Віра

Три важливі події у житті кожного — народження, одруження та смерть. У віруючої людини вони зазвичай супроводжують церковними обрядами.  Ми дізналися у різних парафіях нашого міста, як потрібно готуватися до цих таїнств та у скільки вони обходяться. 

Храми на Різдвяні свята не закривали, але церкви у свою чергу мають дотримуватися карантинних обмежень.  Поговорили з представниками храмів про те, як карантин змінив роботу церков на Різдво та як вони працюють зараз, у час локдауна.   

Цього дня вшановується пам’ять святих з Нікомидії. Наші пращури помітили, що погода цього дня вказує на погоду в липні.  У цей день обов'язково треба зустрітися з родичами і нагодувати їх солоною їжею.

Обласне свято національної кухні «Чим хата багата, тим і рада»,  уперше відбулося онлайн. Його організатор — обласний Центр народної творчості — протягом січня знайомитиме з екрана зі стравами різних народів. Що покажуть охочим поїсти… заочно?

В цей день, 7 січня, святкують велике християнське свято, день народження Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей з полону гріха. Свято Різдва належить до великих християнських, так званих Дванадесятих неперехідних свят, та має п'ять днів передсвяткування і шість днів післясвяткування і завершується святом Обрізанням Господнім.

Історики Вінницького краєзнавчого музею розповіли про народні традиції Поділля Святвечора та Багатої куті.

Святвечір символізує багатство і світ в кожній родині. Все та всі повинні в цей вечір бути на своїх місцях. Інакше весь рік будете все робити занадто пізно і всюди спізнюватися. Ще декілька традицій наших пращурів.

Новорічні та різдвяні свята ще з давніх часів супроводжуються різними веселими традиціями. Діти і дорослі ходять по будинках та квартирах і колядують, щедрують, посівають.

25 грудня відзначається одне з найголовніших свят у католиків та протестантів – Різдво Христове. Цей день є одним з найбільш шанованих в Україні.

Коли на небі запалає перша зірка — родина сідає до різдвяного столу.  Не існує якогось специфічного канону, які страви мають бути на столі у Святвечір. Прийнято, щоб їх було 12, які символізують апостолів

keyboard_arrow_up