Страсна п'ятниця 2018 відзначається православними християнами 6 квітня. Як правильно її провести, чого в цей день робити не варто, якими домашніми справами заборонено займатися, читайте далі.
П'ятниця останнього тижня Великого посту є днем печалі і трауру для всіх віруючих. Саме в цей день Ісус Христос був розіп'ятий на Голгофі. За традицією, в Страсну п'ятницю шанують пам'ять про скорботні події страти Сина Божого і дотримуються особливо суворого посту з багатьма заборонами. Церковна служба цього дня присвячена розповіді про страждання і смерть Христа. Під час служби в Страсну п'ятницю виносять Плащаницю, на якій зображений образ Спасителя в труні.
Тільки після цього для тих, хто постить, знімається заборона на прийом їжі. Дозволена їжа в передостанній день посту – тільки хліб і вода.
Також, за прикметою, зачата на Страсну п'ятницю дитина, буде багато хворіти.
Прибирання перед святом необхідно закінчити в Чистий четвер, тому що в п'ятницю не можна займатися домашніми справами, працювати на землі, шити, вишивати, в'язати.
Люди вірили, що посіяні в Страсну п'ятницю рослини не зійдуть, випрана білизна покриється плямами крові, а ніж поранить того, хто захоче їм що-небудь відрізати.
У найсуворіший день Великого посту забороняється їсти до виносу Плащаниці. Після цього можна з'їсти хліб і випити води.
Багато хто задається питанням, чи можна пекти паски в Страсну п'ятницю. Пращури вірили, що приготування великодніх страв в цей день є гріхом. Церквою рекомендується завершити всі передсвяткові приготування в Чистий четвер.
Однак, якщо господиня все ж таки наважиться пекти паски у Велику п'ятницю, перед замісом тіста потрібно попросити благословення у Господа і прочитати "Отче наш". У народі помітили, що спечений в цей день хліб набуває цілющої сили і довгий час не черствіє.
Варто зазначити, що на Великдень у Вінниці свтякова літургія проводитиметься у 46 православних храмах.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 13 від 26 березня 2025
Читати номер
Сепар Торонтуй
- Можно, сын мой. Только не жирную.