Віра

У день семи апостолів, 10 серпня, зазвичай, не влаштовували жодних ярмарків, не вирушали на ринок.

Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній очолить урочисту Божественну літургію у Спасо-Преображенському...

В цей день, 7 серпня, за православним календарем вшановується пам'ять святої Анни (Ганни) - матері Марії, яка народила Ісуса...

У неділю, 28 липня 2018 року, в Україні відзначається День Хрещення Київської Русі. Чому сьогодні жінки можуть святкувати...

В цей день, 26 липня, у православній церкві згадують великого благовісника - архангела Гавриїла. Ім'я цього янгола означає "Всевишній - сила моя". Він шанується вірянами, як той, хто відкриває людям Божественні знання і приносить добрі звістки.

У цей день, 24 липня, вшановували святу Ольгу, яка була дружиною князя Ігоря. Віряни сьогодні моляться про втіху вдови, а молоді дівчата просять вдалого заміжжя.

Свято отримало назву на честь дванадцяти апостолів-учнів Христа, найбільш наближених до нього.

Митрополит Вінницький і Барський Симеон звернувся щодо можливих провокацій навколо Спасо-Преображенського собору ПЦУ. Вірян Православної Церкви України закликають до спільної молитви і запрошують до Спасо-Преображенського собору в неділю, 14 липня на 16-ту годину.

Свято Петра і Павла посідає важливе місце, оскільки святий Петро вважається першим серед апостолів, їхнім пастирем.

У селі під Вінницею посварилися віряни ПЦУ УПЦ Московського патріархату.  У результаті сутички постраждало троє людей.  Нині поліцейські цілодобово охороняють правопорядок біля храму у селі Лука-Мелешківська.

Цей день, 30 червня, називали "нещасливим". Чому сьогодні не варто зайвий раз виходити на вулицю і купатися в озері, читайте далі.

В цей день, 29 червня, православні християни вшановують пам'ять святого Тихона. Історія свята та традиції, читайте далі.

У православній церкві 22 червня вшановують пам'ять святителя Кирила, архієпископа Олександрійського.

Близько тисячі вірян УПЦ Московського патріархату збирались на Молитовне стояння під стінами Вінницької ОДА. Вимагали припинити захоплення храмів та розпалювання міжконфесійної ворожнечі. Після молитви пройшлись ходою до Собору у який їх не пустили. Один із священників  кілька разів жартома просив у гучномовець болгарку, щоб вирізати двері.

keyboard_arrow_up