Вінниччина - знову в пілотному проекті галузі медицини

Вінниччина  - знову в пілотному проекті галузі медицини
Так відбувалась підготовка волонтерів в Гайсинському медичному коледжі

Мова йде про проект “Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні”, ініційований МОЗ України в співпраці з Бюро ВООЗ та Швейцарським бюро співробітництва в Україні. Пілотними стали 7 областей України, наша в тому числі.

Мета проекту - пропагування та впровадження аспектів здорового способу життя (ЗОЖ) та боротьба з факторами ризику для здоров'я: куріння, зловживання алкоголем, нездоровим харчуванням, низькою фізичною активністю.

Делегація від ініціаторів проекту,  до яких долучилися представники Міністерства освіти і науки України, адже проект втілюватиметься спільними з ними зусиллями, побувала на Вінниччині ще у березні. На засіданні було оговорено план спільних дій системи медицини, освіти, громадських організацій та інформаційного забезпечення проекту. Координатором медичної галузі проекту в нашому регіоні призначено головного лікаря Вінницького обласного Центу здоров'я - Васильчук Тамару Іванівну, а освітянської галузі - завідувача відділу методики викладання іноземних мов Академії неперервної освіти, Гусєва Віктора Григоровича.

В рамках проекту вже відбулися виїзні зустрічі спеціалістів Центру здоров’я з  метою підготовки волонтерів - агентів впливу, тобто спікерів, націлених на пропагування здорового способу життя.

Відео дня

Таку підготовку вже пройшли студенти Університету “Україна”, ВНМУ, Вінницького, Могилів-Подільського, Гайсинського медичних коледжів.

Коментар експерта. 
Васильчук Тамара Іванівна, головний лікар Вінницького обласного Центу здоров'я:

Даний пілотний проект передбачає міжвідомчу роботу з питань профілактики неінфекційних захворювань та  здорового способу життя. Основний наголос робиться на роботу медичної і  освітянської галузі.

Волонтери, яких ми вже підготували,  розпочали роботу зі шкіл, які також увійшли до пілотного проекту. Інформація школярами була сприйнята дуже добре і її засвоєння є більш ефективним, адже студенти звертаються до школярів як рівні до рівних. Ми своєю задачею ставимо, якщо і не привернути увагу всієї спільноти до проблем власного здоров’я, то хоча б переорієнтувати спочатку невелику частину населення і поступово розширювати діапазон впливу.

В унісон нашої роботи розглядається проект концепції Розвитку системи громадського здоров’я, він вже є на сайті МОЗу. Ця концепція передбачає поєднання міжвідомчих зусиль державних та недержавних інституції, які своєю діяльністю здатні впливати на громадське здоров’я: сфери екології, служби сім’ї та молоді, агропромислового комплексу, житлово-експлуатаційної системи, благодійних фондів, волонтерських організацій -  в плані  посилення роботи відносно збереження і зміцнення здоров’я населення України.

В плані концепції вже в 2016 році  прописано створення на державному рівні в МОЗ окремого Департаменту - Центру громадського здоров’я МОЗ, який буде займатися питаннями профілактики захворюваності і пропагування ЗОЖ. Наступного року такі центри будуть створюватися на обласних рівнях. В ці центри ввійдуть такі структури, як Центри здоров’я, СЕС, спілка захисту прав споживачів, МЧС, частини апарату соцполітики, фізкультури та спорту в ракурсі профілактики і зміцнення здоров’я. Вже прописані етапи загальнонаціональної реформи, яка безумовно несе позитивні зміни, в тому числі й законодавчі.

 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Литовко Евгений
    Ага, волонтеры, учащиеся... В законе прописаны условия, при которых детей до 17 лет можно привлекать к работе...

    Ах, да, они же волонтеры, все «добровольно», только зачеты не поставят
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 На Вінниччині прикордонники виявили раритетний молитовник, написаний на івриті play_circle_filled photo_camera 20:03 На трасі зупинили п'янючого водія ВАЗ без документів photo_camera 19:02 Вінницька агрофірма повернула 15 мільйонів несплачених податків 18:32 «Мурашки по шкірі»: як студенти Вінницького техколеджу влаштували флешмоб до Дня вишиванки play_circle_filled photo_camera Від читача 13:48 Вінничани можуть вивчати польську мову на безоплатному курсі — деталі 17:29 У Вінниці провели ще одну успішну трансплантацію нирки photo_camera 16:28 Хати заговорили трипільськими орнаментами — реалізують проєкт «Подністровський стінний розпис» photo_camera 16:10 Суд покарав мешканця Хмільника, який «зливав» дані про ТЦК photo_camera 16:00 Де купити жіночу, чоловічу та дитячу вишиванку у Вінниці (партнерський проєкт) 15:40 Вже завтра: День відкритих дверей у ВНТУ – дізнайся все про вступ 2025! (Новини компаній) 15:15 У Вінниці збиратимуть 28-метрові низькопідлогові трамваї. Будуть нові VinWay? 14:52 На Київській у водія виявили майже 14-кратне перевищення норми алкоголю 14:11 Вчителька з Вінниці за 16 000 доларів обіцяла відправити ухилянта до Молдови photo_camera 13:03 Жахлива ДТП під Вінницею: легковик зіткнувся з двома автобусами, є постраждала play_circle_filled photo_camera 12:12 Безхазяйне забере Вінниця. Як місто працює з майном, в якого немає власників? 11:03 Після «параду» в Москві — за шинами на Вінниччину: викрили небезпечного туриста 10:04 Де у Вінниці 14 травня відключили воду та світло? Перелік адрес 10:00 Як уникнути болю та врослих нігтів? Рішення від фахівців подології поруч (партнерський проєкт) 09:07 Дрони-камікадзе атакували. Вінниччина серед регіонів, які були під ударом play_circle_filled photo_camera 08:13 Сьогодні вітаємо Максима. Історія, заборони та прикмети 14 травня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up