Віра
play_circle_filled

За православним календарем цього дня церква відзначає Різдво Івана Хрестителя. Це свято збігалось із язичницьким святом літнього...

Зелені свята  в 2017 році відзначатимуть завтра, 4 червня. Що не можна робити в цей день, щоб уникнути неприємностей.  

Якщо ваші діти будуть бачити, що ви почитаєте покійних родичів, це стане традицією для них в майбутньому.

Цьогоріч свято Вознесіння Господнього відзначається 25 травня. У цей день здавна існує багато традицій та звичаїв. Ми вирішили...

За невідомих причин у Немирові зайнявся костел. Причину пожежі та збитки, які вона завдала, нині з'ясовують.

Сьогодні, 16 травня, за православним календарем згадують святих Тимофія і Мавру. В цей день господині радіють і обов'язково варять зелений борщ, а всі - б'ються кропивою.

Наприкінці квітня у Вінниці стартував Фестиваль творчості і талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе». На захід нещодавно завітав Митрополит Симеон. Особливу увагу він приділив роботам на духовну тематику.

Великдень асоціюється найчастіше у більшості українців з крашанками або паскою. Але не всі знають, що саме символізує яйце для християн.

З 1 травня 2017 року вінничани мають можливість стати паломниками. Подорожі безкоштовні, але потрібно зареєструватись.

У 2017 році католики і православні Великдень відзначають в один день – 15 і 16 квітня. У ці дні в усіх храмах міста відбудуться урочисті богослужіння.

У Великодню ніч, із 15 на 16 квітня, до міста привезуть Благодатний вогонь. Його спочатку доставлять до Спасо-Преображенського кафедрального собору.

Сьогодні, 10 квітня, у православних християн розпочинається Страсний тиждень, або Страсна седмиця – найскорботніші дні перед світлим святом Христового Воскресіння. Страсний тиждень у 2017 році триває з 10 до 16 квітня. Протягом цих семи днів потрібно особливо дотримуватися посту. Також існує ряд традицій та обрядодій пов'язаних з останнім передпасхальним тижнем.

Релігійні конфесії Вінницької області об'єднаються та разом молитимуться за мир. Усе це відбудеться у рамках відзначення 500-річчя Реформації.  

В місті Козятині, що у Вінницькій області, було скоєно акт вандалізму супроти храму Української Греко-Католицької Церкви.