«Вікторія, яка перемагає епідемію СНІДу»: штучний інтелект згенерував образ

«Вікторія, яка перемагає епідемію СНІДу»: штучний інтелект згенерував образ
  • Центр громадського здоров’я МОЗ України з січня по квітень цього року на Вінниччині зареєстрував 72 ВІЛ-інфікованих.
  • Станом на 1 квітня 2023 року в області 2436 людей отримують антиретровірусну терапію. А за чотири місяці цього року у Вінницькій області від СНІДу померло 10 людей. 
  • Штучний інтелект на основі 772 унікальних фото згенерував узагальнений образ «Вікторія, яка перемагає епідемію СНІДу», сумарно «намальований» близько трьом тисячами світлин.

За чотири місяці 2023 року у Вінницькій області від СНІДу померло 10 людей. До Всесвітнього дня пам’яті померлих від СНІДу кампанія «Перемога у кожній клітині» стверджує — хворобу можна перемогти.

Відео дня

Що говорить статистика

Згідно даних Центру громадського здоров’я МОЗ України з січня по квітень цього року на Вінниччині зареєстрували 72 ВІЛ-інфікованих. Станом на 1 квітня 2023 року в області 2436 людей отримують антиретровірусну терапію.

Щодня в Україні в середньому реєструється 33 випадки захворювання на ВІЛ (вірус, що вражає імунну систему), 9 — на СНІД (комплекс захворювань, які виникають через розповсюдження в організмі вірусу імунодефіциту).

День пам’яті померлих від СНІДУ

За 33 роки української незалежності СНІД забрав життя більше 50 тисяч українців. У цей же час тисячі ВІЛ-позитивних  українців борються за життя. На знак їх підтримки до Всесвітнього дня пам’яті померлих від СНІДУ, який відзначають цього року 21 травня, в Україні був представлений унікальний портрет борця з епідемією ВІЛ/СНІДу.

За останні кілька років динаміка прийому антиретровірусної терапії показувала невпинний зріст. Щороку збільшувалась кількість людей, які приймали ліки, і на початок 2022-го більше 130 тисяч пацієнтів із ВІЛ отримували лікування. Після вторгнення росії в Україну кількість пацієнтів, які отримували лікування, на початок 2023 року становила 121 189 людей.

Повномасштабна війна значно ускладнила надання допомоги щодо ВІЛ/СНІДу. І попри це «100% ЖИТТЯ» продовжує програми, мотивує людей складати тести на ВІЛ, долучатися до роботи та лікування. Завдяки їх зусиллям українці ВІЛ+ (на підконтрольних територіях, біженці за кордоном) забезпечені терапією.

«Вікторія, яка перемагає епідемію СНІДу»

«Штучний інтелект на основі 772-х унікальних фото команди «100% ЖИТТЯ» згенерував узагальнений образ. Вийшов образ «Вікторія, яка перемагає епідемію СНІДу», сумарно «намальований» близько трьома тисячами світлин.

— Штучний інтелект обрав саме жіночий образ, оскільки кількість жіночих світлин була набагато більшою, аніж чоловічих — тисячі жінок працюють у медичні системі та пацієнтських організаціях України з боротьби із ВІЛ/СНІДом», — розповідає Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради БО «100% Життя».

Особливість цього портрета в тому, що його створив штучний інтелект, розмістивши на свій високотехнологічний смак у кожній клітинці фото людей, які щодня борються і перемагають хворобу.

Саме ці люди, які щодня перемагають ВІЛ/СНІД в Україні попри будь-які обставини й небезпеки, склали символічний портрет ВІЛ-ПЕРЕМОЖЦІВ. За його кожною клітиною криється світлина конкретної людини – так само, як і за цифрами зі статистики криються конкретні люди, які щодня борються зі страшною хворобою.

Фото, з яких складено образ, можна роздивитись онлайн, завантаживши повнорозмірний портрет за посиланням: https://cutt.ly/M6Bhrm9
 

Читайте також:

Кліщі повилазять разом з теплом. як уберегтися в парках і садах

Ти як? Аптечка психологічної допомоги під час війни

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up