У 20 областях оголошено жовтий рівень небезпечності: чого чекати від погоди

У 20 областях оголошено жовтий рівень небезпечності: чого чекати від погоди
  • Уже не один день поспіль погодна ситуація в Україні ускладнена. Понеділок, 14 грудня, не стане виключенням. Більша частина країни нині у жовтому рівні небезпечності.
  • Автомобілісти та пішоходи, зверніть увагу на поради, які варто дотримуватися у таку погоду. Бережіть себе та оточуючих.

Вінницькі рятувальники зазначають, що 14 грудня вдень у більшості областей, крім південно-східної частини, ожеледь. На дорогах більшості областей ожеледиця.

—  Погодні умови можуть призвести до порушення руху транспорту на окремих ділянках доріг і вулиць, — йдеться у повідомленні ДСНС. — Шановні власники транспортних засобів, Служба порятунку закликає вас дотримуватися правил безпечного кермування, щоб уникнути трагічних подій на автошляхах.

Зверніть увагу на такі рекомендації:

Відео дня
  • витримуйте дистанцію між автомобілями;
  • паркуйте авто так, щоб не заважати снігоприбиральній техніці;
  • пересувайтеся слизькою дорогою на мінімальній швидкості;
  • під час їзди не здійснюйте різких маневрів;
  • наближаючись до пішохідних переходів, знижуйте швидкість;
  • зважайте на попередження відповідних служб.

Укргідрометцентр додає, що на дорогах погана видимість — 200-500 м.

Що радять рятувальники під час ожеледиці

ДСНС надала рекомендації, як уберегтися від значних неприємностей у період ожеледиці.

Як можна зменшити ризик травм в ожеледицю:

  • Будьте готові впасти, про всяк випадок, під час ходьби.
  • Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті торбами. Пам'ятайте, що поспіх збільшує небезпеку слизоти, тому виходьте із будинку не поспішаючи.
  • При порушенні рівноваги швидко присядьте – це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
  • Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров'я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотіться – удар, спрямований на вас, розтягнеться і витратить свою силу при обертанні.
  • Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але й отримання більш важких травм, особливо переломів.
  • Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.
  • Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.
  • Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам'ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмовий шлях машини і падіння перед автомобілем, що рухається, приводить як мінімум до каліцтв, а можливо, і до загибелі.
  • Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп'яніння травми частіше всього важкі, всупереч переконанню, що п'яний падає завжди вдало. У стані сп'яніння люди не такі чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткові проблеми та неприємності.
  • Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.
  • Тримайтеся подалі від будинків, ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку являють собою бурульки, особливо у період танення льоду та снігу.

 

Читайте також:

Все перетворилося на кригу. Пригадуємо, як 20 років тому ми потерпали від стихійного лиха

«Не додавайте роботи травматологам». В Україні очікується ожеледиця

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Maksas Kulikovskis
    20-й, жги уже на посашок.
  • Анатолий Бусурин
    Где песок, соль?
    Николай Сампир reply Анатолий Бусурин
    Анатолий Бусурин Каравани з піском кожного року приходять в березні, бо "ніхто не чекав що буде ожеледа"
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
19:18 Потужний вибух біля Житомира. Трасу в напрямку Києва перекрили play_circle_filled 18:57 Скутери, самокати, мопеди: у Вінниці різко зросла кількість ДТП за участю дітей 18:06 Вінничани, тримайтесь — антициклон Bettina несе справжню спеку 17:04 Відтік учнів за кордон: яке майбутнє чекає на освіту Вінниччини? Від читача 19:16 Лікування та реабілітації потрібні постійно 16:31 Допоможуть у тяжку хвилину: ритуальні послуги та товари, кафе та обіди на замовлення (партнерський проєкт) 16:03 На Соборній тестують нові інтегровані зупинки громадського транспорту 15:02 Смертельна ДТП під Жмеринкою: 43-річний водій загинув на місці, пасажир — у лікарні 14:59 Визначили призерок «колосівського» чемпіонату з пляжного волейболу 14:31 «Її постійно капають»: що пережила 16-річна дівчина після отруєння шаурмою в Калинівці 14:12 Жмеринчанин Володимир Горлей отримав почесну Грамоту Верховної Ради України 13:08 Затримали 18-річного закладника, який розповсюджував PVP-сіль 12:36 Бізнес під сонцем. Вінницькі підприємства встановили 37,5 тисяч сонячних панелей 11:54 Прикордонники зірвали масштабну спробу незаконного переправлення ухилянтів через Дністер play_circle_filled 11:25 У Калинівці спалах сальмонельозу через шаурму! Вже відомо про 29 хворих 10:48 За десять тисяч гривень забрали життя — суд засудив нападників до довічного і 12 років ув’язнення 10:15 Медогляд дітей, абітурієнтів: медичні центри Вінниці, що пропонують швидке та комфортне обстеження (партнерський проєкт) 10:12 Скасували вже 445 рішень: триває масштабна перевірка «інвалідностей» серед посадовців 09:44 Де у Вінниці 2 липня відключили воду та світло? Перелік адрес 09:15 У Бруслинівському лісництві будують понад шість кілометрів лісової дороги
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up