Вінницька обласна клінічна лікарня імені Пирогова отримала VAC-системи для лікування складних ран
- Лікарні у Вінниці передали VAC-систему, яка має ключове значення для пацієнтів із серйозними травмами, отриманими в результаті бойових дій, обстрілів та вибухів.
VAC-система для лікування складних ран — це високоефективна терапія, яка є надзвичайно важливою для пацієнтів, які зазнали серйозних ушкоджень через бойові дії, обстріли та вибухи. Саме таку систему завдяки підтримці Yellowblue Force Foundation та Citi отримала Вінницька обласна клінічна лікарня імені М.І.Пирогова.
— VAC-терапія значно покращує процес загоєння ран, зменшує ризик ускладнень і допомагає нашим пацієнтам швидше відновити здоров’я та повернутися до звичного життя. Це велика підтримка для нашої лікарні та можливість покращити якість медичних послуг, — йдеться у повідомленні.
Показання до ВАК-терапії
Перед лікуванням обов’язково проводиться очний огляд хірурга (зокрема судинного), лікаря-травматолога, а також консультація анестезіолога. У випадках діабетичної нейропатії лікування методом VAC-терапії проводиться під контролем ендокринолога.
Стани, за яких проводиться VAC-терапія:
- Травми м’яких тканин, зокрема побутові травми та бойові поранення
- Венозні та артеріальні виразки
- Гнійні ураження м’яких тканин
- Пролежні
- Виразки під час васкулітів
- Діабетичні та нейропатичні виразки
- Післяопераційні рани та рубці
- Рани після опіків, що довго не загоюються
Лікування ран від’ємним тиском застосовується в тому разі, коли: є виражений набряк, гній, мокнуття рани та ділянки навколо неї; на рану неможливо накласти шви та усунути пошкодження традиційними методами.
Чого можна досягти з допомогою VAC-терапії
З допомогою вакуумного лікування ран можна:
- видалити рідину та/або гній із рани (зокрема провести дренування в післяопераційний період);
- зменшити набряклість;
- зростити та загоїти рани;
- вберегти рану від проникнення та розмноження бактерій;
- покращити трофіку в ділянці рани;
- скоротити терміни реабілітації.
Під час війни більшість постраждалих надходять з ураженнями м’яких тканин, тканин верхніх і нижніх кінцівок. Щодо виду пошкодження і відсотків пошкодження на полі бою частіше страждають верхні, нижні кінцівки, м’які тканини тулуба. Проникні поранення живота і грудної клітки складають менший відсоток в сучасній війні. Водночас більшість поранень — мінно-вибухові ураження, а це великі дефекти тканин. Саме VAC-терапія в цьому разі допомагає найефективніше: порівняно з іншими методами рани загоюються швидше, з меншою інвалідизацією та меншими дефектами шкіри.
Читайте також:
Біля Калинівки водій на Volkswagen збив 54-річного велосипедиста
Бригада добровольців з Калинівки долучилася до зведення фортифікаційних споруд на Сході
Жителя Вінниччини підозрюють у незаконній вирубці сухостійних дерев
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.