Міністерство охорони здоров'я України оновило стандарти надання медичної допомоги хворим на COVID-19.
Стаціонарне лікування має обов'язково надаватися:
До цієї групи ризику відносяться пацієнти:
Після прибуття пацієнта до закладу охорони здоров'я проводиться медичне сортування:
Залежно від стану хворого та його класифікації спеціалісти надають відповідну медичну допомогу. Всім пацієнтам з COVID-19, які перебувають на стаціонарі, проводять профілактику загальних ускладнень.
Вагітні жінки з підозрою на COVID-19 мають бути госпіталізовані у спеціалізований стаціонар, уся терапія має проводитися з урахуванням стандартів ведення вагітності.
Усі відповідні стандарти затверджено наказом про "Організацію надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)".
Вони ґрунтуються на рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров'я, оновлених після поширення хвороби за межі Китаю, та є адаптованими до потреб системи охорони здоров'я України.
Дозвіл на застосування незареєстрованих препаратів при лікуванні коронавірусу - одне з рішень, ухвалених парламентом напередодні. Згоду на терапію має дати пацієнт. А самі ліки повинні бути рекомендовані при COVID-19 у США, ЄС та Китаї.
На Вінниччині визначили 10 лікарень, які першими прийматимуть хворих з коронавірусом. У міністерстві наголошують, що це — лікарні першої хвилі, й за потреби перелік медзакладів мають розширити.
Читайте також:
Коронавірус в області: у Вінниці захворіли 28 людей. Яка ситуація по районах?
Свіжі дані по коронавірусу: в Україні вже 549 хворих, у Вінницькій області — 36 випадків
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер