Бородавки лізуть не від жаб, а від вірусів

Бородавки лізуть не від жаб, а від вірусів
Бородавки можуть з’явитися коли завгодно, де завгодно і в кого завгодно. Хтось налаштовується на похід до дерматолога, а хтось вдається до народної медицини, щоб позбутися неестетичного явища. Тільки от неконтрольоване самолікування бородавок може призвести до непередбачуваних наслідків

У давнину жінок, у яких на носі з’являлася бородавка, вважали відьмами. Просто тоді ще не знали, що бородавки викликаються вірусами, а не відьомськими талантами. Сьогодні це вже відомо. Та вперто продовжують “зашіптувати” бородавки, поливати їх якимись сумішами і навіть власноруч зрізають.
Жаба ні до чого  
Колись у дитинстві ми свято вірили, що не можна торкатися жаб. Бо повискакують бородавки. А над тими, в кого вони з’являлися, насміхалися: ага, ти жабу в руки брав!
Жаб, звісно, чіпати не потрібно. Ну, хіба що комусь аж дуже хочеться. Але зовсім не тому, що жаби викликають бородавки. І відьмацтво тут ні до чого. А от папіломавірус людини ще й як до чого. Точніше, тих майже сто його типів, які викликають бородавки на обличчі, руках, ногах і навіть на геніталіях.
То ж бородавка - це зовнішній прояв вірусного інфекційного захворювання шкіри. У більшості випадків їх розцінюють як доброякісні новоутворення. Але може статися, що бородавка переростає і в злоякісні пухлини. Прості бородавки виникають у людей будь-якого віку, та найчастіше у дітей від шести до дванадцяти років.
Зовнішній вигляд і розміри бородавок можуть бути різноманітними. Це залежить від місця розташування наросту на тілі і ступеня травматизації, якому він піддається. Крім того, бородавки можуть з'являтися одинично та групами. Зустрічаються випадки повного їх зникнення навіть без медичного втручання. На жаль, так само спонтанно бородавки можуть повернутися і навіть поширитися на нові ділянки шкіри.
Вульгарні, пласкі, підошвенні
Папіломавірус передається від хворого до здорового під час безпосереднього контакту або через інфіковані предмети. У зовнішньому середовищі він дієздатний близько двох-трьох годин. Чинники, які сприяють зараженню - пітливість і мікротравми на шкірі. Проникнувши у шкіру або слизову оболонку, вірус проникає в нервову тканину. Це пояснює зв'язок шкірних висипань зі станом нервової системи. Часто навіть невеликого стресу достатньо для рецидиву.
Бородавки бувають різні. Прості бородавки, приміром, ще називають вульгарними. Цей вид бородавок з такою немилозвучною назвою чи не найбільш розповсюджений. Прості бородавки являють собі невеликі (2-10 мм в діаметрі), доброякісні щільні пухлини з чіткими межами та нерівною поверхнею. Бувають округлої або неправильної форми. За кольором вони можуть сильно відрізнятися одна від одної: від світло-жовтих до сірувато-чорних. Найчастіше зустрічаються там, де висока ймовірність травматизації: пальці, шкіра волосистої частини голови, лікті.
Підошвенні бородавки, навпаки, дуже болючі. Локалізація цього типу бородавок зрозуміла з назви. Через постійний тиск вони стають щільними і покриваються ороговілим епітелієм. Від мозолів і натоптишів їх можна відрізнити за маленькими крапельками крові, які виступають, якщо зрізати верхівку бородавки.
Нитеподібні бородавки менш помітні, але все одно неприємні. Вони схожі на довгі й вузькі нарости. З’являються на обличчі, шиї, вустах і навіть на повіках.
Гладкі та плоскі жовтувато-бурі вузлики, які зустрічаються зазвичай на обличчі і вздовж слідів від розчісувань - це представники пласких бородавок. З'являються частіше у дітей і в молодому віці.
Гострокінечні бородавки називаються ще кондиломи. Вони мають вигляд дрібних, м'яких і вологих бульбашок рожевого і червоного кольору. Кондиломи швидко ростуть, і при цьому в основі бородавки може утворитися вузька ніжка. Цей вид бородавок вражає вологі теплі поверхні тіла, зокрема, зовнішні статеві органи.
Є ще й бородавки незвичної форми. Це ті, які “сидять” на ніжці або нагадують цвітну капусту. Найчастіше їх можна розгледіти на голові і шиї, особливо на волосистій частині та в області бороди.
Не поспішайте з видаленням бородавки
Ірина Кравцова
лікар-дерматолог медичного центру “Альтамедика”

-  Вірус папіломи, як і будь-який інший, швидше вражає людей з ослабленим імунітетом. Тому коли з’являється перша бородавка, то не потрібно одразу ж її видаляти. Часто одиничні бородавки зникають самі собою - варто тільки людині зміцнити імунітет і налагодити стиль життя.
Якщо ж бородавки швидко збільшуються в розмірах, скупчуються, з’являються нові в інших місцях, довго не проходять, то варто звернутися до лікаря за комплексним лікуванням. Чим “старша” бородавка, тим більше вона грубіє, і подіяти на неї виключно місцевими методами вже не буде результативним.
Взагалі, лікування бородавки залежить від її типу. Найбільше часу займає лікування саме підошвенних бородавок - вони найболючіші і розташовані в незручному місці. А у випадку із пласкими бородавками, через їхню форму підходять не всі методи видалення.
Якщо у пацієнта ослаблений імунітет і багато вульгарних бородавок, які швидко розростаються, то рекомендується противовірусна терапія, а згодом і видалення хоча б перших “материнських” бородавок. Це стосується і підошвенних бородавок, які приносять людині величезний дискомфорт.
Щодо народних методів лікування бородавок, то ефективним є сік чистотіла. Але не варто сподіватися, що все мине за раз-другий. Вичавлювати сік рослини на бородавку потрібно три-чотири рази на добу. І так впродовж щонайменше місяця. Варто слідкувати, щоб сік не потрапляв на здорову шкіру.
А от чого лікарі не рекомендують - то це мастити бородавку соком часнику, цибулі чи лимону. Як і робити з них бовтанки і прикладати компреси. Це може призвести не тільки до появи алергічних реакцій, а й до опіків шкіри, особливо ніжної дитячої. Такі народні методи, як пришіптування, перев’язування червоними нитками, закопування, слідкування за фазами місяця - не більше, ніж ефект плацебо.
У будь-якому випадку, замість того, щоб “знущатися” над своєю бородавкою в домашніх умовах (вищіпувати, чимось поливати, вирізати), краще звернутися за консультацією до спеціаліста. Він визначить тип бородавки, доцільність місцевого чи комплексного лікування. А у випадку, якщо бородавку потрібно видалити, допоможе визначитись із методом.
Якщо видаляти - то чим краще?
Кріодеструкція: найбільш поширений метод видалення бородавок. Це припікання тіла бородавки рідким азотом або сухим льодом (снігом вугільної кислоти). Ця процедура проводиться в кілька етапів, і має тривалий реабілітаційний період. Після неї на місці бородавки утворюється жорстка скоринка, яка протягом кількох тижнів відпадає. Процедура кріотерапії, як правило, безболісна. Пацієнт відчуває лише легке поколювання в місці опіку. Після завершення реабілітаційного періоду залишається невеликий шрам на місці, де раніше була бородавка. Існує також ймовірність неповного видалення бородавки і потреби повторного проведення процедури.
Електрокоагуляція: припікання бородавки електричним струмом. Ця процедура дозволяє видалити новоутворення за один прийом, при цьому тканини новоутворення можна відправити на додаткове дослідження. Як правило, після процедури не залишається ніяких слідів.
Видалення лазером: найефективніший метод боротьби з бородавками. Видалення проводиться спеціальним вуглекислотним лазером: можна контролювати довжину променя і глибину його проникнення під шкіру. Суть процедури полягає у видаленні тіла бородавки за рахунок високої температури лазерного променя. Вбудована система охолодження дозволяє охолоджувати шкіру пацієнта в достатній мірі, щоб він не відчував болю. Крім того, вуглекислотний лазер, за рахунок своєї температури створює додатковий антибактеріальний фільтр. Це дозволяє виключити проникнення інфекції навіть при мікроскопічному пошкодженні епідермісу. Як правило, для повного видалення бородавки лазером вистачає однієї процедури. Після лазерного видалення не залишається шрамів. Бородавка ніколи не рецидивує на тому ж місці.
Хіміотерапія: використовуються спеціальні хімічні препарати, якими змащується тіло бородавки. Бородавка підсихає і через деякий час відпадає. Ця процедура досить болюча і має тривалий реабілітаційний період. Велика ймовірність неповного видалення бородавки і виникнення шраму.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Anonymous
    появились на лодонях...років через 5 ...самі зникли.все
  • Anonymous
    В українській мові треба вживати: ЗНУЩАТИСЯ З КОГО (ЧОГО). А ЗНУЩАТИСЯ "НАД" - це русизм.
  • Anonymous
    Тоже мне мудрость. Укусит комар или гедзь, а потом сиди и "вычавливай". А жабы, то они, не кусаются!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 У Четвертинівці під час руху загорівся легковик photo_camera 20:07 Президент нагородив підполковника Жданова з Гайсинщини у день народження 19:03 Новий шанс для тих, хто залишив службу: спрощена процедура повернення до лав ЗСУ photo_camera 18:18 Колись тут вирувало життя: яким був та яким може стати острів Кемпа? photo_camera Від читача 14:23 Збір на лікування 18:06 Небезпечна електрика: на Вінниччині сталися дві пожежі photo_camera 18:01 Небайдужість на дорозі: вінницькі патрульні врятували життя дикої тварини photo_camera 17:32 «Укрнафта» знизила ціну, ОККО підняла: чи змінилася вартість бензину після додавання спирту? 17:15 «Якби ти була настояща мама, не пустила б сина на війну»: хто і чому образив жінку, яка втратила дитину 17:01 На «зебрі» по Пирогова водій Volkswagen збив жінку. Її госпіталізували play_circle_filled 16:49 Диверсія в столиці: затримали 16-річного юнака з Вінниччини, який підпалив авто ЗСУ photo_camera 16:43 «Укрзалізниця» запускає додатковий поїзд Київ-Вінниця на вихідні 16:01 Вінничанин серед затриманих у справі про спробу незаконного перетину кордону на Волині photo_camera 15:35 З Миколаєва до Жмеринки: як масажистка втекла від війни і розпочала власну справу з корисними смаколиками play_circle_filled 14:35 На вінницькій об’їзній може зменшитися кількість ДТП: що змінять і на яких ділянках 14:10 Де зробити професійну чистку зубів у Вінниці? Огляд кращих стоматологій міста (партнерський проєкт) 13:34 На Тульчинщині та Шпиківщині через африканську чуму свиней запровадили карантин 12:02 Напружена доба: інтенсивні бої точилися на 11 ділянках фронту photo_camera 11:11 Реабілітація у Вінниці: які є послуги, кому і де їх надають? 11:00 У Вінниці очистять мозаїки на фасадах будівель photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up