Віра

Цей день, 30 червня, називали "нещасливим". Чому сьогодні не варто зайвий раз виходити на вулицю і купатися в озері, читайте...

В цей день, 29 червня, за православним календарем вшановують пам'ять святого Тихона. Історія свята та традиції, читайте далі.

Сьогодні, 27 травня, християни східного обряду відзначають День Святої Трійці. Історію, звичаї та прикмети цього дня дізнавайтеся...

У цей день, 21 травня, за православним  календарем  вшановують пам'ять одного з 12 апостолів Івана Богослова. Для чого у...

В цьому році Вознесіння випало на 17 травня. У цей день прийнято відвідувати церковні богослужіння, під час яких священики служать в білому одязі.

В цей день, 6 травня, у православній церкві відзначається одне з найбільших весняних свят на честь Юрія (Георгія) Змієборця – святого мученика і воїна. На іконах цього святого зображують як мужнього воїна на білому коні, який  списом проколює змія. Це символ перемоги добра над злом.

У місті відбудеться презентація книги. Ця книга незвична — це словник церковнослов’янської та української лексики Нового Завіту.

Сьогодні, 8 квітня 2018 року, відзначається найбільше християнське свято - Воскресіння Господнє. Люди в цей день вітаються словами «Христос воскрес» - «Во істину воскрес!». Як святкують Великдень вінничани, дивіться у нашому репортажі.

До святкування Великодня потрібно готуватися заздалегідь. Церква готує для віруючих особливе богослужіння найголовнішого свята. Що про Пасху пише Біблія та як потрібно святкувати Великдень, читайте далі.

У цей день Архангел Гавриїл був посланий Богом в місто Назарет до Пресвятої Діви Марії і повідомив, що Господь обрав її бути Матір'ю Божою. Як відзначати одне з найбільших християнських свят, читайте далі.

У Велику суботу ввечері в церквах починаються великодні служби, і прийнято ходити на всеношну. Якщо потрапити на службу з якихось причин не виходить, то все одно не можна лягати спати. Що обов'язково необхідно зробити у передвеликодню суботу, читайте далі.    

Збираючи великодній кошик, варто уважно підійти до вибору продуктів, які ви хочете освятити в церкві. Кожен продукт несе символічне значення, яке важливо знати.

Страсна п'ятниця 2018 відзначається православними християнами 6 квітня. Як правильно її провести, чого в цей день робити не варто, якими домашніми справами заборонено займатися, читайте далі.

Чистий четвер — четвертий день Страсного тижня, пов'язаний із безліччю традицій і звичаїв. Щоб належним чином підготуватися до Великодня, важливо знати, які справи у цей день дозволяються, а від чого церква радить утриматися.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up