Перше побачення займає мало часу, але він дуже продуктивний. Знаєте чому? Тому що це перевірка на «внутрішній вогник». Прийшли ви в ресторан, зустрілися в парку, на виставці чи концерті і у вас є буквально кілька фраз, рухів, посмішок, жартів, щоб з’явилася відповідь на запитання (або відчуття всередині): «Він/вона класна/ий?», «Він/вона мені подобається?»,«Мені з ним/нею цікаво?», «Хочу продовження?» А коли побачення триває і нічого ніде не лоскоче, ну все. До речі, це працює в обидва боки.
Якщо перше побачення провалилось і ви думаєте, що може варто дати другий шанс, подумайте ще раз. Адже, йдучи на зустріч з незнайомкою чи незнайомцем (взагалі-то симпатичною для вас людиною, тому що з не симпатичними на побачення на ходять), ви намагаєтесь справити враження. Очікувано, що і на тому боці прагнуть того самого. Якщо ви не сподобалися чи вам не сподобалися (а ми пам’ятаємо, що намагалися), так чи варто пробувати знову і знову.
З дівчатами таке часто (хоч і з хлопцями не менше) - не хочеться ображати людину і ходять, ходять, доки від роздратування не викинуть якусь дурницю.
(До речі, це не маленька така претензія на королівський трон, тому що вважаєте себе апріорі дуже важливою персоною для всіх, і ваша відмова просто вб’є людину наповал, вона більше ніколи не зможе покохати). Уявіть, якщо у вас виникають такі думки, на тій стороні мотивація може бути ідентична. Приємно? Тобто, якщо ви дівчина і йдете на друге побачення, щоб не образити цього (лоха) гарного чоловіка, то він теж цілком може думати: «прикро, що ця (корова) чудова дівчина мене не зачепила, але на безриб’ї»…
І тут потрібно пам’ятати, що у чоловіків є фора (ми зараз про секс). Для них хотіти і прагнути сексу — норм. Практично з усіма (хіба що вже з зовсім гидкими ні). Це і для самооцінки «ок», і взагалі він час витрачав, ресторан шукав, платив, можливо, потрібна компенсація. А вам що, дівчата?
Друге побачення може бути тільки з тим, хто одразу, з перших хвилин сподобався. У відповідь бажано постаратися сподобатися теж. Якщо ні, йдіть собі. Взагалі є хороший маркер на продовження стосунків — бажання.
Хочеться сексу? Все ок. Тільки не потрібно це брати на озброєння для необдуманих та швидких дій. Летіти в ліжко, гублячи капці, лишень тільки трішечки заворушилося внизу живота — нерозумно. Краще дочекайтеся сильнішого потягу і взаємного, звичайно. Тим паче, до першого сексу можна зустрічатися скільки завгодно раз, (хоч три)… Але саме ось це «хочу його/її» має бути одразу на першому побаченні, інакше все без толку. Звичайно, можна сказати собі не розгледів/ла, а раптом. Але другий раз ви будете сидіти і чекати, коли вже нарешті прийде те бажання, і це очікування буде читатися в усьому. До речі, на тій стороні, можете не сумніватися, все так само тухло. Інакше ви б не кисли.
Для хлопців
Для дівчат
Валерій Андросов, психолог:
— Перше побачення — це завжди нервовий і інтригуючий момент. Тут може бути важлива кожна дрібниця і деталь. Як одного разу сказала одна клієнтка: «Зустріли мене по одягу. Провели теж погано». Для того, щоб перше побачення було успішним, варто пам’ятати, з чого саме складається враження. У найпростішому варіанті враження складається з зовнішності, поведінки та емоцій. Кожна з цих складових грає важливу роль. Зовнішність повинна відповідати на питання: «Хто я? Яке місце займаю в цьому житті? Чим займаюся?» Одягаючись, думайте про те, як ви хочете, щоб вас побачили. Діловою мовою це називається front-office. Картинка, яку інші люди бачать, і будують по ній загальне враження. Можете пройтися по вулиці і помітити: кожна людина своїм одягом щось говорить або доносить світу. Що доносите ви? Поведінка на першому побаченні може бути різною. Основна ваша задача — це своєю поведінкою донести: «Зі мною цікаво, прикольно, комфортно, безпечно». Саме тому сюрпризи можуть бути, але переборщувати не варто. З емоціями цікавіше. Багато людей на першому побаченні відчувають емоції тривоги, страху і так далі. Для того, щоб послабити ці недоречні емоції, можна зробити цікавий трюк. Викличте у себе стан інтересу. Зробити це просто. Подумайте: «Що за людина поруч зі мною? Чим він захоплюється? Які у нас є спільні теми?» Пам’ятайте: інтерес глушить невпевненість. Плюс інтерес створює те, що називається «орієнтація назовні». Вона дозволяє зменшити той самий внутрішній діалог, який так заважає при знайомстві.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер