Держслужбовці та іноземці складатимуть оновлений іспит на знання державної мови. Які завдання додали?

Держслужбовці та іноземці складатимуть оновлений іспит на знання державної мови. Які завдання додали?
  • Кабінет Міністрів України, 27 жовтня, у День української писемності та мови ухвалив постанову «Про внесення змін до Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою».
  • У рамках постанови для держслужбовців, в тому числі жителів Вінниччини, осіб без громадянства та іноземців збільшать тривалість екзамену та додадуть письмовий тест.

Про деталі оновленого іспиту розповів Уповноважений із захисту державної мови у соцмережі Фейсбук. 

З 1 січня 2024 року у складанні іспиту відбудуться такі зміни:

  • Час екзамену для осіб, які повинні використовувати державну мову в процесі виконання своїх службових обов'язків, збільшать з 30 до 60 хвилин.
  • Тривалість іспиту для іноземців та осіб без громадянства, які планують довести свою компетентність в українській мові, збільшується із 120 до 150 хвилин.
  • До письмової частини тесту додасться написання тексту на визначену тему.

Усна та письмова частини іспиту проходитимуть з використанням засобів інформаційно-комунікаційної системи «Іспитова система для визначення рівня володіння державною мовою» у формі анонімного комп’ютерного онлайн-іспиту. 

Відео дня

— Впевнений, що ці зміни суттєво покращать можливість в повному обсязі визначити рівень володіння державною мовою особою-претендентом на посаду державної служби. Сподіваюся на ефективність та об’єктивність проведення іспитів та вдосконалення організаційної частини, — зазначив Уповноважений із захисту державної мови.

 

Читайте також:

Нововведення у Правилах дорожнього руху 2023: що варто знати водіям

Які спеціальності найчастіше обирають абітурієнти у вінницьких вишах? Визначили ТОП-3 професії

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Cheshik Polek

    Дуже потрібний іспит. І важливо, щоб складався чесно, без корупційної складової, щоб перевірявся справжній рівень знань державної мови. :))) А найголовніше, щоб при виконанні службових обов'язків послуговувались українською мовою.

keyboard_arrow_up