Уже не один день поспіль погодна ситуація в Україні ускладнена. Понеділок, 14 грудня, не стане виключенням. Більша частина країни нині у жовтому рівні небезпечності.
Автомобілісти та пішоходи, зверніть увагу на поради, які варто дотримуватися у таку погоду. Бережіть себе та оточуючих.
Вінницькі рятувальники зазначають, що 14 грудня вдень у більшості областей, крім південно-східної частини, ожеледь. На дорогах більшості областей ожеледиця.
— Погодні умови можуть призвести до порушення руху транспорту на окремих ділянках доріг і вулиць, — йдеться у повідомленні ДСНС. — Шановні власники транспортних засобів, Служба порятунку закликає вас дотримуватися правил безпечного кермування, щоб уникнути трагічних подій на автошляхах.
Зверніть увагу на такі рекомендації:
Відео дня
витримуйте дистанцію між автомобілями;
паркуйте авто так, щоб не заважати снігоприбиральній техніці;
пересувайтеся слизькою дорогою на мінімальній швидкості;
під час їзди не здійснюйте різких маневрів;
наближаючись до пішохідних переходів, знижуйте швидкість;
зважайте на попередження відповідних служб.
Укргідрометцентр додає, що на дорогах погана видимість — 200-500 м.
Що радять рятувальники під час ожеледиці
ДСНС надала рекомендації, як уберегтися від значних неприємностей у період ожеледиці.
Як можна зменшити ризик травм в ожеледицю:
Будьте готові впасти, про всяк випадок, під час ходьби.
Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті торбами. Пам'ятайте, що поспіх збільшує небезпеку слизоти, тому виходьте із будинку не поспішаючи.
При порушенні рівноваги швидко присядьте – це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров'я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотіться – удар, спрямований на вас, розтягнеться і витратить свою силу при обертанні.
Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але й отримання більш важких травм, особливо переломів.
Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.
Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.
Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам'ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмовий шлях машини і падіння перед автомобілем, що рухається, приводить як мінімум до каліцтв, а можливо, і до загибелі.
Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп'яніння травми частіше всього важкі, всупереч переконанню, що п'яний падає завжди вдало. У стані сп'яніння люди не такі чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткові проблеми та неприємності.
Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.
Тримайтеся подалі від будинків, ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку являють собою бурульки, особливо у період танення льоду та снігу.