Віра

Сьогодні, 9 жовтня, поблизу храму Покрови Пресвятої Богородиці українсько-грекокатолицької церкви відкрили пам'ятник Блаженнішому Патріарху Любомиру Гузару. До заходу долучилося чимало парафіян.

До 1967 року людину вважали мертвою, коли зупиняється її серце. Після 1967 року смерть людини констатують із моменту смерті мозку. В Україні почали робити операції з трансплантації органів не так давно. На цьому тижні завдяки донору з Вінниці пересадили серце, дві нирки та печінку трьом дітям та 17-річній дівчині. Медики мають потребу в донорских органах, але культура дарування органів для інших людей ще й досі не є популярною. Вінничани мають бажання дати згоду стати донорами посмертно. Але люди запитують, яка позиція Церкви до питання донорства органів. Ми запитали про це священиків різних конфесій.

У цей день, 30 вересня, за народним і церковним календарем відзначається День Віри, Надії і Любові. Також в цей день православні віруючі вшановують пам'ять святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. 

Церковний календар — система, що об'єднує річний цикл перехідних свят (прив'язані до Великодня) та цикл неперехідних свят і буднів. Усі дні, що мають значення для вірян, пов'язують не з місяцем і числом, а з тим або іншим святим.

Це єдиний в світі пам'ятник Блаженнішому Любомиру Гузару. Його можна побачити поблизу храму Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ, що на Київській. Встановили його там сьогодні, 28 вересня. Кошти на його виготовлення зібрали віряни. Коли відбудеться урочисте відкриття скульптури?

Обряд вінчання в церкві — це укладення шлюбу перед Богом. Відтак вважається, що наречені, які вступають у церковний шлюб, мають все зважити і бажати цього всією душею. Як виявилося, вінчання двох закоханих сердець – справа досить мультизадачна, адже напередодні церемонії наречені мають пройти цілий ряд обрядів. В одному храмі таїнство коштує 1000 грн, в іншому — 700 грн, а десь взагалі безкоштовно. Про те, що необхідно для проведення церемонії в церкві, особливості та вартість обряду у Вінниці — читайте далі в матеріалі.

Православна Церква України запустила власний мобільний додаток «Моя Церква». Як обіцяють розробники, там можна спілкуватися в онлайн-чаті зі священником, дізнаватися новини з життя церкви, мати в телефоні онлайн-карту храмів і не тільки.  Ми протестували, як працює цей мобільний застосунок та розповідаємо вам.

Різдво Богородиці — є одним з найважливіших християнських свят. Його відзначають восени, а саме — 21 вересня.

Свято Усікновення глави Івана Предтечі — день пам'яті страти Предтечі і Хрестителя Господнього Івана. Це друге велике свято після свята Богоматері. У цей день віряни дотримуються строгого посту на знак скорботи про насильницьку смерть великого пророка.

У Брацлаві чекають сотень, а то й тисячі хасидів. Представники релігійного руху святкуватимуть в Умані Рош Га-Шана, а перед тим завжди направляються на Вінниччину. Саме тут, в Немирівському районі є стародавня могила Натана, відомого як Реб Носон, який був учнем і писарем Ребби Нахмана — засновника династії Брацлавських хасидів. Дізналися, як в Брацлаві готуються до приїзду іноземних гостей з усіх куточків світу та як до паломництва ставляться місцеві жителі.

keyboard_arrow_up