні послуги, які йому гарантує Програма медичних гарантій, що діє уже понад місяць. Завдяки цьому пацієнт може вільно обирати медичний заклад, в якому хоче лікуватися, незалежно від місця реєстрації.
Читайте також:
Вінниця з 11 травня: які послуги будуть доступними після послаблення карантину?
Єгипет і Туреччина чекає українців у червні. Вінничани підпільно почали туристичний сезон
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер