Віра

Хрещення дитини — це велике таїнство, до якого батьки підходять благоговійно та обдумано. Ми вирішили дізнатися, з якими священниками найчастіше консультуються вінничани про церковні обряди, а також до кого цілеспрямовано йдуть на хрещення.

Підготували для вас церковний календар православних та католиків на липень 2021 року. Прогляньте, щоб знати, на який день припадає свято і коли піст.

Сьогодні, 28 червня, розпочинається Петрів піст — перший літній багатоденний піст. Приурочений він до свята на честь апостолів Павла і Петра 12 липня. Піст не є суворим. Його головна мета — очистити тіло і душу, виховати християнина. 

Щороку на 50-й день після великої паски віруючі відзначають одне з дванадцяти головних церковних свят Трійцю. Оскільки дата Пасхи кожен раз зміщується, разом з нею змінюється і дата Трійці. У 2021 році Трійцю відзначаємо 20 червня.

Цього дня православні відзначають Великдень. Ми розповімо вам про 5 найвідоміших великодніх звичаїв, що мають стародавнє язичницьке походження.

Завтра, 2 травня, відзначається найважливіше свято у православних християн Світле Христове Воскресіння. Що можна і не можна робити в цей день.

У Велику суботу ввечері в церквах починаються великодні служби. Що обов'язково необхідно зробити у передвеликодню суботу, читайте далі.    

У неділю, 2 травня, віряни відзначатимуть головне свято християн Великдень. У пресслужбі Вінницько-Барьської єпархії Української Православної церкви, повідомили, що освячення великодніх кошиків відбудеться, як зазвичай, на вулиці. Читайте розклад Великодніх богослужінь у Вінниці.

Страсна п'ятниця – найсуворіший день останнього тижня Великого посту. У 2021 році вона випадає на 30 квітня. Дізнайтеся традиції і прикмети свята, а також що можна робити в цей день.

Цього дня, 29 квітня, відзначають Чистий четвер. У матеріалі ви зможете дізнатися про всі особливості Чистого четверга, а також що можна робити в цей день і що категорично заборонено.

keyboard_arrow_up