Віра

У цей день, 30 вересня, за народним і церковним календарем відзначається День Віри, Надії і Любові. Також в цей день православні віруючі вшановують пам'ять святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. 

Не зважаючи на війну в Україні, до Умані приїхали хасиди з Ізраїлю.  Правоохоронці Вінниччини розповіли про те, як забезпечували порядок під час святкування Рош га-Шана.

У вівторок, 27 вересня, православна церква святкує особливе свято — Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього. Що не можна робити цього дня, які традиції існують, читайте в матеріалі.

Церковний календар — система, що об'єднує річний цикл перехідних свят (прив'язані до Великодня) та цикл неперехідних свят і буднів. Церковний календар підкаже вірянам важливі свята та початок постів.

Сьогодні, 21 вересня, християни східного обряду святкують Різдво Пресвятої Богородиці або другу Пречисту. Це свято вважається одним з 12 головних для християн.

Церковний календар – система, що об'єднує річний цикл перехідних свят (прив'язані до Великодня) та цикл неперехідних свят і буднів. Церковний календар підкаже вірянам важливі свята та початок постів.

Успіння Пресвятої Богородиці відзначається щороку в кінці літа в один і той же день — 28 серпня. На Успіння віруючі читають молитву Божій Матері та просять благословення для себе та своїх рідних.

Упродовж 20 – 31 серпня на території Вінницької області забороняється проведення масових публічних заходів. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

У п'ятницю, 19 серпня, православні вінничани відзначають велике свято — Преображення Господнє та Яблучний Спас.

Три парафії у Жмеринському районі разом з настоятелем приєднались до Православної Церкви України.

keyboard_arrow_up