Щоб дитина виросла успішною та впевненою, частіше говоріть їй ці п'ять ключових фраз
- Слова батьків формують особистість дитини.
- Тому вкрай важливо слідкувати, що ми говоримо своїм дітям і підбирати правильні позитивні слова.
- Тоді дитина виросте упевненою та сильною особистістю.
- Від того, що ви їй говорите, як підтримуєте, залежить її щастя і добробут у дорослому віці.
Що потрібно говорити дітям, щоб виховати в них упевненість
- «Ніколи не здавайся». Допомагайте дитині тренувати силу волі, розвивати стійкість і не боятися труднощів. Підкреслюйте, що наполегливість має вирішальне значення у тому, щоб досягти будь-якої мети.
- «Дай я тебе обійму». Вчені та психологи рекомендують обіймати своїх дітей не менше восьми разів на тиждень. Тоді вони будуть впевнені у тому, що батьки люблять їх, розуміють та підтримують. Особливо обіймати дітей потрібно тоді, коли у них щось не виходить, вони найбільше цього потребують саме в такі періоди невдач.
- «Я завжди буду поряд». Діти повинні розуміти, що ви будете їх підтримувати, що б не сталося в житті. Коли є надійна система безпеки за спиною, тоді дитина почувається вільною і впевненою у собі. У неї прокидаються великі амбіції і бажання досягти успіху. А головне, у дитини в майбутньому тоді вистачить сили втілити свої грандіозні плани у життя, і вона не боятиметься жодних перешкод.
- «Я тебе люблю». Дитина завжди повинна відчувати, що її люблять, так вона вчиться довіряти життю та іншим людям. Тому виростатиме щасливою і впевненою у своїх силах. Прояви любові до дитини допоможуть уникнути конфліктів тоді, коли вона вступатиме у підлітковий вік. Вкрай важливо говорити, що ви любите дитину, коли вона робить помилки. Саме тоді ваші слова мають найбільший вплив на її формування як сильної та успішної особистості.
- «Я вірю в тебе». Така фраза допомагає вашій дитині на шляху пізнання світу та себе. Якщо ви частіше це говоритимете, вона не боятиметься пробувати щось нове, долати перешкоди, помилятися і знову пробувати. Тоді дитина виростає цілеспрямованою, сильною і впевненою особистістю.
Що не можна говорити своїм дітям, особливо дівчаткам
У спілкуванні з маленькими дівчатками є деякі особливості, які потрібно знати батькам. Оскільки дівчинка більш емоційна та вразлива, тому тут потрібно бути обережними, щоб не нав’язувати їй стереотипів і ролей, які шкодитимуть у майбутньому.
Які фрази не варто говорити маленьким дівчаткам, щоб вони не нашкодили їм у дорослому житті:
- «Ти — майбутня господиня». Така фраза може вбити потенціал майбутньої успішної та щасливої жінки. Якщо дівчинка візьме це переконання у доросле життя, то її особистість може звузитися до ролі господині із повсякденними домашніми обов’язками.
- «Поступися, будь мудрішою, ти ж дівчинка». Таке висловлювання поступово робить дівчинку жертвою, яка завжди поступається своїми інтересами заради чужих. У дорослому житті таке переконання навряд чи зробить вашу дитину щасливою.
- «Будь хитрішою». Не варто заохочувати у своєї дитини розвиток хитрості. Краще дайте зрозуміти своїй доньці, що набагато краще бути чесною і гідною, що дозволить їй легко досягати поставленої мети.
- «Головне — вийти заміж». Це застаріле хибне твердження, яке на сьогодні втратило свою актуальність. Дозвольте своїй доньці самостійно вибирати те, що вона хоче для свого щастя та успіху в житті. Можливо, для неї кар’єра чи власна справа буде важливішою, ніж заміжжя.
- «Не сиди склавши руки». Така фраза викликає у дівчинки почуття провини за те, що у неї є вільний час. Замість цього варто заохочувати дитину до якихось нових захоплень та хобі, щоб вона виростала розвиненою особистістю. Також пояснюйте їй, що нічого не робити — це продуктивний час, який потрібен для того, щоб перезарядитися і відпочити.
- «Не в грошах щастя». Це в майбутньому може зіграти злий жарт і перетворитися на негативну настанову. Оскільки завдяки грошам ми маємо безтурботне життя у достатку. Саме за гроші ми можемо дозволити собі розваги та відпочинок. Тому цієї фрази варто уникати у спілкуванні зі своїми дітьми.
Читайте також:
Як вберегти чоботи від бридкої погоди? Поради вінницьких ремонтників взуття
Як стати донором та які є протипоказання для цього? Інструкція
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Читач11
Cheshik Polek reply Читач11
Читач74
Який дибіл це написав?
Cheshik Polek reply Читач74
Екатерина reply Cheshik Polek
Cheshik Polek reply Екатерина
Cheshik Polek
Стосовно того, "Що не можна говорити своїм дітям, особливо дівчаткам" - дуже суперечлива інформація. Висловлю своє чоловіче бачення, яке може не співпадати з думкою інших та інформацією всіляких "популярних журнальчиків" (статті в яких часто пишуть жіночки, які полюбляють жити "на шиї" в чоловіка, часто не будучи фактично корисними у сім'ї).
1. «Ти — майбутня господиня». ТАК, обов'язково дівчинка має розуміти, що з неї має в майбутньому вийти хороша господиня, а не ледарка та "нехлюя".
2. «Поступися, будь мудрішою, ти ж дівчинка». По суті, так і має бути. Чоловіки часто більш вперті, та й за Біблією, жінка має слухатись чоловіка. Але краще було б сформулювати так: "Вмій обходити гострі кути в комунікації з іншими людьми".
3. «Будь хитрішою». Тут згоден, прямим текстом виховувати у дівчаток хитрість не варто, але знову ж краще "Вмій обходити гострі кути в комунікації з іншими людьми".
4. «Головне — вийти заміж». Як не крути, але основне призначення жінки - це продовження роду. В погоні за кар'єрою та власною справою жінка може не зоглянутись, як досягне "не кондиційного" віку і буде в житті нещасною. Краще орієнтувати дівчинку, що "не варто бігти заміж за кого-небудь, але не втрачати шанс бути з достойною людиною, якщо така трапляється в житті".
5. «Не сиди склавши руки». Так, створювати відчуття вини В ДИТИНИ, що вона ЩОХВИЛИНИ не робить нічого корисного, дійсно не варто. Але і привчати, що потрібно байдикувати, тільки сидячи в соцмережах, інстаграмах, тік-токах теж не варто. Виросте "принцеска з пальчиками віялом", якій чоловік та інші оточуючі все повинні, а вона нікому нічого не зобов'язана.
6. «Не в грошах щастя». Ну, саме в такому формулюванні дійсно казати не варто. Краще казати так: "Гроші мають не бути самоціллю, але це ефективний спосіб досягнення життєвих цілей, в тому числі самореалізаці". Краще батькам ознайомитись із такою простою та зрозумілою штукою з психології, як «піраміда потреб по Маслоу» і дохідливо це донести до дитини. Для прикладу ось тут короткий опис цього поняття: https://termin.in.ua/piramida-maslou/
Екатерина reply Cheshik Polek
Cheshik Polek reply Екатерина
Я висловив своє бачення зазначивши, що воно може не співпадати з думкою інших. Кожна людина має ознайомлюватись з різними думками та точками зору, критично їх переосмислювати та вибирати для себе найбільш підходящі зернини. Власне, для цього я і написав альтернативне бачення інформації, а Ви висловили своє бачення. За що ще раз і Вам подяка. :)))
Sergey Storog (Ja) reply Cheshik Polek
Екатерина reply Sergey Storog (Ja)
Sergey Storog (Ja)
Екатерина reply Sergey Storog (Ja)