Віра

play_circle_filled

Цього дня, 15 лютого православні відзначають Стрітення Господнє. Це одне із 12 найголовніших церковних свят у році, хоча...

Всього на сьогоднішній день ПЦУ поповнилася 260 релігійними громадами.  Лідером перепідпорядкування єдиної церкви громад...

У цей день, 10 лютого, у православній церкві відзначається день Єфрема. А в народі колись святкували День домовика.

Релігійна громада парафії «Святої великомучениці Параскеви П’ятниці Української Православної церкви» ухвалила рішення змінити...

Рішення про перехід до Православної церкви України ухвалили дві релігійні громади Вінниччини.

У вівторок, 5 лютого, Вінницький апеляційний суд став на сторону Київської Митрополії Української Православної церкви (Московського патріархату) у цивільній справі за позовом Володимира Шостацького (Симеона). Коротко пояснюємо про судову справу.

Вчора,  5 лютого 2019 року, у Соборі Святої Софії Київської відбулося перше засідання Священного Синоду Помісної Української Православної Церкви. У засіданні під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія взяв участь і  Митрополит Вінницький і Барський Симеон.

В цей день, 6 лютого, православна церква відзначає День пам'яті святої Ксенії Петербурзької. Її ікони стоять в храмах і будинках, до неї моляться і просять про допомогу.

У Вінницькому міському суді мало відбутися слухання позову митрополита Вінницького і Барського Симеона проти рішення церкви московського патріархату щодо позбавлення Симеона права очолювати єпархію. Ми ведемо прямий репортаж з під стін суду.

У цей день, 27 січня, згадують про святу рівноапостольну Ніну. Читайте історію святої рівноапостольної Ніни і дізнавайтеся, чим ми їй зобов'язані.

На свято Водохреща та після свята до Православної Церкви України приєдналися шість релігійних громад.

За народними повір’ями, 26 січня працювати не варто, треба лежати у ліжку. Чому коти цього дня – особливі, читайте далі.

Ще одна вінницька громада одноголосно ухвалила рішення про приєднання до Помісної Православної церкви України. Але перед цим було тривале обговорення ситуації в церковному житті України.

На Вінниччині за останній тиждень фіксувалися кілька конфліктних ситуацій між представниками різних релігійних громад, пов’язані з процесом переходу вірян до Православної Церкви України та користуванням культовими спорудами.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up