Віра

Від початку повномасштабної війни з росією до Православної Церкви України вже приєдналися десятки релігійних громад нашої області. Чому так відбувається?  

Духовенство та віряни виходять з церкви московського патріархату та долучаються до Православної Церкви України. На Вінниччині у травні священники та релігійні громади стали частиною ПЦУ.

Кілька вінничан хотіли подати церковну записку за упокій українських воїнів, але у церкві московського патріархату їм у цьому відмовили. Коментар з цього приводу від пресслужби єпархії нам отримати не вдалося, тому ми вирішили самостійно перевірили, чи відповідають їхні слова дійсності. 

Головне управління розвідки Міноборони опублікувало список служителів російської православної церкви, які співпрацюють із російськими пропагандистами в окупаційних цілях.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки розповів про п'ять причин, чому краще залишитися вдома на Великдень.

Страсна п'ятниця у 2022 році припадає на 22 квітня.  Страсна п'ятниця, також Стражденна, Велика, або Свята — згідно з християнським віровченням — це день розп'яття Ісуса Христа.  Для вірян це — найскорботніший день Страсного (Великого) тижня, за два дні перед Великоднем. 

Цьогоріч святкування Великодня відбудеться в умовах воєнного часу. Вірян просять залишатися вдома та дотримуватися умов комендантської години.

Цьогоріч велике свято Великодня вірянам радять провести вдома та не йти до храму. Розповідаємо, де транслюватимуть богослужіння.

Цього дня католики та деякі протестанки відзначають Великдень. Ми розповімо вам про 5 найвідоміших великодніх звичаїв, що мають стародавнє язичницьке походження.

Збираючи великодній кошик, варто уважно підійти до вибору продуктів, які ви хочете освятити в церкві. Кожен продукт несе символічне значення, яке важливо знати.

keyboard_arrow_up