Видатному українському хірургу Олександру Шалімову виповнилось 100 років (Прес-служба "Інтер")

Видатному українському хірургу Олександру Шалімову виповнилось 100 років (Прес-служба "Інтер")

20 січня одному з найвизначніших хірургів України Олександру Шалімову виповнилося б 100 років. Його ім'я, поряд з ім'ям Миколи Амосова, - синонім прориву в медицині. Завдяки його розробкам лікарі досі рятують людські життя по всьому світу.

Шалімов запровадив нові методи операцій при захворюваннях органів травлення, серця, судин, онкологічних захворюваннях. З його ім'ям пов'язаний розвиток мікрохірургії в нашій країні. Він першим став оперувати на підшлунковій залозі, провів першу вдалу пересадку підшлункової хворому на діабет. Першу в Україні операцію з пересадки серця підготував теж саме він. На рахунку Олександра Шалімова – понад 40 тисяч операцій, 830 наукових робіт і 112 винаходів. Він виховав цілу плеяду учнів – хірургів «вищої ліги».

​​

Олександр Шалімов народився у Липецькій області Росії, проте світову славу здобув, працюючи у Києві та Харкові.

Відео дня

Телеканал «Інтер» зняв документальний фільм про засновника української школи хірургії – «Шалімов. Сто років як один день». Автори проекту розкажуть про те, як звичайний сільський хлопець став важливою частиною нашої історії, людиною, з ім'ям якого пов'язана ціла епоха у розвитку вітчизняної і світової хірургії. Фанатично відданий своїй справі, Шалімов день у день кілька десятиліть жив і працював в одному графіку. Команда проекту відновила режим дня геніального хірурга завдяки спогадам його сина Віктора, а також його учнів і колег, співробітників Національного інституту хірургії і трансплантології ім. О. О. Шалімова. У проекті використані кадри архівного відео - уривки одного з найбільш докладних інтерв'ю геніального хірурга. Журналісти розшукали пацієнтів Олександра Шалімова, які сьогодні живі завдяки його золотим рукам і серцю. Фільм вийде у ефір 20 січня 0 9.15 на телеканалі «Інтер».

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху 15:34 Керівницю «Вінницязеленбуд» внесли до реєстру корупціонерів. Хто тепер керує підприємством? 14:52 У сервісному центрі Вінниці вперше зареєстрували гірничого велетня. Спецтехніка отримала номер 00001 14:24 У Вінниці планують відкрити нові заклади освіти. Де та які саме? 14:08 Липневі тури від Офісу туризму: музей трамвая, пошуки дзену і смарагдова вода чекають на вінничан 12:54 Вінницьку прокуратуру очолив Олег Ткаленко — прокурор з мільйонними статками 12:02 Героя України Максима Устименка, який загинув у бою на F-16, чекали вдома на Вінниччині photo_camera 11:06 У Вінниці врятували жінку з раком і тяжкою хворобою серця. Медики провели комбіновану операцію 10:40 Де замовити смачний торт, печиво та інші солодощі у Вінниці (партнерський проєкт) 10:08 Поліцейський зробив пропозицію випускниці просто на сцені медуніверситету play_circle_filled 09:46 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 1 липня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up