А ви знали, що голуби можуть бути небезпечними?

А ви знали, що голуби можуть бути небезпечними?
  • Голубів у містах завжди дуже багато. Тут вони мають хороший доступ до їжі
  • Часто на смітниках, де вони харчуються, є збудники різних інфекцій
  •  Деякими із них може заразитись людина: через брудні руки, часточки пір'я, повітря та пил

 

Проблема наявності голубів складна і неоднозначна. Вони, як і загалом усі елементи живої природи, можуть бути як корисними, так і небезпечними. Голуби — це абсолютні урбаністи. Їх дуже багато у містах через те, що:

  • є багато теплих приміщень, де вони можуть зимувати (горища, склади, автовокзали),
  • доступність їжі,
  • постійне розмноження,
  •  невелика кількість хижих птахів.

- Голуби, яких ми бачимо на вулицях міста, - це одомашнені голуби, вони можуть сягати навіть досить великих розмірів, - зазначає Олександр Матвійчук, орнітолог та доцент кафедри біології Вінницького державного педагогічного університету. - Для них достатньо їжі довкола. Тож підгодовувати їх не потрібно. Небезпечно те, що вони харчуються на смітниках, адже там найчастіше є збудники різних інфекцій, зокрема тих, якими може заразитись людина. Проте, якщо вилучити цю ланку природнього ланцюжка, то вся екосистема може зруйнуватись, або видозмінитись. Любителі голубів дуже негативно налаштовані проти хижих птахів, соколів, яструбів, і кажуть, що їх треба винищувати. Але, насправді, вони є своєрідними фільтрами. Вони обирають собі у жертви потенційно хворого голуба, який може бути носієм багатьох хворіб.

Відео дня

Хворого голуба можна впізнати за такими ознаками: тварина роздута, на слизових оболонках помітні виділення, оперення не гладке, тримається окремо від зграї. Орнітолог наполягає на тому, що голубів годувати не потрібно. Тим самим люди штучно збільшують їхню кількість і можливість розповсюдження різного роду інфекцій. Навіть годівнички для синичок, які ми робимо узимку, потрібно майструвати так, щоб голуби не мали до них доступу.

На що хворіють голуби?

- Птахи можуть бути переносниками більше сотні різних видів мікробів. Звичайно ж, не всі вони передаються людині. Голуби можуть заразити людину деякими вірусними, бактеріальними, грибковими і паразитарними хворобами, - застерігає Тетяна Вороновська, спеціаліст ГУ Держпроспоживслужби у Вінницій області. До прикладу, збудники орнітозу потрапляють у організм людини через слизову оболонку дихальних шляхів і вражають легені. Людина може заразитися при прямому контакті з хворими птахами, або шляхом вдихання частинок фекалій, слизу.

Як себе вберегти?

Правила профілактики зараження інфекціями голубів:

  • не варто занадто близько контактувати з вуличними або декоративними птахами;
  • не можна вживати їжу, або воду під час годування голубів на вулиці;
  • не варто дозволяти дитині занадто близько підходити до голубів на вулиці і годувати їх з рук;
  • обов’язково ретельно мити руки та обличчя після того, як Ви або дитина годували птахів;

Як зазначає орнітолог, попри неприємності, які можуть завдати голуби, ці птахи є естетичною окрасою міста. Але все ж для того, щоб уберегти своє здоров’я, слід просто дати птахам спокій та не чіпати їх.

Цей матеріал було підготовлено в рамках програми міжредакційних обмінів за підтримки національного фонду на підтримку демократії NED.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (7)
  • Олексій
    Ну не сотні видів хвороб, а десь з 15-20 хвороб у них поширені, з них небезпечних для людини 5-8, ну якщо пташинне лайно явно зїсти, то ще з 5 до цього списку приєднаються. Без образ, але наша сповивслужба не копенгаген у таких питаннях.
  • Tima <aka> Timoti
    Голуби летят над нашей зоной <lol
  • Алекс
    Ірина СКИшляк к чему этот текст нечем заняться решили попиарится на птицах У нас местные журналисты пишут обо всем и ни о чем лишь бы писать и бабло рубить
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 14 – 19 квітня photo_camera 10:01 Що не можна робити у Велику Суботу: традиції та заборони напередодні Великодня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up