На Вінниччині виявили 25 випадків штаму «Дельта». Прийшла офіційна відповідь

- Штам «Дельта» виявили на Вінниччині. Зареєстрували 25 підтверджених інфікованих індійським штамом.
Сьогодні, 6 серпня, надійшла відповідь із Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України: із використаних реагентів ВООЗ методом ПЛР визначено наявність штаму Дельта. Про це повідомив голова Вінницької ОДА Сергій Борзов на своєму фб.
Із 30 зразків підтвердили 25:
- Вінницький район
- Гайсинський
- Могилів-Подільський
- Жмеринський
- Тульчинський.
— Наймолодшому інфікованому зі штамом «Дельта» вінничанину — 13 років, найстаршому — 84, — зазначає Борзов.
Наш читач, нагадаємо, повідомив, що в Гайсинському районі помер чоловік та на похороні людей не попередили, що в нього був коронавірус штаму «Дельта».Ми зателефонували до головного епідеміолога Вінницької області Степана Томина та перевірили інформацію. За його словами, 3 серпня, відправили 30 зразків хворих з Вінниці, Вінницького, Гайсинського, Бершадського та Козятинського районів на виявлення штаму «Дельта».
Чи ефективні вакцини?
Свіже дослідження, оприлюднене в журналі New England Journal of Medicine, сфокусувалося на дієвості вакцин Pfizer і AstraZeneca — з'ясувалося, що дві дози вакцини Pfizer дають 88% захист від «Дельти», дві дози AstraZeneca — ефективні на 67%.
Компанія Moderna заявила, що бустерна доза вакцини проти коронавірусу викликає надійну відповідь антитіл проти небезпечного штаму коронавірусу «Дельта».
— Вакцинація — це єдиний інструмент! Звертаюсь до усіх вінничан: вакцинуйтесь і не забувайте про карантинні обмеження! Маски, дистанція і антисептики — не зволікайте! — зазначає Сергій Борзов.
Чим небезпечна «Дельта»?
Це мутований штам коронавірусу. За попередніми оцінками, він у 1,6 раза заразнішим, ніж штам «Альфа» (британський різновид вірусу), у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше — до реанімації.
У випадку зараження «Дельтою» симптоми можуть бути традиційними для Covid-19 - кашель, лихоманка, втрата відчуття запаху і смаку.
Лихоманка залишається досить поширеним симптомом, але втрата нюху більше не є з-поміж топ-10 симптомів.
Як пояснює дослідник - професор професор Тім Спектор, «Дельта» працює дещо інакше. «Люди можуть подумати, що у них просто якась сезонна застуда. Вони продовжують ходити на вечірки і можуть заразити ще шістьох людей. Ми вважаємо, що це створює багато проблем. Ви можете відчувати хворобу як сильну застуду чи якесь дивне відчуття «вимкнення», але залишайтеся вдома і зробіть тест», — каже Тім Спектор.
Найпоширенішими симптомами «Дельти» називають:
- головний біль
- біль у горлі
- нежить
Окрім того, «Дельта» у деяких випадках також може вражати кишківник. Це може спричинити симптоми, які нагадують харчове отруєння, зокрема пронос і блювоту.
Читайте також:
У Гайсині спалах коронавірусу «Дельта»? Зразки відправили в Лондон
З 1 жовтня скасовують «карантинні» субсидії. У кого залишаться пільги
Нічні аварії: п’яний водій Volkswagen залетів у відбійник та зіткнення на Келецькій
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Оксана ШкурінаБрехня, достали
-
Анастасия МанолиКак же вы достали
-
Юра ГуцаленкоДибіли
-
Вика ДираВже достали своїми вірусами скоро навчання і знов довбаний карантин і дистанційне навчання і дистанційне лікування