Володимир Зеленський підписав закон про повернення електронного декларування

Володимир Зеленський підписав закон про повернення електронного декларування
  • Президент Володимир Зеленський 10 жовтня 2023 року підписав закон, який відновлює обов'язок для посадовців подавати декларації про свої доходи, майно та витрати.
  • Повернення декларування є важливим кроком у боротьбі з корупцією і дозволяє громадськості та НАЗК відстежувати майновий стан посадовців.

 

Президент Володимир Зеленський 10 жовтня 2023 року підписав Закон України № 3384-ІХ, який відновлює обов'язок для посадовців подавати декларації про свої доходи, майно та витрати. Закон набуде чинності з наступного дня після його опублікування.

Раніше декларування призупинили через війну в Україні. За цей час посадовці не подавали декларації за 2021 і 2022 роки.

З відновленням декларування чиновники знову будуть зобов'язані подавати декларації за ці два роки. Декларації потрібно буде подати до 31 січня 2024 року.

Відео дня

Крім того, закон передбачає відновлення повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) щодо проведення перевірок декларацій. НАЗК буде перевіряти декларації посадовців на предмет можливих порушень.

Що означає повернення декларування?

Повернення декларування є важливим кроком у боротьбі з корупцією. Декларації дозволяють громадськості та НАЗК відстежувати майновий стан посадовців і перевіряти, чи не є їхні доходи надто високими або неспівмірними з їхніми посадовими повноваженнями.

Як подати декларацію?

Декларації подаються в електронному вигляді через портал електронних послуг НАЗК. Декларанти, які не мають можливості подати декларацію в електронному вигляді, можуть звернутися до НАЗК для отримання паперової форми.

Детальніше про повернення декларування можна дізнатися на сайті НАЗК.

Що потрібно зробити посадовцям?

Посадовці, які зобов'язані подавати декларації, повинні:

  • Подати декларації за 2021 і 2022 роки до 31 січня 2024 року.
  • Вчасно та без помилок заповнити декларації.
  • Слідкувати за новинами на сайті та у соціальних мережах на офіційних сторінках НАЗК у Телеграм та Фейсбук.

Довідка 

  • 5 вересня Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №9534 про відновлення електронного декларування для чиновників, але реєстр мали відкрити лише через рік.
  • Президент Володимир Зеленський повідомив, що прийме рішення щодо ухваленого Верховною Радою закону про електронне декларування після консультацій із віцепрем'єркою з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною.
  • Українці лише за добу зібрали понад 25 тисяч підписів під петицією з вимогою до президента накласти вето на законопроєкт №9534 та повернути його до парламенту, щоб відкрити реєстр майнових декларацій чиновників.
  • 12 вересня президент Володимир Зеленський наклав вето на закон, який зберігає обмеження щодо електронного декларування.
  • 20 вересня Верховна Рада схвалила виправлений закон про відновлення е-декларування.

 

Читайте також: 

Володимир Зеленський ветував закон про електронне декларування

Ніхто, крім нас, не змінить Вінницю на краще. Як писати звернення до міськради?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up