Гриценко у Вінниці: про об’єднання партій та шоуменів на виборах

Гриценко у Вінниці: про об’єднання партій та шоуменів на виборах

Екс-міністр оборони України Анатолій Гриценко оголосив про формування передвиборчого блоку партії та злиття двох політичних сил: «Громадської позиції» та партії «Альтернатива». І почав передвиборну гонку. З Вінниці… Про що говорив?

Передвиборні перегони почались. Для Гриценка — з Вінниці. З міста, де дуже впевнено відчувають себе Президент і прем’єр. 10 травня, у приміщенні готелю «Франція», Гриценко разом з лідером партії «Альтернатива» Єгором Фірсовим говорили про об’єднання партій. Що обіцяють зробити? Ми зібрали основні тези з прес-конференції.

Гриценко, Фірсов і…

На годиннику 10.30 ранку. До дверей готелю входить Гриценко і ще кілька людей. В ті ж двері, попереду журналіста RIA/20minut.ua, заходить Микола Кетеринчук, лідер «Європейської партії України». Раніше на деяких сайтах вихваляли цей тандем, цитуємо:
«Одним з найбільших успіхів цієї команди стала реалізація Помаранчевої революції та забезпечення потужного економічного зростання України після неї.»

Також писали, що між Гриценко-Катеринчуком і діючею владою є розходження. І тут головне питання — щодо корупції.
І от на прес-конференції перед журналістами сидять Анатолій Гриценко, Єгор Фірсов і голова вінницької обласної організації «Громадянська позиція» Сергій Гайструк, який з 98-го року балотується то в міські голови то в депутати. Микола Катеринчук за столом відсутній… Хоча зі 100 % впевністю він заходив до готелю.

До речі, на в’їзді до Вінниці фото Гриценко та Катеринчука розміщені на білбордах поряд, з написом «сила в єдності».

Тільки починається конференція і молодий лідер партії «Альтернатива» Єгор Фірсов, якому в грудні виповнилось 29 років, починає говорити про Анатолія Гриценка і називає його найкращим кандидатом на посаду президента.

— Такий вибір обумовлений тим, що кандидатура Гриценка максимально відповідає критеріям патріотичності, професіоналізму і порядності, — каже лідер партії «Альтернатива», народний депутат Єгор Фірсов. — Його діти і онуки живуть в Україні, у нього немає бізнес інтересів, він не виводив грошей в офшори. Він професіонал, який мас успішний досвід, в тому числі у військовій сфері, що важливо.

До речі, Єгор Фірсов має зуб на «Блок Петра Порошенка». В 2016 році будучи депутатом цієї партії, заявив про те, що не бажає залишатися в партії і фракції, чиї лідери займаються «корупційною діяльністю». Вже через місяць його виключили з партії. Цікаво і те, що Фірсов був у рядах «Нашої України» і вийшов з партії, нібито через «платні масовки». Також в свій час був помічником Ірини Геращенко (2011–2012рр), балотувався у народні депутати від «Удару» і був головою обласної організації у Донецькій області. Тепер… підтримує Гриценка.

Про створення коаліції

За словами Анатолія Гриценко нова коаліція формується не лише на президентські вибори, а буде працювати і надалі. А рішення про створення коаліцію прийнято задовго до оприлюдення соціологічних рейтингів, де «Громадянська позиція», нібито, займає перші місця. І відверто називає себе «шансом» України.

— Нам важливо висунути одного кандидата, який переможе і тоді в країни з’явиться реальний шанс, — каже Анатолій Гриценко. — Гарантую, що додам до цього максимум зусиль і вже ближчим часом, в цьому місяці, ви побачите приєднання нових політичних сил до нашої команди.

За словами політика, зараз ведуться перемовини з такими політичними силами як «Самопоміч», «Народний контроль», «Європейська партія», «Демократичний альянс», «Силу людей», «Рух нових сил» та інші. Але ці перемовини йшли ще минулого року… Тоді Гриценко зустрічався з Садовим і Саакашвілі у Львові. В результаті «Рух нових сил» Саакашвілі і партія «Воля» Юрія Дерев’янка об’єднались. Але Гриценко мав свою «позицію» і притримав коней.

До речі згадали під час прес-конференції і про Юлію Тимошенко.

— Юлія Тимошенко публічно заявила всій країні, що вона йде на вибори не об’єднуючись ні з ким, — каже Анатолій Гриценко. — Вона говорила, що не хоче брати відповідальності за когось. Ми поважаємо це рішення і бажаємо їй успіху.

«Декому доведеться заплатити, а декому — сісти»

— Хто хотів, той оцінив життя по-новому. Я хотів би зробити акцент на боротьбі з корупцією та тих, кого обирають у президенти, — каже Анатолій Гриценко. — Зараз у суспільстві дуже сильне розчарування діючою владою. Без прізвищ, але в Фейсбуці можете прочитати приблизно таке: «После следующих виборов мы снимать чиновников не будем, пускай повисят». І таке є. Ми не кровожерливі, це просто відбиття того, що є страшенна несправедливість. Коли голову сільської ради можуть посадити за вкрадений велосипед, а ті, хто мародерствують мільярдами, відкупаються. Це люди не сприймають.

За словами Анатолія Гриценка, для нинішньої влади втрата посадових крісел буде не такою простою, як, наприклад, для політиків у Франції.

— Частина тих, хто при владі зараз, найвища верхівка, працює в режимі мародерства, — каже Анатолій Гриценка. — Я говорив, що декому доведеться заплатити, а декому — сісти. Я не просто так говорив це ще в січні 16 року. Я пішов в генеральну прокуратуру і протягом семи годин давав покази на одинадцять посадових осіб, включаючи Порошенка.

За словами Гриценка, він надав беззаперечні факти злочинних дій та бездіяльності, які навіть у «лінивому режимі» перевіряються максимум за тиждень.

— Чому не пішли під суд? Тому що кум — генеральний прокурор, — каже Анатолій Гриценко. — Але генеральний прокурор не завжди буде кумом. І буде акт відповідальності.

Що ж обіцяє Гриценко?

За словами політика у державі важливо створити механізм відкликання тих, хто не працює. Називає кілька ініціатив, які він гарантуватиме у разі обрання в президенти:

1. Створення процедури імпічменту президента.

2. Законопроект про відкликання депутата, який порушує конституцію або не працює.

3. Створення антикорупційного суду.

— Депутат, який виходитиме за межу закону, по якому зафіксовано факт корупції, буде відповідати негайно, — каже Анатолій Гриценко. — Якщо цей парламент не прийме таке рішення, то це гарантовано зробить наступний.

Але у нас в країні депутати і так відповідають. При цьому в Раді розігруються цілі спектаклі зі зняттям недоторканності, взяттям під варту. Згадати лише про Розенблата, якого взяли на хабарі.З обвинуваченого він став свідком.Про Добкіна і інших, які просто сміялись прокурору в обличчя. А ось Надія Савченко і досі перебуває у СІЗО. 

Про Вакарчука і Зеленського, як про конкурентів

Політик закликав відділяти соціологічні рейтинги від реального вибору людей. За словами Анатолія Гриценка, ніхто з шоуменів поки не заявляв про участь у виборах президента, включаючи Володимира Зеленського та Святослава Вакарчука. Причиною розгляду таких кандидатур назвав розчарування, зневіру та не виконання обіцянок владою.

— Хто піде на вибори, я не знаю. Думаю, що і вони не знають, — говорив Анатолій Гриценко. — Суспільство шукає, можливо інтуїтивно, якогось Макрона (прим. Емануель Макрон — президент Франції). Але хто говорить про Макрона, повинні розуміти, що він не взявся з нізвідки. Макрон був міністром економіки. 

Звідки гроші у «Громадянської позиції»?

Незручне питання від журналістів RIA/20minut.ua отримав Анатолій Гриценко про кошти, завдяки яким діє партія. Політик розповів, що під час всіх виборчих компаній на офіційному сайті відомості про витрати були у відкритому доступі. Під час минулої президентської компанії було витрачено менше 3 мільйонів доларів…

— Останню парламентську кампанію жоден олігарх не фінансував і жодного представника олігархату у списках не було, — відмахнувся Анатолій Гриценко.

Про вибухи на військових складах

Про що ще може згадати екс-міністр оборони? Звісно про те, що схвилювало всю Україну — про склади з боєприпасами, зокрема про Калинівські склади, які вибухнули в вересні минулого року.

Усі новини про Калинівку читайте тут: Вибухи в Калинівці

За словами Анатолія Гриценка у бюджеті міністерства оборони є програма забезпечення живучості арсеналів і складів з боєприпасами.

— Поодинокий випадок ще можна списати на диверсію чи технічну помилку. Але коли за період війни вже було чотири таких випадки, коли в повітря вилетіли мільярди в доларах, на найпотужніших складах і це, нажаль повторюється в тій чи іншій формі, тут уже очевидно, є системні проблеми на рівні генерального штабу, на рівні міністерства оборони, які потрібно вирішувати. Не можна все списувати на диверсії, — говорив Анатолій Гриценко.

Щодо формування системи оборони Анатолій Гриценко зазначив, що в країні має бути професійна контрактна армія, резерв постійної готовності населення (щось схоже на національний резерв армії США) та сили територіальної оборони.

Найбільший рейтинг

Анатолій Гриценко посідає в соціологічних опитуваннях (яке провів Київський міжнародний інститут соціології) друге місце (!). Отже, якби вибори президента України відбулися наступної неділі, українці проголосували б за Тимошенко — 8 відсотків виборців, за Гриценка — 6.3.

 

 

Це самий вищий показник з усіх політиків. А в другому турі за прогнозами Анатолій Гриценко переміг би всіх кандидатів в президенти. 

Ще одне соцопитування провів інститут соціології “Янус” та Центр соціальних маркетенгових досліджень (Соціс). На питання якби вибори президента в Україні відбулися найближчим часом, найбільше голосів українці віддали б екс-міністру оборони Анатолію Гриценку. У нього мандат довіри населення — 8.2. Його найближчими конкурентами стали Юлія Тимошенко (7.9) і Святослав Вакарчук (7.8) Петро Порошенко (7.7).  

Хто прийде до влади у 2019 році — невідомо. Побачимо це вже навесні 2019 року. А поки хочемо закінчити цей матеріал висловом колишнього предстоятеля Української греко-католицької церкви Любомира Гузара:

«Я сміюся, коли чую про великі державні програми, про законодавчу боротьбу з корупцією. Все це сміх! Що таке корупція? Це гріх. А жоден гріх законом не поборете. Це треба виховувати…"

Коментарі (1)
  • Орест Лютий

    Якщо в другому турі буде Гриценко і Тимошенко, голосуватиму за Гриценка!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

18:39 Петиція: просять заборонити розпалювати вогнища у Лісопарку 17:43 ТОП-100 найяскравіших фото з Вінницького напівмарафону photo_camera 17:00 Фестиваль сім'ї: розваги, майстер-класи, призи та смаколики 16:37 Маленькому Денису терміново на лікування потрібно 80 тисяч євро play_circle_filled Від читача 13:59 “Час це самий проблемний ресурс, він не відновлюється. Поспішайте жити” - Михайло Ганчук. 16:19 На Вишенському озері з'явився прокат катамаранів. Яка вартість розваги? photo_camera 16:16 Майже 90 мільйонів гривень хочуть витратити на реконструкцію Замостянської-2 photo_camera 15:22 Десь +28, а десь +10: що чекати від погоди на наступному тижні (27 травня-2 червня) 14:30 Затори та незручний режим роботи світлофорів. З'явилася нова петиція 13:53 Вінницький напівмарафон: хто вони – переможці наймасовішого забігу міста photo_camera 13:51 #ВінницяБіжить Народний фоторепортаж з Вінницького Напівмарафону photo_camera 13:20 Безпечний відпочинок дітей: правила поведінки на дорозі та біля водойм play_circle_filled photo_camera 12:30 Стартує конкурс на краще ім’я для вінницького тролейбусу. Які призи? 12:13 За рік в області виявили 13 фактів знущання з тварин 11:10 Де у червні діятимуть планові відключення світла? Графік 10:30 Американці з Oracle приїдуть на відкриття технопарку «Кристал» у Вінниці photo_camera 09:53 Курс валют у Вінниці на сьогодні, 26 травня 2019 року 09:41 Вінниця біжить: 1100 вінничан та гостей міста побігли 21 і 10 кілометрів play_circle_filled photo_camera 09:08 Якомога далі від води та не вбивайте комарів: яке сьогодні свято, заборони та прикмети play_circle_filled 08:11 Погода у Вінниці на сьогодні, 26 травня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up