Видимість 200-500 метрів: прогноз та поради для учасників дорожнього руху

- В другій половині дня 15 січня, вночі та вранці 16 січня по Вінницькій області очікується туман, видимість 200-500 метрів.
- На наступну добу також передають сильну ожеледицю. Оголосили перший рівень небезпечності погодних умов.
Вінницький обласний центр з гідрометеорології попереджає, що такі погодні умови можуть призвести до порушення руху автотранспорту на окремих ділянках доріг і вулиць, що становить перший рівень загрози, жовтий.
Також центр дав прогноз на 16-17 січня по Вінницькій області. Зазначають, що наступної доби опадів буде мало, а 17 числа очікується невеликий дощ зі снігом. Буде хмарно.
— Вітер 7-12 м/с, вдень 16 січня та протягом доби 17 січня пориви 15-20 м/с, — цитуємо повідомлення. — Температура: 16 січня вночі від 3° морозу до 2° тепла, вдень від 1° морозу до 4° тепла, 17 січня вночі 0-5° тепла, вдень 3-8° тепла.
Синоптик Наталка Діденко відзначає, що наступний тиждень розпочнеться в Україні вітряною погодою та поступовим потеплінням.
— Пориви південного вітру досягатимуть штормових значень, тому уникайте тривалого перебування під хиткими конструкціями, високими будинками, старезними скрипучими тополями, — передає Діденко. — Температура повітря 16-го січня десь від -3 до +4 градусів. Далі по тижню — тепліше. Дощ, можливо з мокрим снігом, буде на заході, переважно мокрий сніг — на сході України. Всі решта — без істотних опадів.
Як безпечно їздити в ожеледицю
Налипання мокрого снігу та ожеледиця на дорогах становлять неабияку небезпеку для поїздок. Будьте обачними та обережними. Неухильно дотримуйтесь Правил дорожнього руху.
Зверніть увагу на наступні правила:
- починати рух потрібно за мінімальних обертів двигуна;
- зчеплення відпускати максимально повільно, прислухаючись, чи не буксують колеса;
- рушати краще з другої передачі (в АКП включити режим Winter або 2 передачу в режимі Manual / Sport)
- на ходу передачі перемикати також з максимально плавною роботою зчепленням і при низьких обертах двигуна;
- педаллю гальма користуватися без різких і глибоких натискань, віддаючи перевагу гальмуванню двигуном;
- майте на увазі, що на слизькій поверхні різко відпущена педаль акселератора створює ефект гальмування педаллю гальма — таким чином машину теж може занести;
- кермо повертати тільки плавно, бути готовим до того, що машина може не відразу відреагувати на поворот керма. В такому випадку потрібно скинути газ, щоб знизити швидкість і завантажити передні колеса.
Правила поїздок в умовах недостатньої видимості
Поліція Вінницької області нагадує, що під час поїздок в умовах недостатньої видимості потрібно бути максимально обережними:
- рухайтесь з увімкненим ближнім світлом фар або протитуманними ліхтарями;
- не забувайте використовувати ремені безпеки;
- дотримуйтесь дистанції і не перевищувати швидкість;
- якщо виникає необхідність зупинитися, швидкість потрібно знижувати поступово, а при зупинці включати аварійну світлову сигналізацію — це дозволить привернути увагу решти учасників руху і зробить транспортний засіб, що зупинився, більш помітним на дорозі;
- враховуйте стан проїжджої частини. Мокра, брудна і слизька дорога, опале листя — це фактори, що збільшують гальмівний шлях машини;
- якщо ви все ще не «перевзули» своє авто в зимові шини — зробіть це негайно.
Як стати «помітними» вночі
Міністерство охорони здоров’я України рекомендує пішоходам одягатися так, аби бути більш помітними в темряві. Це допоможе зберегти здоров’я та життя.
— Пам’ятайте, що на ДТП виїжджають не лише поліцейські, а й медики центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які щодня зазнають додаткового навантаження в умовах повномасштабного вторгнення. Тож кожен із вас може хоча б допомогти і не додавати лікарям «екстренки» та працівникам інших служб зайвої роботи, — зазначають у МОЗ. — Кожен пішохід може вжити заходів, аби бути більш помітним у темряві, а отже, зберегти свої здоров’я та життя.
Щоб бути більш помітними вночі:
- надавайте перевагу світлому (яскравому) одягу;
- використовуйте світловідбивні елементи — флікери (вони підвищують рівень видимості пішохода в кілька разів); елементи краще чіпляти на рухливих частинах тіла (передпліччя, гомілки, зап’ястки, щиколотки);
- переходьте проїжджу частину в установлених місцях, підсвічуючи дорогу ліхтариком; перш ніж іти — переконайтеся, що водій вас побачив;
- відмовтеся від використання на вулиці навушників, не відволікайтеся на телефон.
Відстань, з якої водій помічає пішохода у темряві, одягнутого у темне складає 20 метрів, 50 — якщо людина вбрана у світле, і 130 — якщо на його одязі наявні світловідбивні елементи.
Читайте також:
На перетині Юності-Келецька автівка збила хлопця на самокаті
Потерпілих могло бути більше. На Келецькій не розминулися дві машини (ВІДЕО)
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.