Віра

Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії – велике християнське свято. У православ'ї воно є одним із дванадцяти найважливіших після Великодня свят.

11 вересня православні християни згадують Усікновення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. У цей день парафіяни дотримуються сурового посту. Також є деякі заборони.

У серпні на нас чекає три Спаси. Перший — медовий, або Маковея. Другий — яблуневий та третій — горіховий. Перший Спас назвали на честь солодких ласощів, оскільки в цей день заведено святити в храмах мед нового збору. Після благословення мед пускають в приготування їжі, зокрема — випічки.

Преображення Господнє – одне з 12 найбільших православних свят, встановлене на честь явлення божественної сили Христа Спасителя своїм учням. Його ще називають другим Богоявленням.

В цей день, 7 серпня, за православним календарем вшановується пам'ять святої Анни (Ганни) - матері Марії, яка народила Ісуса Христа. Свята Анна є покровителькою вагітних.

У вівторок, 4 серпня, відзначається одна з найважливіших дат церковного календаря День Святої Марії Магдалини. У цей день прийнято молитися святій, яка допоможе у всіх справах і направить душу на шлях істинний, позбавивши від спокус. Крім того, існує традиція вмиватися ранковою росою, яка дарує молодість та красу. 

У цей день, 24 липня, вшановували святу Ольгу, яка була дружиною князя Ігоря. Віряни моляться про втіху вдови, а молоді дівчата просять вдалого заміжжя.

Новозбудований храм Архістратига Михаїла освятили у селі Лучинчик Мурованокуриловецького району. Святиню спорудили за кошти місцевого сільгосппідприємства «Дружба народів». Ініціатором будівництва став керівник господарства Мартін Айрапетян. Чому вирішив витратити немалі кошти на храм?

За православним календарем 7 липня церква відзначає Різдво Івана Хрестителя. Це свято збігалось із язичницьким святом літнього сонцестояння, тому з’явилася ще одна назва - Івана Купала. Однак, не варто помилятися і думати, що це одне і теж свято.

Митрополит Симеон нещодавно захворів на коронавірус. Він розповів, який у нього нині стан здоров'я.

keyboard_arrow_up