Відповідно до обвинувачення Іван, або як його називають на Заході Джон Дем’янюк, під час війни потрапив у табір для військовополонених, де був завербований. Він пройшов курс навчання у концтаборі та склав присягу СС.
Після війни Іван Дем’янюк разом із дружиною та дочкою емігрував до США, а у 1958 році отримав американське громадянство.
Уже наприкінці 70-х років минулого століття Дем’янюку висунули обвинувачення в тому, що саме він є «Іваном Грозним», наглядачем в нацистському концтаборі, де він обслуговував газові камери.
Розгляд справи триватиме кілька місяців, і за попередніми прогнозами має закінчитися в травні 2010 року. За цей час у суді заслухають свідчення 23 свідків. А в процесі братимуть участь 40 приватних обвинувачів, здебільшого родичі людей вбитих у Собіборі.
Незадовго до початку процесу адвокат Дем’янюка намагався відкласти початок слухань, посилаючись на стан здоров’я підзахисного.
Нагадаємо, що за свідченнями деяких земляків Дем’янюка, «Іваном Грозним» є зовсім інша людина з таким же ім’ям та прізвищем.
Тим не менш, якщо суд визнає Івана Дем’янюка винним, строк його ув’язнення складе 435000 років.
Детальніше з біографією Івана Дем'янюка, а також із судовими процесами, які проходили проти нього у Ізраїлі та США, ви можете ознайомитися тут.
Тим часом, як стало відомо вчора, 2 грудня, слухання в суді справи Івана Дем’янюка скасували.
Головуючий суддя повідомив, що, за рішенням лікаря, 89-річний Дем’янюк не може брати участі в слуханнях через те, що в нього підвищена температура. Суд має продовжитися 21 грудня.
Про те, що автономи вимагают свободу Івану Дем'янюку, можна прочитати тут.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер