Ситуація напружена. Все про ковід у Вінниці та симптоми «Омікрону»

Ситуація напружена. Все про ковід у Вінниці та симптоми «Омікрону»
  • Область та Вінниця встановили новий ковідний антирекорд. За минулу добу у місті — 649 інфікованих, в області — 1207.
  • Заступниця директора департаменту охорони здоров’я міської ради Світлана Стефанкова розповіла про ситуацію у ковідних лікарнях міста, кількість летальних випадків та зазначила, які симптоми нині має новий мутований вірус.

Рівень захворюваності на Covid-19 у Вінниці росте. Станом на 25 січня завантаженість ліжкового фонду лікарень міста, де надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірус, складає 56,5%. Всі пацієнти на кисневій терапії. 

Реанімації трьох вінницьких «ковідних» лікарень завантажені на 50%, а стаціонари — на 56,5 %. З 490 кисневих точок задіяно 305. Під контролем сімейних лікарів на амбулаторному лікуванні нині перебуває 4120 вінничан. За останню добу померло троє містян, а від початку пандемії — 1103.

«Ситуація у Вінниці наразі контрольована, хоча і дуже напружена, адже з кожним днем зростає кількість хворих на Covid-19. Нині у «ковідних» лікарнях перебуває 287 вінничан. У МОЗ зазначають, що Україною шириться новий штам «Омікрон». Вірус швидко передається, уражає верхні дихальні шляхи, має симптоми звичайної застуди — гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ), — говорить заступниця директора департаменту охорони здоров’я міської ради Світлана Стефанкова. — «Омікрон» вражає людей різного віку, зокрема дітей. Щоб вберегтись від нього, слід дотримуватись правил особистої гігієни та карантинних вимог: не забувати носити маску, дотримуватись соціальної дистанції, мити руки та вакцинуватись».

Найчастіше, за словами Світлани Стефанкової, спостерігають такі симптоми у заражених «Омікроном»:

  • нежить (73%),
  • головний біль (67,5%),
  • втома (63,5),
  • чхання (60%),
  • біль у горлі (59,6%).

— Водночас не виявлено суттєвої відмінності від симптомів штаму «Дельта», який домінує в Україні. Тому додатково можуть спостерігатись: кашель (43,5%), хриплий голос (35,7%), озноб чи тремтіння (30%), лихоманка (29,4%), втрата нюху та смаку (23,7%), — додає  Стефанкова.

 

 

Читайте також:

В Україні понад 19 тисяч нових випадків COVID. Яка ситуація на Вінниччині?

Рекордна кількість. На Вінниччині вчора виявили 1207 нових випадків COVID

Подякуй журналісту гривнею icon Подякуй журналістці гривнею
Марія ЛЄХОВА
Марія ЛЄХОВА - авторка цього матеріалу. Ви можете подякувати їй та надихнути на нові корисні матеріали
Закинути на Банку

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Ols Kat
    У меня точно такие симптомы были три года назад когда я простудился!
    Моня Плєшивий reply Ols Kat
    Я думал, что ты девочка и звать тебя Оля, или Катя.... :)

keyboard_arrow_up