Кілька років підряд дівчата купують так звані «чорні маски». Це речовина, яка наноситься на обличчя наче для чистки пор. Виглядає це так: рідка чорна суміш рівномірно розподіляється по обличчю. Її потрібно залишити на певний час, аби маска застигнула. А далі найстрашніше – її потрібно у прямому сенсі «віддерти» від обличчя. У рекламі показано, що на ній залишаються рештки шкірного сала. А подальший ефект такий самий, як і від візита до професійного косметолога. Але що відбувається насправді?
– Чорна маска – це найбільший міф у косметології. Її ефективність у тому, що вона знімає «покришки» чорних цяток і робить, грубо кажучи, «епіляцію» – знімає маленькі волоски зі шкіри, – говорить Наталя. – До того ж можна отримати мікрозсадни.
Справа у тому, що маска знімає верхній шар епідермісу, але самі чорні цятки вона не забирає. За рахунок того, що ці чорні маски на основі смол, то вони чіпляють абсолютно все що є зовні. Та саму чорну цятку залишає.
Цим засобом користуються чи не усі дівчата. Дуже зручно нанести трохи рідини на ватний спонж і стерти косметику та весь бруд за цілий день зі свого обличчя. Виробники на упаковках пишуть, що засіб має зволожуючу і тонізуючу функції. Але це не так:
– Те, що «міцелярка» знімає макіяж – це правда, тут навіть сперечатися немає чого. Але її корисні функції значно перебільшені. По-перше, міцелярну воду обов'язково потрібно змивати, – наголошує косметолог. – Справа у тому, що міцели, які містяться у складі води залишаються на шкірі після того як абсорбували бруд. Але ж і бруд залишається на своєму місці і продовжує подразнювати шкіру.
Внаслідок такого недбалого ставлення з'являються висипання та лущення. Так працює бідь-яка міцелярна вода.
Тейпи – це щось нове у Вінниці. Сьогодні все частіше на вулицях можна побачити дівчат, які ходять із кольоровими полосками на обличчі, шиї, руках… Це виглядає досить дивно, і для багатьох – незрозуміло.
– Тейпування прийшло із медицини. Це спеціальні липки полоски із тканини, які мають на меті розслабляти м'язи та полегшувати біль, – розповідає Наталя. – В косметології їх почали використовувати для тимчасового підняття брів та розгладження мімічних зморшок.
Щоправда до Наталі ще ніхто із клієнтів не звертався за такою послугою, але у Вінниці цей напрям активно розвивається через Інстаграм. Коштуює такий липкий ліфтинг від 50-ти до 450-ти гривень (усе залежить від частини тіла).
Наталя Птіцина наголошує на тому, що у даному випадку важливо, щоб тейпи були якісні. Проте ефект від них дуже відносний.
– З тейпами можна ходити скільки завгодно. Наприклад, 3-4 дні допоможуть підняти брови на кілька днів. І так само розгладять зморшки на короткий термін. Бувають тейпи, які потрібно носити від одного до трьох тижнів. Власне, все індивідуально.
Цей тренд точно ще довго не вийде з моди. Тим паче сучасні гідрогелеві патчі набагато зручніші за традиційні чайні пакетики чи огірки. Розмістив під очима охолоджені патчі: зморшки розгладились, синців немає і обличчя має свіжий вигляд.
– Я позитивно ставлюся до патчів і сама ними користуюся. Особливо, люблю залишити їх на ніч, – говорить лікар. – Усі патчі однакові. Вони складаються з колагену та гіалуронової кислоти. А різні виробники вже на свій смак додають інші речовини.
Наприклад, до основного складу косметичного засобу можуть додати пептиди. Вони мають дію подібну до ботоксу. Але у даному випадку не потрібно нічого колоти і результат затримається максимум до ранку наступного дня.
Із цього випливає інший факт: магазинні патчі, які продаються по дві штуки в упаковці не мають жодного сенсу. Це засіб, який потрібно використовувати регулярно або за частою потребою. Саме тому в упаковках зазвичай продають по 30 пар.
Є патчі на тканинній основі. Лікар говорить, що вони теж якісні. Але не потрібно брати перші, які натраплять на очі. До покупки потрібно ознайомитися зі складом. Нагадаємо, що для потрібного ефекту патчі повинні містити колаген та гіалуронову кислоту.
Що стосується додаткових складників, то ще гарно заспокоює шкіру навколо очей екстракт чайного дерева, а максимально зволожити патчі із равликовим фільтратом. На написи у складі «біле золото, рубінова троянда, алмазний пил» краще взагалі не звертати увагу.
– Це маркетинговий хід, – говорить косметолог. – До речі, купувати варто засоби корейських виробників.
Будь-який сезонний перехід для нашого організму та шкіри – стрес. Для того, щоб його мінімізувати потрібно налаштувати правильний догляд. Саме тому лікар дерматолог-косметолог радить вже починати користуватися вітамінними сироватками.
Також наш експерт рекомендує використовувати якісну професійну косметику, яку можна придбати в аптеках.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Мій косметолог, Київ https://medikom.ua/kosmetologiya-kiev/ - мені дуже допомогла. У мене була сильна вугрі по всьому обличчю, видовище не дуже приємне, сама зайвий раз намагалася в дзеркало на себе не дивитися, не засмучуватися. Лікар мені розписала схему лікування, все чітко і зрозуміло. Процедури проводила професійно. Звичайно, це зайняло якийсь час, але я ні про що не шкодую, зате зараз шкіра чиста!