Безоплатний пакет мед послуг: які обстеження та аналізи можна отримати?

Кожен пацієнт, що подав декларацію про обслуговування у сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, має право на безоплатний пакет медичних послуг.
Перелік послуг, які входять до цього пакета, чітко визначений і затверджений наказом МОЗ №504. Отримати ці послуги пацієнт може безоплатно. За нього заплатила Національна служба здоров’я України за договором з медичними закладами.
У цьому пакеті ціла низка послуг, обстежень та аналізів передбачених для профілактики та лікування серцево-судинних захворювань, а також для попередження гострих станів.
До таких послуг входять:
- правильне та регулярне вимірювання артеріального тиску.
- вимірювання окружності талії.
- оцінка загального серцево-судинного ризику за шкалою SCORE (систематична оцінка коронарного ризику або ризику смерті протягом 10 років), ;
- електрокардіограма;
- аналіз крові на загальний холестерин;
- швидкий тест на тропонін. Це специфічний маркер інфаркту міокарда, що у поєднанні з результатами ЕКГ, або методами діагностичної візуалізації, допомагає у виявленні гострого стану;
- консультація щодо відмови від ризикованих звичок та поведінки та формування здорового способу життя;
- направлення для проведення інших аналізів та досліджень до закладів вторинного рівня;
- медична допомога пацієнтам у невідкладному стані;
- призначення лікарських засобів з оформленням документів відповідно до законодавства;
- підготовка медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію;
- оформлення довідок, форм, листків непрацездатності.
Повний перелік послуг, аналізів та обстежень, які входять у безоплатний пакет послуг на первинній допомозі можна побачити тут.
Крім того, працює урядова програма “Доступні ліки”. Лікар виписує електронний рецепт, пацієнт - отримує потрібні йому ліки безоплатно або з невеликою доплатою. Перелік лікарських засобів, що підлягають за програмою “Доступні ліки”, можна переглянути тут.
Карту медичних закладів, які надають первинну медичну допомогу та мають договір з НСЗУ, можна побачити на сайті НСЗУ
Важливо! Якщо з пацієнта вимагають кошти за послуги, які входять до гарантованого пакета на первинній допомозі, він може звернутися у контакт-центр НСЗУ за коротким номером 1677. Пацієнт не повинен платити ще раз за те, що з його податків уже оплатила Національна служба здоров’я України.
Читайте також:
Регіональний кардіоцентр на Хмельницькому шосе: що вже побудували?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
ГаляА давайте будемо платити ну хоча б на 200 гривень більше збору на лікарні, але мати можливість якщо що безкоштовно пролікуватися. Я не кажу за онко, але щоб основні хвороби, дрібні операції і т.п. були безкоштовними