Вінничанка Лілія Бакар здобула срібло на Всесвітньому фестивалі української культури

Вінничанка Лілія Бакар здобула срібло на Всесвітньому фестивалі української культури
  • Вінничанка Лілія Бакар посіла друге місце на Всесвітньому фестивалі культури та мистецтва у Кардіффі.
  • Наразі дівчинка проживає у столиці Уельсу, де отримала прихисток разом із родиною.

За срібло у Всесвітньому фестивалі культури та мистецтва дівчинка просить у родини винагороду: золотистого ретрівера. Обіцяє, що буде відкладати кошти із свого невеличкого заробітку та кишенькових, аби покрити витрати. Потрібно ж підстрахуватися на зворотній квиток чотирилапому в Україну.

Юна зірка паралельно навчається онлайн  у Вінницькому ліцеї № 21 та стаціонарно - у британській школі St. Teilo High School. До речі, школярам у Британії не позаздриш, навчання триває аж до 18 липня.

Відео дня

Окрім цього, Ліля Бакар виборола можливість прийняти участь у мистецькій програмі Сommоnwelath, де відбувається взаємообмін арт-молоддю Уельсу та Гамбургу. За кожну сесію отримає «зарплатню» - у 15£.

Лілія також отримала грантову підтримку від Young Sound Uk. Її витратила на закупівлю апаратури - клавіші, гітару, мікрофон тощо.

Івенти на допомогу Україні

Відбіркові тури фестивалю пройшли в українському хабі Кардіффу. На фестиваль приїхали виконавці та митці, що наразі проживають у різних куточках Великої Британії.

Завершилась подія гала-концертом в старовинному соборі. Організатором фестивалю були заслужені артисти України Павло Бубряк та Ілля Лернер.

На фестивалі усі без виключення закохались у баяниста Михайла з Вустеру. Разом із його запальним ансамблем «Вишиванки» Ліля Бакар виконала композицію «А життя є», що розучила ще у під керівництвом Марії Лисак у вінницькому ансамблі «Джерельце» міського Палацу дітей та юнацтва.

Ліля разом із друзями із початком війни співає в аматорської формації Singing Circle Cardiff, яка невпинно приймає участь у культурних та фандрайзингових івентах на допомогу Україні. Співаки Singing Circle Cardiff представили на фестивалі сольні пісні та музику і вибороли перші місця.

«Райські» квіти та добрі картини

Киянки Тетяна із донечкою Софійкою представили власні пісні. Нікола, британка з українськими коренями, чудово грала і заворожила усіх свою авторською композицію, а також представила колекцію деревʼяних виробів Гуцульщини.

Юрій Бачинський, до речі, також родом з Вінниччини, підготував Lady Madonna від «Бітлів». Ах, шкода що сера Пола Маккартні не запросили! Він би однозначно оцінив ці старання.

У соборі неймовірно зазвучав голос Алли Постолатій. Гран-прі із оваціями зірвала Юлія Шоколенко. В мистецьких категоріях відзначились Оксана Фролова і Марина Волкодав.

Творчість Оксани неодноразово слугувала на користь України. Вона щоразу донатить прикраси ручної роботи для аукціонів на різних івентах, а виручені кошти йдуть у скарбничку Перемоги.

Марина Волкодав, художниця та двічі вимушена переселенка, здивувала усіх теплом та дуже добрими мотивами. Її «райські» квіти та надзвичайно добрі картини розходяться наче гарячі пиріжки на місцевих ярмарках. Мисткиня почала малювати лише вісім місяців тому, попри біль після важкої операції, і вже мала власну виставку.

Більшу частину винагороди Марина Волкодав, витрачає на благочинність. Решту - на закупівлю матеріалу для нових робіт. Каже, що малювання рятує від болю, фізичного та душевного.

 

Завітала українська телеведуча

А ще на фестиваль завітала у якості члена журі заслужена артистка України, композиторка та знана усіма Алла Мігай, обожнювана мільйонами дітей телеведуча (приміром, у передачі «На добраніч, діти»). Вона наразі активно підтримує українські таланти у Великій Британії. Нещодавно Алла Мігай провела грандіозний фестиваль «Ukraine» у Херефорді за участю півтисячі відвідувачів.

До речі, фестиваль - це також можливість єднання та взаємопідтримки. Більшість батьків учасників фесту, зазначають, що мають челеджі переселенського життя, особливо щодо забезпечення позашкільноі освіти талановитим дітям.

 

Читайте також:

Ведмежата Подільського зоопарку тішать відвідувачів літніми водними іграми

Кого вітаємо та що святкуємо. Історія, заборони та прикмети 6 липня

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Nataliya Marchenko
    Участь беруть, а не приймають….

keyboard_arrow_up