Віра

Цьогоріч великодні свята українці вперше зустрічатимуть в умовах карантину. Пропонують проект «Великдень вдома», який не передбачає участь вірян в храмових богослужіннях. Ми запитали у представників місцевого духовенства про організацію прийдешнього свята.  

В період карантину варто утриматися людних місць, серед яких і церква. Та це не значить, що служіння варто ігнорувати та не відвідувати. Спасо-Преображенський кафедральний собор для того, щоб усі бажаючі змогли долучитися до служби, почали проводити її онлайн.

Спасо-Преображенський кафедральний собор закликав вірян, які мають ознаки захворювання грипу, залишитися вдома. Для того, щоб усі бажаючі змогли відвідати службу, служіння почали проводити онлайн.

З 2 березня розпочався Великий піст. У цей період кожна віруюча людина повинна вести себе смиренно.

Сьогодні, 24 лютого, на 78-му році життя, після важкої і тривалої хвороби помер заштатний клірик Вінницької єпархії протоієрей Стефан Синюк. Про це повідомили у прес службі Вінницько-Барської єпархії ПЦУ.

Щороку в Україні на Водохреще люди пірнають у крижану воду. Більшість вважає, що таким способом можна очиститися від гріхів. Православна церква України розповіла, чому це не так та як варто ставитися до купання.

Цього дня вшановується пам’ять святих з Нікомидії. Наші пращури помітили, що погода цього дня вказує на погоду в липні.  У цей день обов'язково треба зустрітися з родичами і нагодувати їх солоною їжею.

В цей день, 9 січня, віруючі вшановують пам’ять Святого Великомученика Стефана – архідиякона, який прийняв смерть в ім’я віри в Ісуса Христа. Як правило, морози в даний період досить сильні, і говорять про те, що прийшла справжня зима. Іменини відзначають носії імені Степан (Стефан).

Ще тривають новорічні святки, під час яких дівчата продовжують гадати. До речі, кажуть, що 8 січня ворожіння на шлюб – найправдивіше.

Оприлюднили розклад богослужінь на цей тиждень (7 - 12 січня). Читайте, коли проводитимуть різдвяне богослужіння Православна церква України та Українська православна церква.

keyboard_arrow_up